Проследяване на бременност в Майчин дом - Варна

  • 8 989
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 448
И консултацията и раждането ми бяха в МД. Налагало ми се е да ходя в почивен ден или вечерта, единият път прокървях, а другият път се чудех имам ли контракции или нямам /т.е. не беше кой знае колко спешно/. И двата пъти ме прегледаха и ми обясниха подробно за какво иде реч, без да пестят време и да ме претупат набързо! После като раждах звънях 2 пъти по нощите на дежурната акушерка и на лекарят ми - пак никакви забележки нямам, правиха ми и тест за упойката преди раждането. Дай боже ако имам втора бременност - пак там ще отида. А колкото до трагичните случаи - да не дава Господ, но навсякъде може да се случи!

# 61
  • Мнения: 1 290
Всяка тема се превръща във война когато се замесят родилните домове във Варна

За да не объркваме повече момичето пуснало темата специално за МД предлагам да я приключим така:

Никой не оспорва авторитета и уменията на медиците в МД
Става дума за липса на апратура и понякога колкото и бързо да реагират това си казва думата

НЕ КАЗВАМ, ЧЕ В ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ НЯМА ФАЛОВЕ

но момичето питаше конкретно за МД и по специално за следенето на бремеността по каса...

Нека всеки ражда където се чувства спокоен и сигурен,
но да се информира преди това за недостатъците на здравното заведение, което и да е то - за да няма лоши изненади.

Аз както виждате не съм мама все още,
но знам за хлебарките в АГ,
знам за случаите там на лекарско невежество
знам за загинало бебе на моя приятелка в МД и едвам спасен нейн живот в АГ
знам за добрите отзиви за Окръжна напоследък...

Направих своя избор благодарение на всички вас!
Хубавите и лоши коментари ми помогнаха да се ориентирам според моите разбирания за правота за което ви Благодаря!

Нека си споделяме Истини (хубави и лоши) без темата да прераства във война, нали?

Леко раждане на всички които ги чака това - която и болница да са избрали
Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 15:21 от Gvendolin

# 62
  • Мнения: 2 839
Дано на НИКОЙ не се случва да губи дете!!!
За спорта май ти го правиш. В темата се коментираха случки в МД, както с хепи енд, така и издънки. И естествено, както винаги в подобна тема, твоята поява не закъсня. Аз на бас съм се хванала по тоя повод и го спечелих  hahaha
С Яков не съм имала земане-даване, да се блъсна на улицата в него няма да знам, че е той. Ама чета тука какво пишат препатилите майки, та се мая.
Айде всички със здраве и дано на никой повече не се случват такива неща  Hug

# 63
  • Мнения: 5 257
Дива браво за баса, това доказва че го правиш за спорта  hahaha
Ако не се беше намесила в темата и аз нямаше да го направя !!!!!!!!
Твоята работа е "не съм чела Гьоте,но да се изкажа"

# 64
  • Мнения: 2 839
Дива браво за баса, това доказва че го правиш за спорта  hahaha
Ако не се беше намесила в темата и аз нямаше да го направя !!!!!!!!
Твоята работа е "не съм чела Гьоте,но да се изкажа"

Браво! Най-после да кажеш нещо умно. За спорта се хванах на бас, да. Ти какво си помисли? Някой лев да изкарам?
Да ти кажа, ако си хвалех гинеколога наляво, надясно, ако го препоръчвах с повод и без, и ако се случи някой да сподели, че от собствената болница на тоя същия са го изхвърлили като мръсно коте да се спасява другаде ... ами щях да се завра в кучи гъз и да си трая.

# 65
  • Мнения: 5 257
Дива ставаш смешна и езика с които говориш(пишеш) не те прави по умна от мен!

# 66
  • Мнения: 1 866
Stefi, аз ти препоръчвам да си платиш консултацията колкото трябва (аз съм на интензивна и платих 380 лева за цялата бременност, но мисля, че нормалната консултация струва по-малко). След това си избери един от по-известните специалисти там: аз съм при д-р Яков, но съм чувала добри отзиви за Капка Атанасова и Халачева също. Така ще си ходиш при една от акушерките (Снежи или другата не си спомням как се казваше, аз съм при Снежи, тя се занимава мисля с пациентките на д-р Яков), която ще те мери, тегли, следи кръвното и слуша сърчицето на бебчо, а при лекарят ще си ходиш на ехографски преглед. В консултацията са включени всички изследвания. Ако искаш можеш допълнително да си платиш за 4Д и БХС. Те са пожелание. Мисля, че така ще ти е мирна главата. Аз така направих с първата бременност, родих също в Майчин Дом и сега повтарям процедурата.

Доволна съм от Майчин Дом : от безкрайно внимателното отношение, от грижите, които бяха положени към мен и дъщеря ми, от чисто битовите условия в клиниката.

Пожелавам ти успех и спокойна бременност!  bouquet





# 67
  • Мнения: 2 631
Да ти кажа, ако си хвалех гинеколога наляво, надясно, ако го препоръчвах с повод и без, и ако се случи някой да сподели, че от собствената болница на тоя същия са го изхвърлили като мръсно коте да се спасява другаде ... ами щях да се завра в кучи гъз и да си трая.

ако си доволна от гинеколога си, не виждам нищо по-хубаво от това да го похвалиш и препоръчаш на някоя мама Peace
но само по рпиказки по форума да плюеш някого....това вече не е много етично Naughty

# 68
  • Мнения: 2 839
Да ти кажа, ако си хвалех гинеколога наляво, надясно, ако го препоръчвах с повод и без, и ако се случи някой да сподели, че от собствената болница на тоя същия са го изхвърлили като мръсно коте да се спасява другаде ... ами щях да се завра в кучи гъз и да си трая.

ако си доволна от гинеколога си, не виждам нищо по-хубаво от това да го похвалиш и препоръчаш на някоя мама Peace
но само по рпиказки по форума да плюеш някого....това вече не е много етично Naughty

Мислиш ли, че Елвира която е в кома е в състояние да плюе етично в момента??
Етично ли е да те изгонят да раждаш другаде, ако са ти изтекли водите в 7 месец?
Има неща които засягат не само потърпевшите.

Гинеколога си го хваля и препоръчвам, и така ще бъде докато не чуя от някои, че е сгафил жестоко. Тогава ще замълча и никой няма да чуе добра дума за него от мен.

# 69
  • Мнения: 2 768
Мислиш ли, че Елвира която е в кома е в състояние да плюе етично в момента??
Етично ли е да те изгонят да раждаш другаде, ако са ти изтекли водите в 7 месец?
Има неща които засягат не само потърпевшите.

Е тука си много права! Ако някой трябва да търси сметка за случилото се с Елвира, това са единствено нейните близки! Само те имат това право! Иначе си е повод за чешене на езици и плюене на болницата!

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 21:59 от eta

# 70
  • Мнения: 2 114
Ето ме отново,
Не съм ви писала скоро защото,от 4 дни не съм в Варна/....но не спирам да си мисля и да се моля за Елвира/
За жалост нищо не се е променило - тя все още се бори за живота си. newsm17
Не съм говорила на скоро с близките й,защото ми е неудобно да ги притеснявам често.
Много ми се иска да ми се обадят скоро с добри новини. newsm17 Praynig Praynig Praynig


P.S.Секциото е направено в  Майчин дом,но е перфектно!Не става въпрос за "лекарска грешка"...... по скоро е НЕЛЕПА случайност!

Ето малко информация за Елвира. Тя е от нейна приятелка, която пусна тема в Отчетни.
Не е хубаво тук да си чешем езиците за неща, които сме чули от племенничката на третата братовчедка на вуйна си.

# 71
  • Мнения: 4 187
Добре де, гласност. Ами защо когато преди десетина дена тук/в здравния справочник/ беше споменато, че в Майчин дом има момиче в кома цялата тема беше изтрита два часа по късно?


Може би, защото близки на момичето не искат да се чепка темата, в някакъв си форум, било то за Бременност и Майчинство !

# 72
  • Мнения: 4 187
Ето ме отново,
Не съм ви писала скоро защото,от 4 дни не съм в Варна/....но не спирам да си мисля и да се моля за Елвира/
За жалост нищо не се е променило - тя все още се бори за живота си. newsm17
Не съм говорила на скоро с близките й,защото ми е неудобно да ги притеснявам често.
Много ми се иска да ми се обадят скоро с добри новини. newsm17 Praynig Praynig Praynig


P.S.Секциото е направено в  Майчин дом,но е перфектно!Не става въпрос за "лекарска грешка"...... по скоро е НЕЛЕПА случайност!


Ето малко информация за Елвира. Тя е от нейна приятелка, която пусна тема в Отчетни.
Не е хубаво тук да си чешем езиците за неща, които сме чули от племенничката на третата братовчедка на вуйна си.




Ето, едно мнение написано на място.

# 73
  • Мнения: 2 839
Добре де, гласност. Ами защо когато преди десетина дена тук/в здравния справочник/ беше споменато, че в Майчин дом има момиче в кома цялата тема беше изтрита два часа по късно?


Може би, защото близки на момичето не искат да се чепка темата, в някакъв си форум, било то за Бременност и Майчинство !
Стели, прости ми че точно теб трябва да цитирам, защото по принцип ценя мнението ти, но ...
Мисля, че за случаи като този на Елвира и Manzhelka трябва да се говори, да се пише и то не само тук. И не за да се натрива носа на някого, а за да знаят бъдещите майки, че в МД няма животоподдържаща апаратура нито за тях, нито за бебетата им. Ако за някои това е без значение, сигурна съм че има други, които държат да го знаят и това би било определящо за решението къде да раждат. Вероятно и затова тръгна спора в темата. Заради молбата ми към Manzhelka да се публикува нейния случай в медиите. За да знаят всички. И да знаят от извора, а не от племенничката на третата братовчедка на вуйна си.

А за девойките, които `споделят` проблемите на приятелките си във форума ... no comment. Сигурна съм някои помнят една такава `приятелка` ... тази на Нана  Stop

# 74
  • Мнения: 4 187
Да, аз съм съгласна, че всеки има право на информация, но тя да е точна и достоверна.  Нека Manzhelka, всички недоволни и потърпевши, споделят преживяванията си с широката общественост, ако желаят естесесвено.
Ставаше въпрос за случая с Елвира и защо е изтрита темата, според мен, щом близките й до момента не са предприели действия за огласяване на проблема и изясняване на случая, ние няма за какво да говорим.

Общи условия

Активация на акаунт