Нашите орхидеи тема 17 - радости и грижи, размисли и страсти

  • 62 778
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
_re_ge, благодаря и аз за труда който си положила!  Hug

# 736
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Вижте какво видях сутринта и се зарадвах като малко дете на шоколад  Simple Smile
Скрит текст:
Скрит текст:
Но пък видях, че в саксията има "конденз"(ако мога така да се изразя)
Скрит текст:

# 737
  • На ръба..
  • Мнения: 2 124
Вчера и аз забелязах, че имаше конденз в саксията и я изкарах от кашпата, до края на деня се изчисти, по късно днес ще я върна обратно в кашпата.

# 738
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Моите всеки ден имат конденз  newsm78 и в кашпа и без нея пак си имат Rolling Eyes
Притеснително ли е?

# 739
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, как се полива цимбидиум? Купих си 2 броя...страхотни  Heart Eyes Търсих информация в нета и навсякъде пише, че се поливат с течаща вода...т,е оставям го под течаща вода ли? И ако да...за колко време?

# 740
  • Мнения: 11 767
И при моите има конденз понякога. Зависи от времето, от почвата... Нищо не им е ставало, нито са загнивали.

# 741
  • Мнения: 6 390
Съвсем нормално е образуването на конденз, не се притеснявайте, даже не му обръщайте внимание.
На места съм чела, че щом изчезне конденза трябвало да се полива. Да, ама не. Субстрата във вътрешността, към центъра на саксията си е още мокър.

Малко от градинката ми:
Скрит текст:

# 742
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Малеееееееее! И аз се радвам на по едно отворено цветче, и един покарал цветонос! Импала, като оранжерия си! Как го правиш?!  Shocked

# 743
  • Мнения: 6 390
Благодаря ти, пожелавам същото и на теб Hug !
Явно съм нацелила режим на отглеждане подходящ за особените условия при мен. Поне за фалчетата, щото цимбидиума пък тотално ме отсвири Crossing Arms .

# 744
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Към днешна дата, мога само с два нови цветоноса да се похваля, и с това, че бяла прелест започна да отваря нови цветове. Ей, избуява тая орхидея! Откакто съм я купила, не е имала момент през който да не вади нови цветове! Пу!

Ма, останалите дремят.  Tired

# 745
  • Мнения: 5 158
Impala, голяма красота отглеждаш!!!  bouquet

# 746
  • Мнения: 6 390
Благодаря! bouquet

Сарки,
Сигурна съм ,че ще се "предадат" в един момент и оттам нанатък като започнат да цъфкат...
Отсега ти казвам , че Лиодорото ще те зарадва лятото.

# 747
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Отсега ти казвам , че Лиодорото ще те зарадва лятото.

Ехееххее, добре, ще докладвам.  hahaha

# 748
  • София
  • Мнения: 9 958
Искам да подаря цвете за нейната градина [на балкона предполагам], та гледах в Лидл днес 20лв орхидея към 40см.
Розата ми се стори тривиално.
Ще мина и през един разсадник до нас, дали можете да дадете идеи, за нещо интересно?
Орхидеята много ли е капризна?

# 749
  • Мнения: 1 602
В практикер , бриколаж и др подобни орхидеите да по 10, 15лв. И честно казано не виждам разлика от тези е лидъл. Не са капризни , бих казала , че лесно се гледат стига да не се вманячаваш и от много грижи да я умориш. Аз много бих се зарадваха да ми подарят орхидея  Heart Eyes но повече ще се зарадвам в момента на магнолия ( нещо много им точа лиги)

Общи условия

Активация на акаунт