Трудно преглъщане

  • 39 945
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Хората мечтаят за такива резултати  Simple Smile да не си пускам моите че ще измислиш нещо друго. Сега очакваме днес да си ял нормално. И да се похвалиш   Naughty
п.п аз все още немога да се похваля

# 31
  • Мнения: X
По тази ти диагноза си ок.
Сега да видим какво ще измислиш?

# 32
  • Мнения: 344
Хората мечтаят за такива резултати  Simple Smile да не си пускам моите че ще измислиш нещо друго. Сега очакваме днес да си ял нормално. И да се похвалиш   Naughty
п.п аз все още немога да се похваля

Не ям съвсем нормално имам някои гастритни симптоми но мен ме интересуваше дали е нещо сериозно. Щом не е нищо страшно значи дори да е гастрит, ще ми мине с времето. Все пак ям здравословно и пазя диети, така че не стресирам стомаха. Нито пуша, нито пия. Относно твоя случай както ми го сподели и ти си като мен и със сигурност нямаш Ахалазия. Поне затова можеш да се радваш то другото минава...

# 33
  • Мнения: 344
Само не мога да разбера защо все още не мога да преглъщам. Тоя тест с бария е безполезен защото бариевата каша е течна а аз имам проблеми с преглъщането на твърди неща.... Продължава да ми засяда в гърба храната и да боли...

# 34
  • Мнения: 344
http://www.experienceproject.com/stories/Have-Achalasia/1826253 като прочете такова нещо човек и види себе си в тази история как да не се психира Grinning

# 35
  • Мнения: 2 755
Е нали ти казах, пий Нексиум и ще ти мине

# 36
  • Мнения: 344
Е нали ти казах, пий Нексиум и ще ти мине

а дано, само да не е тая Ахалазия и съм доволен...

# 37
  • Мнения: 4 218
Заминавай на психиатър!

# 38
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Аз пия друго лекарство за рефлукса , подобно на нексиума и пак съм със същите симптоми. С една дума не помага,  вече близо 2 месеца. Sad

# 39
  • Мнения: 344
И аз съм като теб, а като прочета в нета как казват че спазъм от нерви и стрес   и ахалазията били едно и също нещо, направо настръхвам. Това би означавало че се лекува само оперативно.... Ще пробвам естествено и с лекарства за нерви, ще ходя на психиатър ама ако не ми помогне... край!

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592

Провери и щитовидната жлеза. Т3 или Т4 изследвай обаче, не / само/ ТСХ.

# 41
  • Мнения: 344
Благодаря за отговора! Пак да подчертавам че НЯМАМ проблем с гърлото. Храната засяда надолу близо до стомаха

# 42
  • Мнения: 344
Не знам на кого да вярвам вече един ми вика гастроезофагиален рефлукс друг нерви де да знам какво да мисля вече

# 43
  • София
  • Мнения: 17 592
И двете са възможни...

# 44
  • Мнения: 344
И двете са възможни...
Да ако не пия омепразол имам и киселини което ме навежда на мисълта за стомах ама от рефлукс да не мога да преглъщам... обаче имам солидна история с неврогенни проблеми... А тази агонизираща тежест при ядене не знам с какво да я боря..

Общи условия

Активация на акаунт