Женски хитрости

  • 33 561
  • 319
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Абе всички сте прави, ясно ми е и че това са бели кахъри...може би просто съм си мислила че тялото и вида ми няма да имат промяна с времето...И сега трудно приемам това.
А за здравето, тук няма за какво и дума да става...естествено че е най важно и всичко останало дори не е проблем.

Но все пак, нека в темата признаем недостатъците и разкрием с какво ги борим...

Пък нека и аз да се изкажа точно в тоя ред на мисли.
Имам много тънка коса и бузки...
Коригирам го визуално с повече обем в косата. Някак всичко ми изглежда съразмерно:-))

# 16
  • Мнения: 1 436
Би ли споделила триковете, с които създаваш този обем?  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 525
Хубава тема Simple Smile
Да започна сега:
1. Тънка коса. Вечно "страдам" от липса на обем (всъщност не знам дали е така. Според фризьорката ми косата си ми е в ред, права. Но да си призная, този ми 'комплекс' ми е насаден от майка ми, която настойчиво и упорито не ме харесва с права коса). Как го прикривам - ролки, хартийки, и всякакви начини за къдрене.
2. Обиколка на ханша. До скоро предпочитах по-широки дрехи и по-дълги блузи. Докато един ден не се оприличих на прилеп с една по-дълга жилетка. И си казах нещо на ум.
3. Килограмите. Не мога да се преборя с излишните, нито да ги скрия. С годините трайно и неусетно се прилепват по мен и не ме напускат Sad
Май това са ми проблемите.

# 18
  • Мнения: X
Да, с фризьор:-)) редовно ходя на фризьор, леко топиране в корена, леко завити краища или пък с права преса, аз съм с дълга коса и стои чудесно:-)
Въпреки, че много хора смятат, че е достатъчно косата да е сресана и чиста, аз не мисля така...Да има лица на които както и да се направят,са все красиви....
Моя овал на лицето и предвид супер тънката ми коса без грамче обем, която и освен това е адски права, изглежда добре, след фризьор:-) понякога слагам и вафли в корена ама само на долния пласт, за да не се виждат отникъде, че са тъпи:-)

# 19
  • Мнения: 6 214
Торбестите дрехи нищо не прикриват. Прикриват добре скроените, според фигурата, дрехи. НО за това си трябва добър шивач, не готови дрехи да се купуват.  Peace

А за издухването, там всяка може да се научи.  Peace

# 20
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
А за издухването, там всяка може да се научи.  Peace
Не, не може. Моята коса е  супер жива и дори след свръхстарателно издухване и сума лак и пяна спада за по-малко от час. И не е в моите ръце проблема, след фризьор също ми държи най-много до час обема.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 114
За повече обем в косата, аз си правя `вафлички` с пресата (не ме убивайте  Mr. Green )  - само в корените и то на долните пластове коса, най-горният го оставям без - така скрива това отдолу и не се вижда какво съм си правила  Grinning
Прическа на етажи също е добър вариант за повече обем на косата  Peace

Мен като цяло ме притеснява прасеца - имам чувството, че ми е прекалено голям.  Лятото `прикривам` този проблем с високи токчета, а през зимата се надявам да не личи  Grinning

За тези неща се сещам на пръв поглед, пишейки набързо. Със сигурност имам още много неща, които да искам да прикрия/подчертая. Със сигурност има и още какво да споделя. С интерес ще следя темата, струва ми се много интересна  Hug

# 22
  • Мнения: 1 436
Торбестите дрехи нищо не прикриват. Прикриват добре скроените, според фигурата, дрехи. НО за това си трябва добър шивач, не готови дрехи да се купуват.  Peace
А за издухването, там всяка може да се научи.  Peace
Много вярно! А с добър шивач и конфекцията може да седи доста прилично.
За издухването ще си замълча  Embarassed  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 841
Оххх,откъде ли да започна:)))))) Имам толкова неща за прикриване,особено сега след каато родих наскоро-още повече:))) То не е целулит,не са килограми,косопад,някакви бенчици ми се появиха и т.н.... Нооооооо някак си не съм комплексирана,виждам ги нещата,но си ги приемам:) Не са непопраавими,зависи единствено от мен: )
 Така,винаги съм с молив и спирала+ гланц,та дори и до маагазина да ходя.Предпочитам дълги палта и якетаа и панталони, които се разширяват в крачолите- издължават фигураата.В момента кисара най- често на кокче като на балерините... И най - важно:  винаги си слагам усмивката:)))) Мисля,че ми действа много положително.
Това е от мен.

# 24
  • Мнения: 10 547
На 34 едва ли изглеждам по-добре отколкото на 20, но имам повече любов и уважение към себе си към днешна дата. Ми, хубава съм- какво да направя?!  Laughing Е, тънък ми е косъмът като на бебе, не са ми прекрасни зъбите, малко са ми криви краката, но съм идеална!
Няма дреха, няма фризура, няма грим, няма крем, няма ФДТ, няма нищо, което да може да прикрие недостатъците, ако липса самоувереност и самочувствие.

# 25
  • Мнения: 30 802
Пускаш си дълга коса. Ако е хубава, добавя 1-2 и повече точки по скалата от 1 до 10. Бонус ако успееш да убедиш по-стройната си и красива приятелка да се подстриже късо:) така си увеличаваш относителната красота.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 905
И хубаво бельо! Сутиен, който е удобен и по мярка, гащи и камизолка/боди с еластан.
Хубавото бельо прави чудеса. Mr. Green

# 27
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
И аз съм ЗА това, че самочувствието е най-важно. Ясно е, че човек не се ражда перфектен, но с малко усилия, хитрини и самочувствие може да изглежда доста по-добре, отколкото си мисли, че е.
В днешно време, когато има интернет навсякъде около нас, е много по-лесно. Само за минути може да се намери верен отговор на даден въпрос,  да се прочете съвет от специалист или просто да се получи консултация.
Когато бях по-малка, не си харесвах косата, защото е къдрава. Разбира се по-късно започнах да я изправям, но днес вече го правя много рядко. Спрях с боядисването, защото си харесвам естествения цвят, слагам лек грим и гледам кожата ми повече да почива, когато е възможно. Прасците ми са слаби и мноооого трудно си намирам ботуши. Ако кача някой килограм, той отива директно в корема ми. Преди мисълта, че имам корем, ме убиваше. Но и не правех нищо по въпроса. Сега просто се храня здравословно, но не гладувам.
Харесвам се такава, каквато съм. Харесвам си дрехите, които нося. Обичам танците, с които се занимавам цял живот и ТЕ ме правят щастлива и ме карат да изглеждам още по-красива.
Имам самочувствие, имам елегантна походка и усмивка, която НИКОГА не е фалшива.
Ако някой не ме харесва, това си е негов проблем  Peace.

# 28
  • Мнения: 2 478
Използвам коректор за дребните несъвършенства по лицето, след него ББ крем, подсилване на веждите и лек руж - всичко това за 5=6 мин. Винаги с маникюр! Косата ми винаги е оправена, издухана или накъдрена, няма значение, защото е тънка и хвърчаща. Без бели коси! Винаги избирам дрехите според настроението си и нося винаги това, с което се чувствам добре. Имам относително съразмерно тяло, въпреки че зимата го увеличавам с 4-5 килограма, което понякога ме подтиска, но и за това си има начин...по-малко храна и повече тренировки. От всичко, което написах се подразбира, че се харесвам и имам самочувствие, което с 2-3 килограма от горе не се променя.
Обичайте себе си!

# 29
  • Мнения: 18 651
Боря недостатъците и самочувствието, като си поставям изпълними цели - и физически, и за повишаване на квалификация. И двете ми действат безотказно на самочувствието.

За целулита - няма трикове. Ако те дразни толкова много, започваш безмилостна, жестока и болезнена битка. Действа и за каляване на волята. Ако не ти стиска - майната му, цената на ограниченията и синките не си струва. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт