Трудно преглъщане

  • 39 791
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Здравейте, лекувам се от 2 седмици за остър гастрит, обаче ми се появиха други симптоми или по-скоро се засилиха. Става въпрос за трудно преглъщане, чувство за присядане на храната в хранопровода, тежест в гърба и постоянно усещане за стягане в гърлото както и позиви за оригване особено след прием на вода или храна. Притеснявам се да не съм получил Ахалазия (много неприятна и сравнително рядка болест). Бих се радвал да чуя мнението на хората тук и най-вече ако има такива с Ахалазия, да ми кажат какви точно са усещанията и дали имам повод за притеснение.

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 11:46 от eastman18

# 1
# 2
  • Мнения: 11 370
Не съм те преглеждала, но според мен нямаш Ахалазия, а прекалено ровене в Интернет ти е проблема.

СПРИ ДА ЧЕТЕШ глупости, писани от неразбиращи хорица с цел хипохондриците да се почесват тук и там  Mr. Green

Какви чайове пиеш освен лекарствата?
Купи и пий на гладно по 3 чаши живовлек на ден и ще видиш как като чудо гастрита ще изчезне  Peace

# 3
  • Мнения: 344
Благодаря за отговора и на двете. Разбира се допускам нервите като опция защото пострадах миналата година именно от нерви... Знам че Ахалазия НЕ е често срещана болест. Въпреки всичко изпитвал съм Глобус усещането за което Хексе говори и не мисля че е точно това. Особено като пия повечко вода и някой път след като преглътна водата се връща нагоре (не винаги). Усещанията ми са сравнително константни и леката болка и силната тежест в гърба са най-гадните. Сякаш си глътнал голям смучещ се бонбон (като малък съм го правил). даже когато си поема дълбоко въздух всичко ми се надига... Просто наистина искам това да е поредната ми хипохондрична криза, а не нещо сериозно като Ахалазия. Затова питах дали някой се е сблъсква с това заболяване.Именно за да открия разликите и да убедя сам себе си, че всичко е наред и каквото и да е, то не е страшно. Най ще се радвам ако ми стискате палци Simple Smile

П.С. Благодаря за съвета за гастрита! Пия иначе чай от жълт кантарион.

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 12:51 от eastman18

# 4
  • Мнения: 4 205
Peace
Нека се поизследва, пък като не се установи нищо друго, то това ще е. И накрая - консултация с психиатър.

# 5
  • Мнения: 2 755
Според мен си имаш най-обикновени киселини и рефлукс. Пил ли си Нексиум?

# 6
  • Мнения: 344
Според мен си имаш най-обикновени киселини и рефлукс. Пил ли си Нексиум?
не съм но киселини нямам в смисъл нямам парене. Фамотидин пия. Сега като се опитах да ям всичко ми присядаше и след всяка хапка имах позиви за оригване , много гадно сякаш ще повърна. Сега предполагам разбирате защо се опасявах от Ахалазия.... Много притеснено ми стана, в началото реших че е просто стомах както и повечето лекари обаче като започна тази непрестанна тежест и като че спазъм в гърлото и чувството за присядане като ям, си позволих да потърся евентуални причини и като видях Ахалазия наистина се стреснах. Но е факт че първо имах симптомите а после видях какво би могло да е... Имам чувството че всичко ми се събира в гърлото и това усещане става по-гадно колкото по-дълбоко дишам. Малко наподобява на това когато човек е ял "до пръсване" и някой път му се надига храната. Също така и преглъщането е изключително неприятно защото като глътна залък толкова тежко ми става засяда ми в гърба и после трябва да го чакам 15 минути да мине надолу. Естествено не го чакам... Но разберете ме , няма как да не се усъмня за ахалазия при тези симптоми Sad Затова търсех човек който има опит с болестта. Даже не знам от какво би могло да ми се получи.

# 7
  • Мнения: 2 450
Абе автора, ти нямаше ли болка в бъбреците ама откъм стомаха преди 1 тема и какво беше там някакво трето преди 2 теми, иди на психиатър бе момче, хипохондрията не е шега работа, за ефекта ноцебо чувал ли си?

# 8
  • Мнения: 344
Абе автора, ти нямаше ли болка в бъбреците ама откъм стомаха преди 1 тема и какво беше там някакво трето преди 2 теми, иди на психиатър бе момче, хипохондрията не е шега работа, за ефекта ноцебо чувал ли си?
faiona имах болка в единия бъбрек на ехографа се видя че е страдал бъбрека и имах и доста пясък там... Това е друга тема.. Наистина обмислям посещение при психиатър но симптомите ми са толкова истински... Наистина при гълтането на всеки залък имам чувството че ще повърна. Отнема около 10 минути за да слегне и да продължи надолу по пътя...

# 9
  • Мнения: 11 370
Убедена съм, че всичко което изпитваш е на нервна почва. Като се притесняваш какво ти е става още по-зле.

# 10
  • Мнения: 344
Убедена съм, че всичко което изпитваш е на нервна почва. Като се притесняваш какво ти е става още по-зле.
Искрено се надявам да си права!

# 11
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Това с преглъщането ми е болна тема от години. В момента пак съм в такава криза и от опит казвам че ако си направиш ренген с  каша на хранопровода още на следващия ден като с магическа пръчка всичко ще ти е наред.  Grinning  Ако пък не ти се облъчва отиди на УНГ и гастрото да ти обясни при какви тежки състояния се стига до спазъм на хранопровода и не може да се преглъща. Аз като добавка към горепосоченото  си взех и за нервите хапчета. Сега ще чакам да подеистват. Щом те лекуват за гастрит сигурно от там се вманиачаваш и за другото. При мен е от ГЕРБ. 

# 12
  • Мнения: 344
Това с преглъщането ми е болна тема от години. В момента пак съм в такава криза и от опит казвам че ако си направиш ренген с  каша на хранопровода още на следващия ден като с магическа пръчка всичко ще ти е наред.  Grinning  Ако пък не ти се облъчва отиди на УНГ и гастрото да ти обясни при какви тежки състояния се стига до спазъм на хранопровода и не може да се преглъща. Аз като добавка към горепосоченото  си взех и за нервите хапчета. Сега ще чакам да подеистват. Щом те лекуват за гастрит сигурно от там се вманиачаваш и за другото. При мен е от ГЕРБ.  


Значи това има лечение и то е от ГЕРБ или психични проблеми ? Ако от ГЕРБ , отивам на протеста директно пред народното събрание и да го сваляме Бойко Б. Та така сега сериозно значи моите симптоми не са ти чужди и не са нищо сериозно ? А пък в интернет ако прочетеш какв истраховити истории пишат някои хора, че ги лекували за герб докато едвам не се удавили в лигите си Grinning и Тогава разбрали че имат Ахалазия и нещоп такова. Е ти нямаш щом е имало периоди в които ти е минавало. Чудя се аз дали имам...

# 13
  • Мнения: X
Отивай на протест и не си губи времето тук.
Какво става с тебе човече?
Всяка седмица нови болежки, подплатени с много сериозни самодиагнози.
Глава, корем, хранопровод.....
Спри да четеш по форумите, не ти се отразява добре.
И преди са ти казвали хипохондрията не се лекува успешно без психиатър.

# 14
  • Мнения: 344
Отивай на протест и не си губи времето тук.
Какво става с тебе човече?
Всяка седмица нови болежки, подплатени с много сериозни самодиагнози.
Глава, корем, хранопровод.....
Спри да четеш по форумите, не ти се отразява добре.
И преди са ти казвали хипохондрията не се лекува успешно без психиатър.

Ела на мое място и няма да ти е до протести гарантирам ти особено като легнеш в леглото и започнеш да се давиш в храната от стомаха ти, която може би никога не е стигнала стомаха даже...

Общи условия

Активация на акаунт