Протест на майки за по-високи детски надбавки

  • 5 425
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • UK
  • Мнения: 5 999
Пенсионерите, не са били цял живот такива Peace Преди това са работили и са получавали детски,  мила  Peace
Е, и? Внасяли са осигуровки за пенсия, сега си я получават. Кой внася осигуровки за детски, че да иска по-високи такива?
Сама, си отговори! Кой, прави децата или още вярваш, че ги носят щъркелите  Joy

И дори, да не са по-високи, то следва, да са за всички! Защото не може, едните да имат привилегии, а др са нямат такива.

# 46
  • Мнения: X
Е, и? Внасяли са осигуровки за пенсия, сега си я получават. Кой внася осигуровки за детски, че да иска по-високи такива?
Аз съм склонна да приема тезата ти за детските добавки за разумна. Но това не променя факта, че политиката спрямо децата е, меко казано, неадекватна. В момента основни потребители на тези пари са паразитиращи цигани, а не работещи, които реално имат нужда от това подпомагане. Но, което е най-важното, не се работи върху условията за грижа за децата. По-горе ти го беше формулирала от рода " да се грижат за децата, а не само да ги раждат". От действия точно в тази насока има нужда.

# 47
  • Мнения: X
Е, и? Внасяли са осигуровки за пенсия, сега си я получават. Кой внася осигуровки за детски, че да иска по-високи такива?
Аз съм склонна да приема тезата ти за детските добавки за разумна. Но това не променя факта, че политиката спрямо децата е, меко казано, неадекватна. В момента основни потребители на тези пари са паразитиращи цигани, а не работещи, които реално имат нужда от това подпомагане. Но, което е най-важното, не се работи върху условията за грижа за децата. По-горе ти го беше формулирала от рода " да се грижат за децата, а не само да ги раждат". От действия точно в тази насока има нужда.
условията за грижа за децата - се определят от родителите не от държавата

# 48
  • Мнения: 8
Пенсионерите са си внасяли осигуровки. Децата колко осигуровки са внесли във фонд "детски"?

Децата са бъдещите данъкоплатци, които ще плащат нашите пенсии. Колкото по образовани са те толкова по добъро ще бъде и нашето и тяхното  бъдеще. И все пак не мога да разбера защо майките не протестират за по-добри условия за спорт и наука а за 35лв кеш с които на месец нито за спорт можеш да платиш нито за наука.

# 49
  • Мнения: X
условията за грижа за децата - се определят от родителите не от държавата [/b]
Не само и единствено от родителите, макар че те са основният фактор. Дали ще са безплатни учебниците, дали лекарствата ще са платени, с намалени цени или безплатни и други подобни, се определят именно от държавата. А точно те определят социалния климат, в който родителите отглеждат децата си.

# 50
  • UK
  • Мнения: 5 999
Е, и? Внасяли са осигуровки за пенсия, сега си я получават. Кой внася осигуровки за детски, че да иска по-високи такива?
Аз съм склонна да приема тезата ти за детските добавки за разумна. Но това не променя факта, че политиката спрямо децата е, меко казано, неадекватна. В момента основни потребители на тези пари са паразитиращи цигани, а не работещи, които реално имат нужда от това подпомагане. Но, което е най-важното, не се работи върху условията за грижа за децата. По-горе ти го беше формулирала от рода " да се грижат за децата, а не само да ги раждат". От действия точно в тази насока има нужда.
условията за грижа за децата - се определят от родителите не от държавата

Спрямо ромите аз съм още по-рязка. Направо да бъдат лишени от такива. Те не работят,  но иначе за помощи се нареждат. Раждат от 12 год възраст,  бройката на децата им е загубена от контрол, изоставят ги, но преди това вземат всевъзможни помощи за тях. Тази порочна практика трябва да се прекъсне! Тогава и вълка ще е сит и агнето, ще е цяло Peace

# 51
  • UK
  • Мнения: 5 999
Пенсионерите са си внасяли осигуровки. Децата колко осигуровки са внесли във фонд "детски"?

Децата са бъдещите данъкоплатци, които ще плащат нашите пенсии. Колкото по образовани са те толкова по добъро ще бъде и нашето и тяхното  бъдеще. И все пак не мога да разбера защо майките не протестират за по-добри условия за спорт и наука а за 35лв кеш с които на месец нито за спорт можеш да платиш нито за наука.

Никол,
От постта ти разбирам, че ти, не си майка,  когато станеш такава, ела и пак развивай локуми 

# 52
  • Мнения: 8

Спрямо ромите аз съм още по-рязка. Направо да бъдат лишени от такива. Те не работят,  но иначе за помощи се нареждат. Раждат от 12 год възраст,  бройката на децата им е загубена от контрол, изоставят ги, но преди това вземат всевъзможни помощи за тях. Тази порочна практика трябва да се прекъсне! Тогава и вълка ще е сит и агнето, ще е цяло Peace
Нали се сещаш, че няма как ромите да не получават а българите да получават. Поради тази причина аз съм ЗА премахването на детските надбавки и замяната им със социални придобивки за децата.

# 53
  • Мнения: 8
Пенсионерите са си внасяли осигуровки. Децата колко осигуровки са внесли във фонд "детски"?

Децата са бъдещите данъкоплатци, които ще плащат нашите пенсии. Колкото по образовани са те толкова по добъро ще бъде и нашето и тяхното  бъдеще. И все пак не мога да разбера защо майките не протестират за по-добри условия за спорт и наука а за 35лв кеш с които на месец нито за спорт можеш да платиш нито за наука.

Никол,
От постта ти разбирам, че ти, не си майка,  когато станеш такава, ела и пак развивай локуми 
Имам две деца едното е със СОП. Аз си плащам логопеда и психолога който възлизат на 300лв месечно и не рева за детски. Ати спри да ревеш за дребни стотинки и помисли за бъдещето на децата си.

Последна редакция: пт, 11 дек 2015, 20:34 от nicole09

# 54
  • UK
  • Мнения: 5 999
Напротив,
Сещам се, за доста начини, друг е въпросът,  че това е водещият им електорат (това е др тема обаче) и не им стиска Crazy

# 55
  • Мнения: X
Защо да са локуми? Каква е ползата от 35 лв. месечно, ако през лятната ваканция трябва да изтърсиш 200-300 лв. на месец, ако няма кой да ти гледа детето? Каква е ползата от тези 35 лв. като всеки месец тръсваш една солидна сума за частни уроци или извънкласни занимания? Ако имаше безплатни ваканционни училища и извънкласни занимания, ползата щеше да е далеч по-голяма. Казвам го като майка на две деца.

# 56
  • UK
  • Мнения: 5 999
Така,
При мен детските обаче, не са 35 лева, а 150 Crazy
И ако ги събираш всеки месец накрая та годината ще имаш хубава сума която да инвестираш  пак в децата си.

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...

Никол,
От постта ти разбирам, че ти, не си майка,  когато станеш такава, ела и пак развивай локуми  
Ти коя си, че да определяш кой да говори и кой не? Ти като някаква майка героиня ли се изживяваш заради огромния подвиг, който си извършила да родиш дете? И затова ли сега ревеш за пари? Всеки, от чиито данъци тези детски се плащат може да даде мнение по тази тема и последно онези, които само искат и само раждат.

# 58
  • Мнения: X
Така,
При мен детските обаче, не са 35 лева, а 150 Crazy
И ако ги събираш всеки месец накрая та годината ще имаш хубава сума която да инвестираш  пак в децата си.
За съжаление няма как да се контролира именно инвестирането на тези пари в децата. Ти си добросъвестна майка и инвестираш парите в децата си, но какво да ги правим тези които вземат тези пари и ги изпиват? Точно заради липсата на контрол и защита на интересите на децата не е добра идеята за пари кеш. Тяхната социална равностойност поне е някаква гаранция, че наистина децата ще се възползват.

# 59
  • Мнения: 8
Така,
При мен детските обаче, не са 35 лева, а 150 Crazy
И ако ги събираш всеки месец накрая та годината ще имаш хубава сума която да инвестираш  пак в децата си.
След като ги инвестираш в децата си защо искаш да ти ги дават кеш?

Общи условия

Активация на акаунт