Боледуване на децата ни - тема 32

  • 32 286
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 451
Привет момичета. Не съм се разписвала скоро, но неприятности лични ме сполетяха неочаквано.
За съжаление и ние сме в редиците на болните. Първо големия, а след него и малкото. То за съжаление никак не е добре и много ми е притеснено. По празниците буквално през ден сме го водили на лекар. Има някакъв ужасен вирус в момента 3 дни с 39-40 градуса Т. Отрових го от лекарства, но след ФГ съм направо в паника като вдигне Т. От вчера е със съмнения за пневмоние. Според снимката начални огнища, според лекарката, която го прегледа не било така?! Дадоха ни АБ и сме си у дома. Слава Богу днес без висока Т, но още кашля, дави се и не диша никак добре, според мен Sad Довечера пак ще го водя да го преслушат.
Разбира се и аз карам в момента вируса с висока Т и съм като парцал....Сори, оплаках ви се, но яко ми се насъбра последния месец. Та . На всички от сърце желая да сме живи и здрави през новата година и по-малко тревоги да имаме  Hug

# 676
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Лакуна Коли,да се оправяте скоро.Аз познавам по челото има ли Т.Меря с живачен термометър под мишницата,а като по малък като не даваше в дупето и махам 0,5 десети.
Светле,аз моето съм го водила по детски клубчета,детски рожденни дни и т,н.,но до 2 ми беше изключително здраво дете и не знаеше какво е АБ.Разболявал се е,но само с хрема,а като тръгна на ясла се почна якото боледуване и за няколко месеца изпи сума и АБ.
Мейб,и ние излезнахме днеска в студа и ме гледаха ей така  Shocked.Детето му няма нищо,но аз не знам настинах ли,нещо от храна ли,до обяд бях със запек,а като се прибрахме и хапнахме се почна едно зверско разстройство.Утре,ако съм така май вместо на работа ще бягам при доки ми се струва.

# 677
  • Мнения: 19 310
Лъки, нищо чудно да е от антибиотиците и изкарания вирус. Направете дълъг курс с пробиотици, но лекар да каже кои са подходящи и да следи дали се повлиява и да ги смени навреме. При моя приятелка беше станало така след някакъв вирус. Даже колоноскопия прави, защото два месеца и повече беше с разстройство, а на микробиология нищо не излизаше. Накрая смени два пъти пробиотика и от последния се оправи постепенно. Мога да питам утре кой е пила, но не знам дали за деца ще е подходящ.
При дъщеря ми се получи след ваксина, вдигна т и постепенно започна и разстройството. Борихме се над година. После пък дойде другата крайност-запек.

Днес излизахме с една приятелка от Германия. Нейното хлапе е на три и ходи на градина там. Много се оплака, че детенцето често е с обриви и зачервявания. Никой не ги придружавал до тоалетна и често се връщало с а..та по бельото и по д-то.
В бг градините така ли е? Моята тръгна чак на 4, но до обяд и не знам как е било в нашата.

# 678
  • Мнения: 68 713
Фел, давай си температуропонижаващите-от две злини избираме по-малката. Гледах си скоро записките, и аз веднага след втория ФГ съм давала хексалгин при 37, 6Т даже Mr. Green Ама прясно ми беше тогава, та затова...
Дано се оправите всички вкъщи бързо... Hug Hug

Мен цял ден днес и вчера ми е студено, нямам стопляне, днес и една глава ме боли...дано не втасам и аз... Confused

# 679
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Дъждец,при нас е така.Никой не придружава децата до тоалетната,а сами ходят.На родителската среща при нас госпожата каза,че има деца,който казват,че са ходили и им помага да се обършат,но има и такива,който се оправят сами и при тях е мазало.Няма как в група с 20 деца и 2 тоалетни да ходи със всяко тя в тоалетната според мен.
Тета,то и мен ми е студено и ме тресе и дрискам яко.Сега нещо и стомаха ми се бунтува и ми се гади и ако не съм лепнала някакъв вирус пак добре.То не бяха празници,гости и не знам си какво и сега това остава.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Фелисити,
съжалявам, че сте болни Tired Щом вече няма висока Т малчо значи върви към оправяне. Бързо оздравяване и на теб Hug
Дъждец,
така е навсякъде. И в нашата градина не бършат дупета, доколкото знам. Моят поне така твърди. Но на пръсти се броят случаите да се е прибирал с нацапани гащи, проблем с дупето пък не е имал от бебе.

# 681
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Фелисити,оправяйте се скоро.
Месечинке,и ние не сме имали проблем,но моето и там почти не ходи.А иначе,ако се е обърсал сам се подсича веднага.

# 682
  • Мнения: 68 713
Ще се изразя така - винаги разбирам кога е ходил до голяма нужда в ДГ Mr. Green Следите винаги остават Laughing
Питала съм го, казва, че госпожата му помага да се обърше...

# 683
  • София
  • Мнения: 7 277
Felicity, щом на снимката са се видяли начални огнища на БП, док и да казва, че в момента няма, смятай, че до ден два е щяло да стане пневмония. Добре че сте започнали АБ  Peace

Мейб, мерси за отговора. Аз до скоро си мислех, че влагата е хубаво нещо за здравето, но вероятно разковничето е в това да има баланс Simple Smile

# 684
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
уффф момичета вече направо ще полудея...нали на 24,12, малката беше с отит, а аз с гнойна ангина. спряхме АБ и след два дни ,на 31,12 вдигнах 39,5 с ужасна кашлица .за два дни съм направила пневмония и пак съм на АБ.от снощи и тя е с температура..днес ходихме в спешното в окръжна болница,за сега при нея не е слезнало към гърдите,но не и` изписаха нищо освен проспан за кашлицата.докторката каза ,че много скоро е пила два антибиотика и иска утре ЛЛ да и пусне ПКК  и тогава да прецени как да я лекува.яд ме е защото я спрях от ясла средата на декември,точно за да изкараме празниците здрави,а то какво стана.... Cry Cry

# 685
  • Мнения: 1 427
Пролетен дъждец, питай-колкото повече инфо, толкова повече варианти за лечение.  Peace
Felicity, бързо да оздравявате  Hug
Иначе при Т над 38 се е случвало ръцете и краката да са му ледени, но челото не.
Аз меря с два термометъра, откак счупих живачния. Един обикновен електронен и един за чело и ухо.
И при ФГ и аз не бих рискувала и бих чакала да вдига много.
В нашата ДГ също са малко на самотек, засега моето когато беше добре не акаше там и слава Богу.
И без друго ми се караха, че се глезел и не искал да се облича и съблича без помощ, остава и затова да ме подхванат.
Danaeka, да се оправяш-аз за разстройство при големи пия 1 с.л. оцет на гладно и ако има нужда повтарям.
Отделно глътвам сурови точно 3 зърна боб като хапчета и пия пробиотик.
Тук не спира да вали сняг, пък утре колко задачи ме чакат...пфф

# 686
  • София
  • Мнения: 7 277
Лакуна, успокой се, и това ще мине и ще се оправите. Сега поне имаме антибиотици. Ако трябва пак ще пиете АБ, за да се справите и с пневмония. Само не разбирам това с чакането до утре за пускането на ПКК. Егати здравната система имаме!

# 687
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
леле, момичета, какво е това чудо! Така позитивно започнахме след нова година, хайде оздравявайте вие и децата и да си продължим със спама!  bouquet
Ние днес излизахме няколко пъти, не можем да се нарадваме на снега. Но пък колата ми е замръзнала, с все нафта, акумулатора е out, и ходенето на ясла отпада за сега. Ще звъня утре да ги питам за вариант, преди да ни се наложи да пускаме изследвания.

# 688
  • София
  • Мнения: 1 966
Лъки, аз последно давах Био-Култ Инфантис като пи АБ и съм доволна, но са скъпички, бяха по 1.60лв прахчето. Хубаво е да се дава поне седмица след приключване на АБ, а докато се пие и АБ приемът на пробиотик да е с поне 3-4 часа разлика с този на АБ, иначе файда няма. Като отделен курс поне 10-тина дни е добре да се пие.

И моята ходи сама в градината до тоалетната, бърше се сама, почти всеки ден е омазана по гащите. Хем непрекъснато говорим да казва да ѝ помагат, госпожите също са ме молили да обяснявам за да им казва да помагат с бърсането, но не и не, действа си сама и това е положението.

# 689
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Лакуна Коли,оправяйте се скоро.А защо веднага не Ви пуснаха една ПКК,а да чакате до утре.
Лъки,благодаря.На мен ми казаха за нишесте,че запича.За нара също.Пробвах и двете и май има ефект засега или пък може и да е защото за вечеря изядох само една препечена филия със сирене без нищо друго.
За обличането и събличането и на мен се опитаха да ми направят изречения госпожите,че не искал ли,не можел ли сам,ама им казах да го научат те,защото мен не ме слуша и не иска и млъкнаха.Сега преди ваканцията пък го похвалиха,че вече искал и им казвал сам,да не съм бебе.4
Светле,то и аз все повтарям като ходи там да казва на госпожата да му помогне да се избърше,но той го прави когато иска.Дори веднъж госпожата каза на родителската среща,че са имали случай с детенце от групата,което ходило по голяма,оправило се само без да каже и го забепязапи чак на обяд като да лягат и си обличало пижамата.Не се знае колко е стояло така,но ако е моето щеше да се подсече веднага.
Фер,и моя искаше да излизаме пак след обяд,ама викам,а не не позна майка.Няма как да стане да те изкарам в това ми състояние,а и трябваше да се къпем и приготвяме за ДГ и работа утре.Да видим само дали ще дойде такси сутринта или ще се наложи да търся вариант кой да го гледа.

Общи условия

Активация на акаунт