Има ли бременни, които имат котка у дома?

  • 4 372
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук има поне 100 000 жени с котки, които чакат бебе. И поне 300 000 с бебета и всякакви животни / ако не са и повече/ ... Ако котето ти посещава ветеринар  и не напада - не виждам защо въобще трябва да стои този въпрос пред теб.

# 31
  • Мнения: 3 146
и аз съм с котарак (4 г. и 6 кг.) и бебе на 13 месеца - всичко е нормално между тях.естествено редовно го обезпаразитявам и ваксинирам.Алергии и агресия не се наблюдават - по-скоро трябва да предприема нещо в защита на котарака.Никога не си е позволил да се качи в леглото й или пък да я одраска (макар, че малката кифличка често прави за бой...)Не се поддавай на психозата срещу котките.и друг път в такава тема съм питала някой да каже конкретно какъв проблем му се е появил от котка.

# 32
  • Мнения: 437
magurka: Много ценно мнение и съвет. Отначало така се бях стреснала от всички писания колко опасни били котките, че след като разбрах че съм бременна, напълно изолирах писана, не я галех, не й давах да ме доближава.. и животното се беше побъркало - само ме гледаше учудено и неразбиращо... След като си направих изследването (отрицателно) за токсоплазмоза, като че се успокоих и пак започнах да я галя.. Но си мия ръцете след това. Тя е кротка, гальовна и много умна - въпреки че врата на спалнята ни е винаги отворена, тя разбра, че това е забранена територия и не посмява да пристъпи вътре.. Значи лесно може да има равновесие и да се вземат мерки, така че всички да са здрави и доволни!

# 33
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: Bise
Имаме малко дете и три кучета и котарак доста преди да се роди.
Кучетата седят само в едно помещение, а котарака ходи навсякъде.
Детето ми е на 2г7м и до сега не съм имала никакви проблеми от животните.
Ако те интересува нещо друго, питай


Здравей Simple Smile Искам да попитам относно кучето трябва ли да се прави нещо. Аз имам две котки и нямам проблеми, обаче в свекърва ми (където ще се нанеса в скоро време) има куче. Дума не може да става да се махне кучето, а то непрекъснато боледува от нещо. Най-новото (ново, ново, ама е от няколко месеца Sad) е че пикае насам-натам из къщата. Има някакво възпаление и лекарите все не могат да го оправят  Imp  Както и да е. Мисълта ми е трябва ли да правя нещо по специално освен да не пускам кучето при бебето (което е сигурно)?
Мерси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт