Нашите орхидеи тема 17 - радости и грижи, размисли и страсти

  • 62 748
  • 761
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 299
И аз имам въпрос относно едно бебе фалче. Даде ми го една приятелка преди около месец и половина. Имаше три листенца, едното от които пречупено на две и две коренчета около 5 и 2 см. Сложих го в съвсем малка прозрачна саксия в кори, от време на време го поливах с не повече от една супена лъжица вода и не очаквах нищо от него. Сега, обаче, има ново листенце, а от едната страна на саксията прозира хубав, здрав корен. Въпросът ми е след колко време така посадените орхидеи стават достатъчно силни растения, за да започнат да цъфтят? Дано да не отнема години, защото майката е изключително красива - с едри бледозелени цветове, тук-там изпъстрени с оранжеви точици.

# 436
  • Мнения: 13 828
_re_ge, благодаря. Успях да я закрепя някак в саксийката, че листата и са доста големички и пада.

Подпри от 4 страни с пръчки.

# 437
  • Мнения: 13 828
И аз имам въпрос ......Въпросът ми е след колко време така посадените орхидеи стават достатъчно силни растения, за да започнат да цъфтят? Дано да не отнема години, защото майката е изключително красива - с едри бледозелени цветове, тук-там изпъстрени с оранжеви точици.

на моите отне 3-4 години.

# 438
  • Мнения: 269
Здравейте! Декември месец си купих две орхидеи. Вече прецъфтяха, но сега забелязвам че саксийките са пълни с корени, а на едната корените са малко сбръчкани и се вижда почерняло. Да ги пресадя ли? Пробвах да ги снимам, но снимките не излизат хубави.http://aleksieva79.snimka.bg/flowers/cvetya.885950.36606577Това са снимки на орхидеята. Не и ли е тясно с толкова много корени?

Последна редакция: нд, 14 фев 2016, 18:59 от 4erito

# 439
  • Мнения: 1 602
Скрит текст:
Коренищището хаха




и новите ми красавици


# 440
  • Мнения: 13 330
Здравейте! Декември месец си купих две орхидеи. Вече прецъфтяха, но сега забелязвам че саксийките са пълни с корени, а на едната корените са малко сбръчкани и се вижда почерняло. Да ги пресадя ли? Пробвах да ги снимам, но снимките не излизат хубави.

Присаждам си новите орхидеи след като прецъфтят, напоследък съм забелязала че слагат дунапрен между пръстта да държи влага и така загниват корените ми се струва.
Но и да няма винаги си  ги пресаждам

# 441
  • Мнения: 299
И аз имам въпрос ......Въпросът ми е след колко време така посадените орхидеи стават достатъчно силни растения, за да започнат да цъфтят? Дано да не отнема години, защото майката е изключително красива - с едри бледозелени цветове, тук-там изпъстрени с оранжеви точици.

на моите отне 3-4 години.

Благодаря!
Ще чакам.

# 442
  • Мнения: 11 746
_re_ge, благодаря. Успях да я закрепя някак в саксийката, че листата и са доста големички и пада.

Подпри от 4 страни с пръчки.
Сторено  Hug

# 443
  • Варна
  • Мнения: 818
Missy,
O, ама орхидеята съвсем скоро е прецъфтяла. Не ѝ се притеснявай - адаптирала се е, ще почине малко и ще цъфне.
Оцветяването по листата също не мисля, че е повод за притеснение. Нали петната не растат?
Аз имам фалче, чиито листа са зелени отгоре и лилавеникави отдолу. Добре си е.
не, не се разрастват и благодаря че ме успокой  Blush

# 444
  • Мнения: 13 828

Боже Стефи  защо си му причинила това. Предполагам че е резултат от редовно но ненужно торене...

# 445
  • Мнения: 13 828
И аз имам въпрос ......Въпросът ми е след колко време така посадените орхидеи стават достатъчно силни растения, за да започнат да цъфтят? Дано да не отнема години, защото майката е изключително красива - с едри бледозелени цветове, тук-там изпъстрени с оранжеви точици.

на моите отне 3-4 години.

Благодаря!

Ще чакам.

Търпение... Те бързо минават. Но наистина му трябва да достигне зрялост...

# 446
  • Мнения: 13 828
Здравейте! Декември месец си купих две орхидеи. Вече прецъфтяха, но сега забелязвам че саксийките са пълни с корени, а на едната корените са малко сбръчкани и се вижда почерняло. Да ги пресадя ли? Пробвах да ги снимам, но снимките не излизат хубави.

Те трябва да са пълни с корени. Почернялото във субстрата ли е или отгоре на въздух?

# 447
  • На ръба..
  • Мнения: 2 119
Бях заръчала на ММ да закупи зелен кристалон и той взел че купил кутията с малко зелен цвят и се оказа, че е бял и то 180гр, ако някой има нужда мога да му изпратя 50 или 90гр, ако някой има излишен зелен, ще се радвам да ги разменим, дамите от Варна са с приоритет . Също така не знам защо, но в аптеката са казали, че само големите грамажи са оригинални.

# 448
  • Мнения: 1 602
Re_ge ма аз почти не ги торя. Я се сетя в годината 3 пъти я не. Те си вървят много добре и затова не ги торя, но пък сега се сещам че почвата която взех пишеше , че в нея има тор и някакви други добавки може ли от нея да е пораснала толкова? Тя и тази орхи ми е най старата де.

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 704
това моето е някакво изтърсаче  Grinning
цъфна!

и с цвят успя да ме изненада - 100% бях сигурна, че не е бяло с този тъмен цветонос  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт