"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 19

  • 39 711
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Е и този път радоста не беше за дълго Sad 2 дни след като си направих теста започнаха силни болки в корема, отидох на доктор и докато чаках моя ред последва и кървене. След 30 мин гледане на ехографа каза, че не вижда нищо и може би това ще протече като цикъл, макар че беше малко кървене, а не както обичайно... другата седмица пак съм на доктор Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 7 645
ако е било малко и е спряло бързо, може да се е разминало. Предписаха ли ти хапчета? Казаха ли ти да пуснеш две кръвни ЧХГ изследвания през 2 дни, за да се проследи дали расте или намалява?

съжалявам, че така се е получило, до колкото си спомням май (извинявам се ако бъркам) и др път се е случвало, според мен трябва да се свържеш с репродуктивен специалист и да пуснете разширени изследвания и да се търси проблема.

# 17
  • Мнения: 23
ако е било малко и е спряло бързо, може да се е разминало. Предписаха ли ти хапчета? Казаха ли ти да пуснеш две кръвни ЧХГ изследвания през 2 дни, за да се проследи дали расте или намалява?

съжалявам, че така се е получило, до колкото си спомням май (извинявам се ако бъркам) и др път се е случвало, според мен трябва да се свържеш с репродуктивен специалист и да пуснете разширени изследвания и да се търси проблема.

Да, случи се и миналият месец. Тогава избързах с теста и след 2 дневно закъснение направих тест с 2ра много бледа черта. На следващия ден имах ужасно силни болки и първоначално бледо розово зацапване което се превърна в силно кървене. Отидох на доктор и тя ми каза, че бременност няма. Попитах я за теста, но тя нищо не каза. Затова този месец реших да не бързам с теста за да не се разочаровам. Т.е на 7.11 ми е била последната М, с редовен цикъл съм и сметнахме, че на 5ти този месец трябва да ми дойде, но не дойде затова и ви писах. Очаквах сега доста обилно кървене, но НЕ. Беше странно малко, дори ежедневни превръзки щяха да ми свършат работа. Гърдите продължават да са ми твърди и болезнени ... изчетох толкова много, че вече не знам какво да си мисля и защо може да е ....

П.п
забравих да отговоря на въпроса ти
каза ми, че ще ми даде нош па да пия, но всъшност не ми даде. Също така каза, че ако ме заболи много силно корема да отида в най - близката болница. Съмняваше се за извънматочна бременност, но после каза, че това и прилича на предстоящ М.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 645
stefanovva - без да искам да те притесня излишно, но съм потресена от доктора, който те е прегледал.
Ти си с положителни тестове и кърваво зацапване и той не е дал или изискал никакво изследване!
Аз лично без да се замисля бих посетила друг лекар!
Според мен (без да съм лекар) ти трябва да проследиш ЧХГ в две поредни кръвни изследвания и през това време до резултатите да приемаш утрогестан за задържане!

Поне отиди на друг лекар и попитай за горните две неща, за които ти давам съвет! Много бременности започват с кървене, има лекарства за задържане!
Ти си със закъснение - на вагинален ехограф ли те гледаха или с коремен? Апаратурата на лекаря каква е? Ако си с късна О е нормално да не се види. Но тъй като не знаем какво е твоето ЧХГ в момента, само можем да гадаем!
Изтичай до някоя лаборатория, пусни изследването, намери възможно най-есктремно бързо друг лекар, ако трябва отиди в някоя болница или не знам, но се опитай да разбереш всичко, преди да се предадеш и кротко да си чакаш цикъла!
Дори и нищо да не излезе, трябва (според мен и моите разбирания) да си направила всичко по силите си!

Много съжалявам ако звуча някак странно, но знам за доста случаи, които са завършили успешно след положено лечение, знам и за такива които не са успешни заради неположено лечение, знам и за други, които въпреки лечението пак не са успешни, но чувството че си направила всичко ще те крепи!
От форума само това можем да помогнем!

п.п. Още след първата неуспешност миналия месец е трябвало да отидеш при лекар (или при по-сериозен лекар), който да ти назначи хормони и прогестерон, за да се разбере дали има проблеми с тях или биохимичната е била случайна. Прогестерона е хормона, който помага на оплодената яйцеклетка да се храни и да се закрепи хубаво, ако имаш проблеми с него, то може случката да се повтаря.
Този път, както и да завърши, определено потърси по-компетентна помощ, примерно при доктор от клиника за репродуктивно здраве. Едно е да се случи 1 път, друго е 2 поредни пъти, кой знае още какво може да стане Sad

# 19
  • Мнения: 23
stefanovva - без да искам да те притесня излишно, но съм потресена от доктора, който те е прегледал.
Ти си с положителни тестове и кърваво зацапване и той не е дал или изискал никакво изследване!
Аз лично без да се замисля бих посетила друг лекар!
Според мен (без да съм лекар) ти трябва да проследиш ЧХГ в две поредни кръвни изследвания и през това време до резултатите да приемаш утрогестан за задържане!

Поне отиди на друг лекар и попитай за горните две неща, за които ти давам съвет! Много бременности започват с кървене, има лекарства за задържане!
Ти си със закъснение - на вагинален ехограф ли те гледаха или с коремен? Апаратурата на лекаря каква е? Ако си с късна О е нормално да не се види. Но тъй като не знаем какво е твоето ЧХГ в момента, само можем да гадаем!
Изтичай до някоя лаборатория, пусни изследването, намери възможно най-есктремно бързо друг лекар, ако трябва отиди в някоя болница или не знам, но се опитай да разбереш всичко, преди да се предадеш и кротко да си чакаш цикъла!
Дори и нищо да не излезе, трябва (според мен и моите разбирания) да си направила всичко по силите си!

Много съжалявам ако звуча някак странно, но знам за доста случаи, които са завършили успешно след положено лечение, знам и за такива които не са успешни заради неположено лечение, знам и за други, които въпреки лечението пак не са успешни, но чувството че си направила всичко ще те крепи!
От форума само това можем да помогнем!

п.п. Още след първата неуспешност миналия месец е трябвало да отидеш при лекар (или при по-сериозен лекар), който да ти назначи хормони и прогестерон, за да се разбере дали има проблеми с тях или биохимичната е била случайна. Прогестерона е хормона, който помага на оплодената яйцеклетка да се храни и да се закрепи хубаво, ако имаш проблеми с него, то може случката да се повтаря.
Този път, както и да завърши, определено потърси по-компетентна помощ, примерно при доктор от клиника за репродуктивно здраве. Едно е да се случи 1 път, друго е 2 поредни пъти, кой знае още какво може да стане Sad


Гледа ме с вагинален ехограф. Чудих се след като каза за нош-па дали да си взема, но не си тъй като тя все пак само го спомена, но не ми го даде. Исках да я попитам за тези неща, които съм чела тук във форума, но тя някак си въобще не ми даде думата. След като ме гледа прекалено дълго време и каза, че не вижда нищо я попитах за теста и единственият отговор който получих беше "Теста може да бъде положително грешен или отрицателно грешен" е да де ОК, но аз все пак имах 9 дни закъснение. Попита ме друг път закъснявало ли ми е и и казах, че най - много ми е закъснявало с 2 дни и отговора и беше, че за всичко си има първи път. Държанието и беше според мен не коректно тъй като все пак каквото и да е и за каквото и да се съмнява според мен е длъжна да ми обясни.  newsm78 Ще се консултирам и с друг доктор поне да ми обясни защо така

# 20
  • София
  • Мнения: 7 645
ношпа се взима за болки в ранна и бременност като цяло, максимум по 6 хапчета на ден. Най-често 3 пъти по 1 или когато те заболи 1-2 хапчета. То е без лекарско предписание и не вреди, а отпуска гладката мускулатура на матката и й помага да не контрахира, защото ако контрахира, може да изхвърли плода, тъй като може да го мисли за чуждо тяло.

Ако не пусшен кръвен тест няма как да се разбере дали е можело или не можело да се види в матката, за това при по-голямо закъснение и ако не се вижда в матката се пуска, защото ако е над 1000 единици и не се вижда в матката може да е извънматочна. След това се пуска отново кръвно след 2 дни и ако е нараснало двойно, значи че е по-вероятно да е вматката и ще се види вече с хубава апаратура, но ако не е нараснало двойно, има силни болки и т.н.т. се ходи в болница, защото най-вероятно е извънматочна.

Но да се стои и да се чака е безумние.
Консултирай се с друг доктор, вземи си нош-па ако те боли, но по-бързичко, защото времето ти е кът.
Зацапването продължава ли? Усилва ли се?
Пиши после какво е станало.

Последна редакция: чт, 17 дек 2015, 14:42 от Brayda

# 21
  • Мнения: 23
В момента има съвсем малко и то само при избърсване. Не се е увеличило, предполагам, че дори би трябвало да спира щам е толкова малко. Има доскомфорт, но няма болки. Повтарям се, но само гърдите ме болят. Чудя се все пак дали да не си взема такива хапчета което спомена за задържане на своя глава, макар че може би вече е безсмислено, защото в понеделник бях на доктор, а вече е четвъртък

# 22
  • София
  • Мнения: 7 645
o, aз мислих, че днес си била на доктор, то ако си била в понеделник, сигурно не се е виждало защото е било рано?
Ооо, още днес ако можеш отиди на друг доктор и му кажи за утрогестан или дуфастон, той ще ти изпише!
Ако отидеш днес ще стане ясно има ли го или не, надявам се да попаднеш на по-човечен лекар!

# 23
  • Мнения: 23
o, aз мислих, че днес си била на доктор, то ако си била в понеделник, сигурно не се е виждало защото е било рано?
Ооо, още днес ако можеш отиди на друг доктор и му кажи за утрогестан или дуфастон, той ще ти изпише!
Ако отидеш днес ще стане ясно има ли го или не, надявам се да попаднеш на по-човечен лекар!

Не, каза да и се обадя след като спре кървенето или ако имам някакви оплаквания и болки. Прочетох добри отзиви за нея, но не знам.... Надявам се да ми каже да отида в понеделник да ме види пак на ехограф...

# 24
  • София
  • Мнения: 7 645
Виж - това ще е последния ми отговор по темата, защото вече много написах:
- тази лекарка не е ок, пуснала те е бременна с кървене и е казала да се обадиш като/ако спре! Това е безумие и аз никога не бих отишла отново при нея! Без значение отзиви, препоръки и т.н.т.!
Ти си стояла от понеделник до днес с кървене без да направиш нищо, без второ мнение - това за мен също е безумие, аз определено не бих могла да стоя така! Сигурно и тест не си правила, да провериш дали чертата е наситена или избледнява... (което е показател за ЧХГ)

И за последно: моя съвет е да отидеш незабавно на преглед и да получиш повече адекватна информация за състоянието си. Да попиташ за утрогестан или дуфастон дали са ок за твоя случай, да ти ги предпишат, а ако всичко си е заминало и бременност вече няма, да отидеш в репродуктивна клиника, да кажеш че имаш 2 поредни бременности (неуспешни в ранна седмица с кървене) и да се посъветваш там какво е необходимо да си изследваш (най-често генетични, имунологични и т.н.т. проблеми могат да се открият).

И откакто си пишем до сега, да беше намерила поне на 2 клиники или доктори телефоните, да попиташ за първия свободен час.
Ето и някои места, ако и за това не знаеш: Щерев, Надежда, МЦ Фемина, Св. София (но не бившата Тина киркова), св. Петка има и други.

# 25
  • Мнения: 23
Виж - това ще е последния ми отговор по темата, защото вече много написах:
- тази лекарка не е ок, пуснала те е бременна с кървене и е казала да се обадиш като/ако спре! Това е безумие и аз никога не бих отишла отново при нея! Без значение отзиви, препоръки и т.н.т.!
Ти си стояла от понеделник до днес с кървене без да направиш нищо, без второ мнение - това за мен също е безумие, аз определено не бих могла да стоя така! Сигурно и тест не си правила, да провериш дали чертата е наситена или избледнява... (което е показател за ЧХГ)

И за последно: моя съвет е да отидеш незабавно на преглед и да получиш повече адекватна информация за състоянието си. Да попиташ за утрогестан или дуфастон дали са ок за твоя случай, да ти ги предпишат, а ако всичко си е заминало и бременност вече няма, да отидеш в репродуктивна клиника, да кажеш че имаш 2 поредни бременности (неуспешни в ранна седмица с кървене) и да се посъветваш там какво е необходимо да си изследваш (най-често генетични, имунологични и т.н.т. проблеми могат да се открият).

И откакто си пишем до сега, да беше намерила поне на 2 клиники или доктори телефоните, да попиташ за първия свободен час.
Ето и някои места, ако и за това не знаеш: Щерев, Надежда, МЦ Фемина, Св. София (но не бившата Тина киркова), св. Петка има и други.


МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКО !  Hug при новини ще пиша пак

# 26
  • Мнения: 1 280
http://prikachi.com/images.php?images/857/8521857I.jpg Как да го разбера моляя ви цялата треперя.....Теста е наобратно като гледам долу изображенията...

# 27
  • Русе
  • Мнения: 102
Изглежда положителен  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 726
Положителен е, честито  Hug

# 29
  • Мнения: 1 280
Да избистри се още малко не е толкова тъмна като другата, но ми казаха доста жени, че е положителен..ХАах да ми бяхте видели реакциятаа  Joy като го направих излязоха две лентички много ама много бледи и то не така както трябва да са ами обратно..не мога точно да ви обясня и аз почнах да се радвам, но същевременно ми излезе първата черта и втората, но тя се показа едва едва..Лелел като започнах да плача цялата затрепепих...Излизам аз показвам на моя мъжо и той вика не си..И аз още понече викам тогава какво ми има с 10 дневно закъснение..след 1 2 минути стана по-ясна и пратих снимка на сестра му, а тя радостно отговори радвай се бременна си..Почнах да плача исках да извикам на целия свят колко съм щастлива. ..Наистина чувството е уникално да разбереш, че с твоята половинката сте дарили живот и то е плод на вашата любов...  bouquet Късмет желая на другите, които с нетърпение чакат да видят две черти. Ще ви кажа само вярвайте в чудеса .Господ чува молитвите ни.Леко бременеене пожелавам и на мамите, коита вече чакат нетърпеливо появата на бебчо ... Целувки. . Praynig Praynig

Последна редакция: чт, 17 дек 2015, 22:12 от Baby.st.ss

Общи условия

Активация на акаунт