Боледуване на децата ни - тема 32

  • 32 288
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 19 310
Пфу, явно навсякъде е така. Добре че съм го пропуснала този момент. Вярно ги учат на самостоятелност, ама не знам...гадно ми се струва да стои така цял ден.

Лакуна, лоша работа. Може би ти си била недоизлекувана. Пусни ПКК на детето и ще прецените. Стискам палци да й се размине антибиотикът.

Бързо оздравяване на всички болни!
Мен лошо ми става като си помисля, че от утре пак се започва.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 966
Дани, аз не съм сигурна и госпожите колко ги отразяват принципно. Тя доста пъти ми е казвала, че казва и пак ми е омазана порядъчно, поне все повече надобрява със самостоятелното бърсане, съдейки по следите  Mr. Green А според мен редовно се случва и цял ден да си седи така, слава богу не е с някаква чувствителна кожа и освен разни леки зачервявания понякога, не ми се е подсичала от това. Няколко пъти ми е мрънкала, че я боли като пишка и пусках и стерилна урина, но излиза чиста, та дори и на тази тема вече спрях да се притеснявам и просто пера и чакам съвсем да надобрее.
Аз пък с нетърпение чакам да започнем пак по обичайния режим  Whistling, нещо с липсата на достатъчно разходки се побъркваме взаимно вкъщи.

# 692
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Дъждец,ами и на мен ми се виждат малки да ги учат още в 1 група на самостоятелност,но навсякъде е така.
ООф,при нас утре ще е първи ден след две седмици ваканция на ДГ и от сега съм замислила дали и колко ще им е топло на децата,че ние сме във една къща във филиал и са на калориферни печки.Малко ме съмнява да иде някой утре рано да включи да се стопли и да изчисти снега,но ще видим.
Светле,права си.Моето така се беше напишкало,защото уж казало на госпожата,а тя не го чула.

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 23:04 от danaeka

# 693
  • София
  • Мнения: 7 277
Добро утро, момичета. Попаднах на една статия за предстоящата грипна вълна, като всъщност към края звучи доста оптимистично. Нещо от рода на "нашият грип зависи от Европейския, а засега в Европа не е чак толкова притеснително." http://www.mediapool.bg/gripat-idva-v-kraya-na-yanuari-news243723.html

Да си пожелаем по-малко грип тази година!

лакуна, надявам се, че сте смъкнали температурата - как сте?

# 694
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Лакуна Коли,как сте?
Ашиа,много полезна статия.
Ние останахме вкъщи.Няма кой да разчисти снега и няма как да отидем на ДГ и работа.Дано изчистят по късно,че вкъщи взехме да откачаме взаимно.

# 695
  • София
  • Мнения: 7 277
Няма кой да разчисти снега и няма как да отидем на ДГ и работа.Дано изчистят по късно,че вкъщи взехме да откачаме взаимно.

Е, то е хубаво да си поседите, ама как така няма кой да разчисти - много сняг ли има?

Ние сме още в Своге, но аз нямах намерение да ги пускам на градина тази седмица. Баткото не е кашлял тази нощ, но снощи извади една доста сочна храчка. А сополът на бебо вече така ми е омръзнал ....

ММ издрапа по снега с колата тази сутрин. Вчера пък не можахме да излезем на разходка, защото тук имаше силна виелица, но днес мисля да ги изкарам да правят снежни човеци, ако е тихо. Важно е за каляването.

# 696
  • Мнения: 8 265
Доживях детето ми да симулира кашлица Grinning
Понеже снощи празнувахме Рожденият му ден и получи много подаръци с коите неуспя да играе.
Тази сутрин става и почва да кашля безспирно....добре че имам набито вече ухо. Доста добре изигра кашилицата но замина за предучилищната.

Хубав ден на всички. При нас в работата не питат дали някой е чистил улицата или не. Та трябва да стигна до там.

# 697
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Ами Аш,то сняг има,а и сме краен квартал и никой не чисти.Сега слезе бащата да поизчисти малко поне пред блока.То и тука виелица.
Хоупче,то и при нас не ги интересува,ама аз казах на шефката,че от тука не мръдвам в това време,ако ще и да ме уволнява.Не ми пука хич.

# 698
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Благодаря момичета.снощи се наложи да и дам течен аналгин и я свали чак след един час,доста се притесних.чакам днес ПКК ,но според мен няма да се размине без АБ и този път,важното е да се оправи.

# 699
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Лакуна, имах подобен опит с малката. Докторите гледаха изследвянията, които отсичаха вирус и пак за всеки случай изписаха АБ  Whistling
Дано ви се размине, пиши като излязат резултатите. Моята кола не знам дали ще я намеря...не знам и как да размразя нафтата. Но в тоя студ ще излизаме само до училището, да прибираме каката. В сряда го дават положитни градусите. Дано, че без кола не мога.  hahaha
Успешна седмиця на малки и големи  bouquet

# 700
  • София
  • Мнения: 7 277
Хоуп, да ти е жив и здрав рожденикът. Е как го ловна, че симулира - по погледа ли? Simple Smile

Лакуна, стискам палци да се оправите без АБ, но имай предвид, че при висока температура и докторите, и родителите психясват (което е нормална човешка реакция), и се предписва антибиотик с цел презастраховане. По принцип, какво се чува на слушалка в момента (има ли съмнения за бронхит)? Айде пиши после за кръвните. Дано няма бактериална инфекция.

Дани, Фер, то от утре ще се стопи снегът и ще се стопли - ще се оправите Simple Smile

# 701
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Гърдите и бяха чисти вчера на прегледа.гърлото пак червено,кашля ,но според мен е от хремата.днес ще я водя и ЛЛ да я чуе пак.много лошо с тези болести,измъчиха се децата и ние покрай тях,дано сравнително леко минават.вчера в болницата се сдухах тотално.две деца преди нас на прегледа ги приеха директо за хоспитализация...много мъчно ми става

# 702
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Лакуна,
бързо оздравяване и от мен, много ви се е насъбрало Tired Hug Сборвай пневмонията, а дано дребчо да се размине леко. Кашлицата може да не е само от сополите, а и от червеното гърло. Страшно дразни и много кофти се кашля от гърло, в смисъл страшно звучи, но реално е просто от дразненето.
Хоупче,
ще раздаваме награди за артистично поведение, а Joy Joy Joy
Пфффф, грип, отсега ме втриса като си помисля. НЕ съм боледувала от такова нещо от тийнейджър сигурно. Дано се размине и тази година.
Моят днес не е на градина, щото нямаме бележка от педиатъра, след работа трябва да си повися там. Тъкмо ще се консултирам и за моята кашлица, че и за едното ми кутре - май ме хваща артрит Shocked Наближих 40-те и се почнаха оплакванията едно след друго, ужасТ
При нас също не е разчиствано в страничните улички, не че е много снегът, но има, към педя стига и каталясах докато се добера до работа, защото вървя пеша. А снощи някой ни е блъснал колата, както е била паркирана, за късмет щетите са малки Whistling
И все пак днес времето е приятно, яд ме е, че не беше вчера такова, за да излезем с дребното, да се попързаля с шейна, да направим снежен човек. Дават затопляне и ще се стопи снегът до събота...

# 703
  • София
  • Мнения: 451
Благодаря ви, момичета  Hug
Аш, нямаше как да му се размине АБто този път. Колкото и да ме убеждава лекарката, че не е пневмония и CRPто му беше високо, така че явно си работи нещо. Снощи пак го водихме при нея и определено смята, че е високо горе проблема - дано е права.
За съжаление след 3ти прием е със зверско разстройство, та сега и това ще борим. Дайте идеи какво да давам. Пребиотик съм започнала още с АБто.
Освен малкото, сутринта и баткото се събуди със заглъхнали уши, а при него половин година борихме един серозен отит, явно пак се започва   ooooh!
Лакуна, бързо оздравяване и на вас, както и на всички болни малки и големи  Hug

# 704
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Фелисити, какъв пробиотик даваш? Ммалката пи с последния АБ Пробиен кидс. Даже мисля пак да й взема, защото тя си има бурен корем с газове нощем, но по време на приема му, спеше като пън. Направих връзката едва сега, като свършиха сашетата, а сънят рязко изчезна...
Ох и от грип ме е страх. Сякаш ми се искаше сега да я пусна на ясла, че е мега гига студено и въздухът е разкошен. Като се стопли и ще стане бациларник, че и гнусна и гадна киша.

Общи условия

Активация на акаунт