Пердета

  • 154 048
  • 281
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 692
Аз си бях наумила какво перде искам за хола. Голямо търсене падна. Ето го:
http://jenimadj.multiply.com/photos/photo/5/95   - от далеч
http://jenimadj.multiply.com/photos/photo/5/91   - от близо

Иначе за спалнята имам органза купена, но не съм я дала да я шият.
Jeni_Madj , страхотно изглежда, това са ресни, нали? и аз откога искам такива! Видях на няколко места тук, но бяха с втъкано ламе, а на мен по ми харесват едноцветните.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 11:34 от Cherry*

# 106
  • Варна
  • Мнения: 478
Това са моите пердета в спалнята                                                                                                

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 21:24 от rosiel

# 107
  • На село
  • Мнения: 873
Вчера преглеждах тази тема от архива, а днес излязла на първа страница. Та, да се възползвам и да попитам авторката на темата petia911, ЛейдиЛил или друг, който вече има от този тип пердета - с халки в самия плат...

Как се изнизват от корниза, за да се перат тези пердета? Всеки път ли трябва да се маха декоративната "тапа" в края на корниза?
Как се гладят тънката и дебелата част?
Дали мога да сложа дървен, а не метален корниз или твърде бързо ще се съсипе от металните халки?
Тъй като мисля сама да си ушия това перде се чудех колко по-дълго трява да е пердето от самия корниз, тъй като се получава набор от самите халки? Например за корниз 3м колко метра е самия плат?
Много въпроси станаха, но този тип пердета наистина много ми харесват. Ако някой има снимки или линкове, моля да постне  Praynig.

# 108
  • Мнения: 3 641
Това са моите пердета в спалнята                                                                                                
Много ми хареса комбинацията Hug

# 109
  • Мнения: 734
Вчера преглеждах тази тема от архива, а днес излязла на първа страница. Та, да се възползвам и да попитам авторката на темата petia911, ЛейдиЛил или друг, който вече има от този тип пердета - с халки в самия плат...

Как се изнизват от корниза, за да се перат тези пердета? Всеки път ли трябва да се маха декоративната "тапа" в края на корниза?
Как се гладят тънката и дебелата част?
Дали мога да сложа дървен, а не метален корниз или твърде бързо ще се съсипе от металните халки?
Тъй като мисля сама да си ушия това перде се чудех колко по-дълго трява да е пердето от самия корниз, тъй като се получава набор от самите халки? Например за корниз 3м колко метра е самия плат?
Много въпроси станаха, но този тип пердета наистина много ми харесват. Ако някой има снимки или линкове, моля да постне  Praynig.

Не съм експерт по пердетата, но тъй като неотдавна купувахме ще отговоря на единия въпрос - ако искаш да имаш перде върху 3 м от стената/корниза, умножаваш х2 и получаваш линейни метри за перде...или с други думи 3х2=6м.
За перде с халки нанизани на него - нямам представа как се пере..Ние имаме халки към самия корниз, за които закачихме кукичките от пердето.
Simple Smile

# 110
  • Мнения: 4 202
Не съм експерт по пердетата, но тъй като неотдавна купувахме ще отговоря на единия въпрос - ако искаш да имаш перде върху 3 м от стената/корниза, умножаваш х2 и получаваш линейни метри за перде...или с други думи 3х2=6м.
За перде с халки нанизани на него - нямам представа как се пере..Ние имаме халки към самия корниз, за които закачихме кукичките от пердето.
Simple Smile

И това не е съвсем така, т.е. зависи от гледната точка и предпочитанията.
Естествено тази теория за умножаването по 2 съм я чувала във всеки един магазин за пердета, но аз примерно не харесвам толкова надиплени пердета.

За мен е по- добре да се умножава по 1,5, но пак казвам, че е въпрос на виждане...

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Самоцитирам се, за да покажа набор Х2.


Аз да се изфукам с пердета на щеркината стая. Снимала съм и как изглеждат с пуснати щори зад тях /щорите са розови, тотално затъмняващи/

едно
две
три

На когото му харесат - купени са от магазин Сара, на Ситняково, близо до Подуене.

Моля, дай точен адрес или телефон на този магазин!
Пердетата са много хубави !

# 112
  • На село
  • Мнения: 873
Да, и аз знам, че обикновено пердето е 2x дължината на стената или прозореца, за да се получи хубав набор, тъй като съм си шила сама пердета, но питането ми беше конкретно за този тип пердета с халки, които минават през плата като капси, а при тях наборът определено е по-малък от 1:2. Още се надявам някоя дама с такова перде да се включи, макар че сега ми дойде на ум и друг въпрос - каква е максималната дължина на метален или дървен корниз с халки от гледна точка на това да не се огъва от тежестта. Стената, на която мисля да сложа това перде е 5,20, т.е. с 5-метров корниз май не ми излиза сметката - ще се огъва... ако е метален особено.

no_name, red shoe,
благодаря ви, момичета, че се опитвате да ми помогнете!

# 113
  • София
  • Мнения: 2 896

Моля, дай точен адрес или телефон на този магазин!
Пердетата са много хубави !


Ето на карт … 72;та

САРА-97 ЕООД

1504 София
кръстовище на бул.Ситняково и бул.Мадрид
офис и магазин
тел./факс: 943 4866
GSM: 088 323 481
магазин
бул.Ал.Стамболийски 20-22
GSM: 087 616 345

# 114
  • Мнения: 4 202
Да, и аз знам, че обикновено пердето е 2x дължината на стената или прозореца, за да се получи хубав набор, тъй като съм си шила сама пердета, но питането ми беше конкретно за този тип пердета с халки, които минават през плата като капси, а при тях наборът определено е по-малък от 1:2. Още се надявам някоя дама с такова перде да се включи, макар че сега ми дойде на ум и друг въпрос - каква е максималната дължина на метален или дървен корниз с халки от гледна точка на това да не се огъва от тежестта. Стената, на която мисля да сложа това перде е 5,20, т.е. с 5-метров корниз май не ми излиза сметката - ще се огъва... ако е метален особено.

no_name, red shoe,
благодаря ви, момичета, че се опитвате да ми помогнете!

В някой магазин където продават такива халки не може да не знаят как се изчислява.
На мен преди години ми бяха казали, но при мен отпадна като вариант и съм забравила.

# 115
  • Мнения: 734
Да, и аз знам, че обикновено пердето е 2x дължината на стената или прозореца, за да се получи хубав набор, тъй като съм си шила сама пердета, но питането ми беше конкретно за този тип пердета с халки, които минават през плата като капси, а при тях наборът определено е по-малък от 1:2. Още се надявам някоя дама с такова перде да се включи, макар че сега ми дойде на ум и друг въпрос - каква е максималната дължина на метален или дървен корниз с халки от гледна точка на това да не се огъва от тежестта. Стената, на която мисля да сложа това перде е 5,20, т.е. с 5-метров корниз май не ми излиза сметката - ще се огъва... ако е метален особено.

no_name, red shoe,
благодаря ви, момичета, че се опитвате да ми помогнете!

Хмм, едва ли ще се огъва, сигурно са го измислили...Нашият е дървен - 3м е дълъг самия корниз. Но не се закрепя за стената само в началото и в края, а има и 1 дюбел в средата. По този начин моето перде не е 1 перде, а са 2, понеже няма как да премине средата...А при по-дълъг корниз предполагам ще има повече места за закрепяне...поне така си мисля (и повече пердета)....
Беше голям майтап да го качим до 8-я етаж (нямаме асансьор) тоя 3м корниз...по стълбите си беше изпитание на завоите, а в стаята...тя е висока 2.60м, така че за изправяне по дължина и дума да не става. А ако вашия е по-дълъг.... Joy по-добре с кран през прозореца или балкона....хихихи

# 116
  • Мнения: 1 305
no_name, не се фукай, аз 3.5м корниз съм качвала по стълбите  Joy
Маринова, влез в първия магазин за пердета и питай.
А иначе наборът зависи от перделъка, има най-различни, с различен вид набиране.

# 117
  • На село
  • Мнения: 873
Този тип перде е без перделък, т.е. самите халки правят набора на пердето. Вчера попитах в два магазина, но чак в третия шиеха от тези пердета - 1:2 плат отивал все пак.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Харесвам богати пердета, да се влачат по земята такива си и поръчах в хола. В спалните още не съм зибрала. Ето http://www.bgphoto.net/photos/429/o633408270366316250.jpg

# 119
  • Мнения: 1 175
Запис и от мен.

Общи условия

Активация на акаунт