Раждане и обезболяване ??

  • 5 440
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
аз горещо препоръчвам Тенс машините за бременни - не вредят нито на майката , нито на бебето и правят " чудеса " в 1и 2 ра фаза на раждане. За последният етап ако е доста продължителен бих използвала епидурална. При мен не се получи , защото нямах време.....
Препоръчвам още  ( ако разбира се не е по медицински причини )  да се движите по време на родилният период - първа и втора фаза ги изкарах по коридорите , а не в леглото......
и най важното - мислете позитивно ...... Hug

# 16
  • Мнения: 453
Родих с епидурална упойка, която сложиха при 9 см разкритие, дейстието се разви извън БГ. Слава Богу за упойката, защото бебка се оказа 4 кг.  Crazy

# 17
  • Мнения: 444
Аз пък съм много доволна от епидуралната упойка. Облекчи ми болките от контракциите без да се стига до там да не усещам нищо. Вървях си до родилна зала, усещах си напъните, родих за 20 минути. Мисля , че наистина е важно кой ти я слага.  Wink

# 18
  • Мнения: 129
Някой има ли информация за този тип обезболяване:

http://brochures.mater.org.au/brochures/mater-mothers-hospital/l … jections-for-reli

# 19
  • Мнения: 355
Липсата на напъни не се дължи на упойката.
Аз не можах да ползвам упойка, тъй като много бързо се развиваше разкритието при мен и изпуснахме момента. Така че си изтърпях всички болки, караха ме да напъвам час и половина, през което време не чувствах никакви напъни. Пробваха да извадят бебето и с вакуум и накрая се стигна до спешно секцио.
Всички мои познати, които са ползвали епидурална упойка не са имали усложнения.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 360
Аз изпитвах ужас от всякакви упойки и много ме беше страх да не ми натикат нещо, но слава Богу си родих без никаква упойка и всичко си усещах и помня Simple Smile Най-важното е, че бебето не пое никаква доза (с което не искам да кажа, че е нещо страшно, просто колкото по-малко, толкова по-добре).
А и моя приятелка, която ражда с епидурална упойка после имаше няколко дни ужасно главоболие от нея, та и това си спестих.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 257
Аз също раждах без никаква упойка... Имам висок праг на болка и общо взето "болка" усетих чак към 8-9см. разкритие. За съжаление евентуално второ раждане ще бъде секцио (по медицински причини след първото раждане) и често казано се ужасявам от спиналната упойка...  Sad

# 22
  • Мнения: 63
Според него епидуралната отпуска твърде много и жената не усеща напъни,пък и се слагала на 4-5 см. разкритие,а до тяхното достигане болката била най-сериозна.


Здравейте,
Попаднах на темата тъй като съм бъдеща мама за втори път Simple Smile.Първото си раждане родих с въпросната епидурална упойка.Както казаха други мама на 4см вече наистина умирах от болка и доктора ми я сложи.(бях информирана че се слага на 6, но не можех да търпя повече).Веднага след упойката се почуствах страхотно, т.е аз нищо не чувствах,отпуснах се и не усещах контракции.Доктора ми казваше кога да напъвам и като цяло раждането ми мина много бързо и супер безболезнено.Много пъти съм се чудила,тъй като препоръчах след това на няколко мои приятелки да родят с нея и при тях не е било така  както с мен,усещали са всяка контракция.Единствената логика за мен е количествата,които слагат.Спомням си, че имах една тръба в която ми слагаха 2 пъти от упойката през самото раждане.
Мисля живот и здраве и сега да родя с тази упойка и същият лекар Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт