Употреба на етерично масло в стая.

  • 1 903
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Здравейте, наскоро реших да почна да ползвам етерични масла. Взех си евкалипт с идеята на помогна на малчо да диша по-лесно нощем. Моля ви да ми предложите начин за употреба на маслото в стаята. Единственото, което разбрах е че мога да ползвам арома лампа, но се страхувам през нощта да има запалена свещ в стаята. Уточнявам, че държа предимно нощем да диша евкалипта.
Моля предложете форми за употреба, които безопасно да разнасят изпаренията в стаята Simple Smile Дали няма някакви изпарители за контакт или нещо подобно, където човек сам да определя течността.  newsm78

Извинявам се, ако темата не е за тук и моля да бъде преместена където е необходимо от модераторите. Благодаря!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
намокряш кърпа с вода, слагаш малко етерично масло и я оставяш върху парното, ако имате.

по принцип трябва да се внимава с етеричните масла и аз не бих оставяла цяла нощ етерично масло да се изпарява в стаята на детето, защото може да се появи алергичен шок (маслата са концентрирани) и детето да се задуши.
единственото, което оставям цяла нощ при запушен нос е срязан на две лук, но там няма нищо концентрирано.

# 2
  • Мнения: 1 718
Етеричните масла са много силни,както е казала потребителката преди мен.Забранени за за бременни и малки деца.Ако детето е по-голямо няма проблем.Най-удачно е с аромолампа,те за това са измислени.Течтостта която се сипва да се изпарява с лампата бързо се изпарява-15-20мин.После ако се остави остатъците от масло загарят и е неприятно.Съответно,достатъчно е да я палиш за 10мин. преди сън и няма да оставяш цяла нощ свещ.Кърпа с вода и няколко капки масло също става,но само за парно.
Аз на младини имах глупостта да напръскам една духалка с малко масло.Беше приятно първите минути,после прегоря и замириса лошо и така и не се изми,та духалката я изхвърлихме  Crazy
За електрически изпарители и др. подобни не съм чувала да има за етерични масла.

# 3
  • Мнения: 514
намокряш кърпа с вода, слагаш малко етерично масло и я оставяш върху парното, ако имате.

по принцип трябва да се внимава с етеричните масла и аз не бих оставяла цяла нощ етерично масло да се изпарява в стаята на детето, защото може да се появи алергичен шок (маслата са концентрирани) и детето да се задуши.
единственото, което оставям цяла нощ при запушен нос е срязан на две лук, но там няма нищо концентрирано.
Ами той е на 5г., не е съвсем малък. До колкото разбрах етеричните масла са противопоказни под 2-годишна възраст. И все пак разбира се, че трябва да се внимава де. Аз пробвах с кърпата на радиатора- доста добре се получи и не знам дали беше от това, но спа по-добре. До 5 и 30 сутринта не съм го усетила. А обикновено тежкото му дишане не ме оставя да спя. Дали ще вредно всяка вечер да го правя?

Последна редакция: нд, 20 дек 2015, 09:02 от calinista

# 4
  • Мнения: 514
Етеричните масла са много силни,както е казала потребителката преди мен.Забранени за за бременни и малки деца.Ако детето е по-голямо няма проблем.Най-удачно е с аромолампа,те за това са измислени.Течтостта която се сипва да се изпарява с лампата бързо се изпарява-15-20мин.После ако се остави остатъците от масло загарят и е неприятно.Съответно,достатъчно е да я палиш за 10мин. преди сън и няма да оставяш цяла нощ свещ.Кърпа с вода и няколко капки масло също става,но само за парно.
Аз на младини имах глупостта да напръскам една духалка с малко масло.Беше приятно първите минути,после прегоря и замириса лошо и така и не се изми,та духалката я изхвърлихме  Crazy
За електрически изпарители и др. подобни не съм чувала да има за етерични масла.
Да, така ще направя. Ще взема една лампичка Simple Smile .... даже ще си накупя и някакви други ароматчета ей така за мен. Иначе като четох специално за евкалипта, ми направи впечатление, че е страхотно антибактериално масло. Нали освен, че помага на дишането и убива бактериите.
Това с духалката е хитро на пръв поглед, ама нали така се учим, от грешките си Simple Smile
За ел. изпарители за масла и аз не съм чувала, ама ей така викам да питам.

# 5
  • Мнения: 1 718
Да,за 5 годишно дете вече става.Но пак е добре да се капват по-малко капки все пак.И аз ще чакам моят дребосък да порасне малко и мисля да ползвам етерични масла като профилактика зимно време,против вируси.Доста масла има дето действат против вируси и антимикробно-евкалипт,мента,бял бор и др.А лятото пък има масла които отблъскват насекоми и евентуално помагат против комари например.Но тези действия са до определена степен разбирасе,не са на 100%
Предполагам,че четеш преди да си избереш аромат,но все пак да кажа че всяко масло си има различен ефект.Например на мен ми харесва аромата на масло от мандарина,но ако съм на диета е добре да пропусна,понеже повишава апетита  Mr. Green Та трябва първо да се провери какъв е ефекта и тогава да се избира.

Общи условия

Активация на акаунт