Песен за огън и лед 22 - In this world only winter is certain

  • 38 028
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Запис. Заразих се на зимно-коледните "черни песнички":

Прасчо е още малко прасе.
Може ли Прасчо да разбере.
Коледа иде с празничен звън.
Мама мирише вкусно навън!

Интересно е, че измежду Баратеоните няма ездачи. А уж първия Баратеон е Тарг по бащина линия, макар и копеле.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Koronis, може би огнеупорна не е точната дума, но на два пъти косата и дрехите й изгоряха, а тя не. Наречи го магия, но като добавиш факта, че язди дракон тя е повече Тарг от половината си предци.
За "Егон" ... кое е по-вероятно, Варис да убеди Планината да му прикрие следите или да се възползва от безпричинната му жестокост. Все пак е обезобразил само Егон, на практика "Егон" може да е всяко синеоко дете не само във Вестерос.
Варис ... който се е хванал с него е загазвал... не се сещам за добре реализиран проект.

# 32
  • Мнения: 10 011
Веско-Варна, не е случайно дете Егон. Най-вероятно е син на Илирио и племенник на Варис. Варис е Тарг почти със сигурност. Т.е или е потомък на брата на Егон (как се казваше копеленцето гадно...), или е Блекфир (което е по-вероятно от литературен замисъл и обяснява намесата на Златната дружина).

Егон ще е ездач, си мисля. Един от драконите ще има два ездача, единият от които ще умре. Предполагам, Егон е бъдеща жертва.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 17 956

Варис ... който се е хванал с него е загазвал... не се сещам за добре реализиран проект.
Не се знае дали Варис има проекти или е изпълнител. По-скоро залагам, на второто.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Това е другия момент, договорът обвързващ ЗД с "Егон" е подписан отдавна от Горчива Стомана мисля, който е воювал с Таргите...
А кои са потенциалните работодатели на Варис?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Това е другия момент, договорът обвързващ ЗД с "Егон" е подписан отдавна от Горчива Стомана мисля, който е воювал с Таргите...
А кои са потенциалните работодатели на Варис?

Илирио, респ. Блекфирите.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Илирио е никой ... издигнат от Варис или поне така каза на Тирион. И Патока за нищо го нямаше ... отдел "снабдяване" нищо повече.

# 37
  • Мнения: 10 011
Интересно ми е каква е била целта на магията с кръвта на Варис, и кой я е поръчал.

# 38
  • Мнения: 9 144
Интересно ми е каква е била целта на магията с кръвта на Варис, и кой я е поръчал.

Не беше точно кръвта, или щадиш чувствата на момчетата наоколо  Whistling
Не мисля, че магьосникът е бил наясно кой му е в ръцете.

Но това дава много сериозен аргумент на Варис да се бори с магията, според мен той ще играе с Цитаделата твърдо срещу Денерис и драконите.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Илирио е никой ... издигнат от Варис или поне така каза на Тирион. И Патока за нищо го нямаше ... отдел "снабдяване" нищо повече.

И защото е никой, Варис работи години за да издигне сина му на престола във Вестерос? Wink

# 40
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Интересно ми е каква е била целта на магията с кръвта на Варис, и кой я е поръчал.

Е как кой? Кървавия гарван.
Засега той е най-заинтересова да остави Блефирите без поколение.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Интересно ми е каква е била целта на магията с кръвта на Варис, и кой я е поръчал.

Не беше точно кръвта, или щадиш чувствата на момчетата наоколо  Whistling
Ах как ме изпревари!!! Някой на който му е свършила виаграта ... с оглед конкретното парче плът! Joy Joy
Сериозно, това може да е тайнствения работодател ...

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Илирио е никой ... издигнат от Варис или поне така каза на Тирион. И Патока за нищо го нямаше ... отдел "снабдяване" нищо повече.

И защото е никой, Варис работи години за да издигне сина му на престола във Вестерос? Wink

"Егон"?!?! Защо мислиш така?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Интересно ми е каква е била целта на магията с кръвта на Варис, и кой я е поръчал.

Не беше точно кръвта, или щадиш чувствата на момчетата наоколо  Whistling
Ах как ме изпревари!!! Някой на който му е свършила виаграта ... с оглед конкретното парче плът! Joy Joy
Сериозно, това може да е тайнствения работодател ...
В сериала въведоха цяла професия cock merchant
Скрит текст:

# 44
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Илирио е никой ... издигнат от Варис или поне така каза на Тирион. И Патока за нищо го нямаше ... отдел "снабдяване" нищо повече.
И защото е никой, Варис работи години за да издигне сина му на престола във Вестерос? Wink
"Егон"?!?! Защо мислиш така?
Да, Егон.
Защо смятам, че му е син?
Варис и Илирио се грижат за него от самото му раждане. Илирио отива "на крака" да занесе необходимите неща на Егон, иска да го види лично.
 Илирио е бил рус и красив в младостта си. Илирио е имал две съпруги, за деца не споменава, но в дома му има момчешки дрехи. Илирио държи договора на ЗД, нито Егон, нито Гриф са наясно, че Егон е Блекфир.
Твърде много ресурси влагат в каузата му за да смятаме, че друг е истинската им цел.
 Освен това ЗАЩО би полагал толкова усилия, ако Егон не му е син или най-малкото много близък роднина?

За сравнение Илирио започва да помага на Дани и на Визерис едва година преди да я ожени/продаде на хал Дрого.

Общи условия

Активация на акаунт