Боядисване при бременност

  • 1 648
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 968
глупости, боядисвай се и се постригвай спокойно!
да не говорим, че пишката е генетично заложена

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз само се постригвам, но не съм се боядисвала /но съм чувала че не е вредно/!   Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз така като отидох за боядисване задавах подобни въпроси.Фризьорката каза,като толкова се притесняваш дай да направим кичури само.Много се харесах и досега си ги правя.А иначе се подстригах 2 пъти.

# 18
  • Мнения: 607
Аз се боядисвах и подстригвах.Няма проблем.

# 19
  • Мнения: 313
още като ученичка в гимназията изкарах курс по фризьорство. от тогава знам, че действа подхранващо да подстрижеш косата по време на бременността. що се отнася до боядисването, не би трябвало да имаш каквито и да е задръжки, стига да го искаш.
аз лично направих и двете.

# 20
 newsm03 Аз се постригвах и си правих кичури докато чаках малката буба.Така че смело напред  newsm10

# 21
  • Мнения: 1 393
Аз правя и двете (бременна съм, скоро ще вляза в пети месец).
Два пъти съм се боядисвала досега в домашни условия в първия триместър и един път си правих кичури в четвърти месец.
За подстригването пък съвсем- подстригвала съм се сигурно три пъти поне досега.
За мен това да не си подстригваш косата по време на бременност си е едно излишно суеверие, което не си струва за сметка на занемарен външен вид.
За боите съм малко по- предпазлива (все пак е химия). Знам че е препоръчително да се използват органични бои по възможност или такива без амоняк. Също така се препоръчват кичури пред цялостно боядисване.
Но съм чела, че няма достатъчно изследвания и доказателства, че има връзка м/у боядисването на косата и увреждане на плода или други последствия за бебето.

# 22
  • Мнения: 13 512
Теориите ви за небоядисване по време на бременност са пълна глупост! На всеки продукт,който не е подходящ за бременни си го пише. Защо не попитате фризьорките си дали са се боядисвали?


# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Аз се подстригвах и си правих кичури.Мисля, че няма проблем.

# 24
  • Мнения: 678
men ne6to ne me xvana boqta(a e izvetlitel,poneje sam rusa) mnogo vze da me 6tipe i friziora me izmi.A vseki pat s edna i sa6ta boq raboti Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 446
Боядисвай се и се подстригвай.   bouquet

# 26
 А каква боя бихте препоръчали като марка,защото аз пробвах на Гарние,обаче нещо не съм доволна-получи се различен цвят от този,който беше по каталог-вместо златисто кестеняво стана нещо по-скоро червено с оранжев отенък Cry

# 27
  • Мнения: 13 512
А каква боя бихте препоръчали като марка,защото аз пробвах на Гарние,обаче нещо не съм доволна-получи се различен цвят от този,който беше по каталог-вместо златисто кестеняво стана нещо по-скоро червено с оранжев отенък Cry

Избирасх си цвят от каталога  и го показваш на фризьора си. И той ,ако е добър  си знае как да  го постигне върху твоята коса. Съгласи се, че един и същ цвят стои съвсем  различно като се намаже върху светла или червена или тъмна коса. Така че, не му казвай" искам с тази боя", а " искам да се получи този цвят върху моята основа. И това е. Не е виновна боята, а фризьора! В чужбина / а вече и у нас в добрите салони/ си има специален човек, който се занимава с боядисването, обезцветяването и други  техники и се казва" колорист". Той е учил за това, познава цветовете и начините им за постигане.

# 28
  • Мнения: 903
Давай смело и да не ти пука.Аз се боядисвам, правя си кичури и се постригвам. Няма да се изоставим я

# 29
  • Мнения: 2 849
И през двете ми бременности съм се и боядисвала и подстригвала
Само минах на безамонячна боя ,но както си прецениш .

Общи условия

Активация на акаунт