В момента чета...43

  • 60 163
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 13 532
Мър, не се отказвай от Шафак, другите й книги не са такъв тип като "Любов".

# 706
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 О, Мижжж, и мен bebitta страшно ме заинтригува със "Златният син". Много, много харесах "Изгубената дъщеря", ще прочета и новата книга на авторката непременно.

# 707
  • Мнения: 792
bebitta, заинтригува ме с ревюто си за "Златният син". Само като си спомня колко много ми беше харесала "Изгубената дъщеря", а тази , казваш е още по-добра!  Simple Smile
И двете са много хубави  Peace Тази няма шоковото начало на "Изгубената дъщеря", но пък силни и разтърсващи моменти по-нататък да искаш. Колко пъти ми засядаше буца в гърлото ...
Искрено се надявам да ви хареса и да не ви подвеждам  Hug

# 708
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Много е красиво ревюто ти,  bebitta и бъди сигурна, че аз няма да бъда подведена. Усещам, че ще харесам книгата. Остана да си я набавя.

# 709
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Снощи започнах .
Някой чел ли я е!? Мнение?! Защото просто я грабнах, без този път да търся каквото и да е ревю.

# 710
  • Мнения: 2 038
Със "Златният син" и мен ме заинтригувахте. Много харесах "Изгубената дъщеря", а и темата за Индия ми е слабост, та ще се чете.

Относно "Любов" - особена книга е. Аз попаднах на нея случайно преди много време в една книжарница. Нищо не бях чувала за авторката, но по анотацията я избрах за подарък на един човек, на който така и не успях да я подаря и не ми остана друго, освен да я прочета. По принцип не си падам по такъв тип книги, но тази специално дойде в подходящия момент и ми хареса.
От книгите на Шафак моите фаворити са "Копелето на Истанбул" и "Чест". Бяха ми много интересни семейните отношения и традициите, разкъсването между изтока и запада и най-вече гледната точка за арменския геноцид. Доколкото знам, Шафак е давала обяснения пред съда по темата, която засяга в "Копелето".

# 711
  • Мнения: 1 468
И аз в кюпа на заинтригуваните!  Heart Eyes "Изгубената дъщеря" беше прекрасна, много я харесах. A корицата е такъв разкош!
На намаление на Хермес ще я потърся.
Благодаря за ревюто, bebitta!  bouquet Hug

# 712
  • Мнения: 792
Много е красиво ревюто ти,  bebitta и бъди сигурна, че аз няма да бъда подведена.
Благодаря, НелиHug

Вили, о, да, корицата с глухарчето е прекрасна. Тази пък е много приятна на допир - има едни нежни релефни щампи (уф, не знам как да го обясня) и това беше първото нещо, което ме впечатли Simple Smile 

# 713
  • София
  • Мнения: 210
Ai_vi, аз съм чела "Къщата с луните", не е лоша, действието увлича. Един-два момента ми се сториха нелогични и ме подразниха.

# 714
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Ai_vi, аз съм чела "Къщата с луните", не е лоша, действието увлича. Един-два момента ми се сториха нелогични и ме подразниха.


Благодаря за мнението.  Simple Smile Чета я втора вечер, мудно, мудно. Не ме грабва. Или аз чета разсеяно?!  Ще се помъча.

# 715
  • Мнения: 960

Преди време четох " Изплъзване от времето" . Хареса ми като за четворка, но с тази удари десятката от възможни 6.

" Дете във времето" .  Не можах да направя връзката между различните сюжетни линии. Много отвлечени понятия и ненужни описания.

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 10:43 от МАРИ77

# 716
  • Мнения: 11 828
На хартия чета по малко от:

А електронно започнах дълго отлаганата:

# 717
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Мартичка, много се радвам, че успях да ти препоръчам "правилната" книга за първа среща с Памук  Grinning

Той наистина се чете бавно, много му е наситена прозата, на мен даже ми се струва, че ти бързо прочете "Името ми е Червен".

Аз баааавничко си сричам A Strangeness In My Mind, вътре има и някои политически случки, които още по-бавно осмислям, защото не съм запозната с политическата динамика на Турция. Тук във всяка глава повествованието се води от няколко гледни точки, които се прекъсват и си говорят. Имам чувството, че гледам във фасетките на скъпоценен камък, като той се обръща и сменя ъгъла и светлината на пречупване почти непрекъснато. Лудница!  Crazy Няма как да се чете бързо подобно нещо.

Междувременно приключих "Жените, които го познаваха" - ей чудничко трилърче. Динамика, холивудски екшън, тежки психопати, абе пълна програма  Laughing Книгата завършва и с чудесен cliffhanger, все едно приключваме даден сезон на сериала и авторите искат да ни зарибят яко докато чакаме следващия. Много ми допада и решението им да вкарат един малко по-необичаен за скандинавските трилъри елемент (защото те всички почват малко да ми звучат по шаблон) - леко тъповат, но болезнено амбициозен полицай, който чудно оплесква всичко, до което се докосне в стремежа си сам-самин да разреши случая.
Много си личи, че Юрт и Русенфелт са тв сценаристи, ама много  Laughing

Започвам "Японският любовник" на Исабел Алиенде. Очаквам много, да видим  Heart Eyes

# 718
  • София
  • Мнения: 2 403
Лу, ще чакам с интерес мнението ти за Японският любовник Simple Smile

# 719
  • Берковица
  • Мнения: 475
Лу, ще чакам с интерес мнението ти за Японският любовник Simple Smile
И аз!

Общи условия

Активация на акаунт