Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVIII

  • 72 636
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 005
според мен ще е пиршество за окото да се гледа Възвръщенецът на кино
на мене ми достави огромно удоволствие да гледам и на скапания монитор на лаптопа...

Скрит текст:
иначе основният проблем на филма е, че няма как да се случи нещо непредвидено то още от трейлъра става ясно, че героят ще се върне за да трепе

# 16
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Може би за теб това е било проблем, но аз обичайно не се притеснявам да гледам сюжет, който ми е известен, стига по време на разгръщането на историята вниманието ми да се държи към екрана Peace. Има филми, които ти разказват за стотен път за развода на Х и У, но така че да си кажеш "Уау". Има и такива като "Възвръщенецът", които взимат интригуваща история, която може да се разкаже стегнато и в ритъм, и правят от нея дъвка, в която историята е 30%, а останалото халюцинации в индиански палатки, дим и сняг.

# 17
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Добре, че попрехвърлих на Джо поста за The Revenant (да не се спойлирам, не за друго) и взех твърдото решение да не го чакам на кино, ами да си направя неделна киновечер.

Брат, явно желанието за пейзажи ще бъде задоволено.   hahaha

In other news: Снощи гледах Room и още не вярвам какво гледах. Малкия просто ми отвя главата! Не може дете на девет да играе така! Бри също беше феноменална. Скоро едва ли ще спра да мисля за този филм.
Планирам да издиря и книгата. Четох, че е много детайлна в частта с обучението на Джак.

Запис, исках да кажа.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: X
Преди малко се върнах от Междузвездни войни. Нещо не ми се получи както исках и мисля, че е заради сюжета. Иначе всичко си имаше. Ефекти, Чуи, Трипио, дроиди, само гангайците липсваха. Мисля си обаче, че най-хубавото нещо в този филм си остава музиката и веднъж създадена, нея никой не може да я прецака.

Снощи гледах The Walk и жестоко ми хареса.
Джо, вече и аз съм луда фенка на твоя човек. Цял ден за него мисля вместо да сина на Хан Соло. Laughing Не че не го бива.

Последна редакция: пн, 21 дек 2015, 00:41 от Анонимен

# 19
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Сарки, аз книгата отдавна я прочетох...и препрочетох, но сега разбирам, че  и филм има.
 Малко ме е страх, че както често се случва-филмирана книга да не покрие очакванията на ''четящите''Simple Smile, но след препоръката ти ще се гледа, пък каквото сабя покаже.
Гледах така коментираният The Martian, но както онзи със Сандра Бълок, дето-не му-помня-името, и този отива в  графа гледано-забравено.

Харесаха ми Sicario и Bølgen, като вторият с условието, че си падам по скандинавски филми.Simple Smile
The Walk го гледах с прекъсвания, заспивах две-три вечери на него, но някак си ми се щеше да видя края. Спокойно може да се превърти до ''номера с въжето''. Simple Smile

# 20
  • Мнения: X
Мен The Walk ме грабна от първата секунда и още не ме е оставил.
Като гледах Марсианецът и аз се сетих за онова нещо със Сандра Бълок. Напомня на него, но в същото време няма нищо общо с такова недоразумение.

# 21
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Джери, четох насам-натам, че единственото, което е оставено малко по- в страни във филма, е това на което Майката го е учила в стаята. Всичко останало следва книгата и е страхотна адаптация. Все пак, авторката е и сценарист.
Поръчах книгата преди малко, впрочем.

The Walk ме побърка от скука до момента, в който започнаха да работят по въжето. Откакто стъпи на въжето, вече бях на нокти. Като цяло - прекалено дълъг. Преспокойно можеше да е час и половина.
Доволна съм, че не го гледах на кино. От една страна, защото щях да полудея толкова време, докато стигнат до същината, а от друга - защото сигурно щях да откача на последни минути на въжето. Хем не ме е страх от високо.

П.П. Гравитация. Mr. Green

# 22
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
И аз така, гледах го заради акцента на Левит, а края си заслужаваше целият филм гледане.
Книгата не я мисли, ще ти хареса, щом филма е успял. Wink

пп. Да бе Гравитация беше, ама не обещам, че ще го запомня. Този поне се прави на фермер, оная само вися два часа. Как да го запомниш?!

# 23
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Не знам, аз останах супер доволна от Гравитация. Марисанецът беше дъвка.

И акцента на Левит не успя да ме впечатли толкова, че да не превъртя на два пъти. Даже бих казала, че адски ме дразнеше момчето, особено с наратива на фона на пейзаж скалъпен, като от гланцово блокче.

Гледам The Revenant в момента и мисля, че това е филма, който ще затвърди мнението ми, че аз и Иняриту никога повече няма да се спогодим. Какво се е случило с него след Babel и 21 Grams, не знам, а и не ща да разбирам.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз идвам да споделя задоволстото си от финала на Игрите на глада. Много пъти съм казвала, че съм против рзделянето на книги на части и даването на час по лъжичка, но тук беше добре направено. Дори бих казала, че тази част сякаш беше най-добрата.

# 25
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Войните още не съм ги гледала, но има време. Ще ми е интересно след коментарите тук.
И ...запис Simple Smile

# 26
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
In other news: Снощи гледах Room и още не вярвам какво гледах. Малкия просто ми отвя главата! Не може дете на девет да играе така! Бри също беше феноменална. Скоро едва ли ще спра да мисля за този филм.
Планирам да издиря и книгата. Четох, че е много детайлна в частта с обучението на Джак.
И аз го догледах сега. Изумителна актьорска игра наистина, и от детето, и от Ларсон. А за филма ми е трудно да говоря, отдавна не съм се замисляла така дълбоко за дълбоката кал, която е човешката същност.

Относно твърде голямото разтлачване на The Walk- това е някакъв всеобщ феномен на американското кино напоследък. И адски много дразни. Но специално в този случай някак не усетих трите часа, вероятно защото усещането от филма в аймакс-формат е наистина неповторимо. А Джоузеф можеше без акцента, нищо, че му се е получил добре.

Сарк, да видим ти на колко парчета ще го добуташ "Възвращенецът" и дали въобще Simple Smile. Иняриту се повреди от възгласите "гений" според мен. Като Рефн, както Малик, както Вендерс. И добре че са Леонардо и особено Харди да му вдигнат филма едно ниво нагоре от "Дървото на живота".

# 27
  • Мнения: 1 110
Пурпурният връх гледах в петък. Днес вече половината ми се губи. Вероятно и поради причина, че беше силно некрасив. Образа ми се слива до една еднородна пурпурно-сива боза.
Единствено играта на Частейн беше забележителна.

Предстоят войните на кино. Така като чета феновете сте доволни, значи и аз ще съм Simple Smile.

# 28
  • София
  • Мнения: 27 142
Тине, 
bouquet

# 29
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
И аз го догледах сега. Изумителна актьорска игра наистина, и от детето, и от Ларсон. А за филма ми е трудно да говоря, отдавна не съм се замисляла така дълбоко за дълбоката кал, която е човешката същност.

Относно твърде голямото разтлачване на The Walk- това е някакъв всеобщ феномен на американското кино напоследък. И адски много дразни. Но специално в този случай някак не усетих трите часа, вероятно защото усещането от филма в аймакс-формат е наистина неповторимо. А Джоузеф можеше без акцента, нищо, че му се е получил добре.

Сарк, да видим ти на колко парчета ще го добуташ "Възвращенецът" и дали въобще Simple Smile. Иняриту се повреди от възгласите "гений" според мен. Като Рефн, както Малик, както Вендерс. И добре че са Леонардо и особено Харди да му вдигнат филма едно ниво нагоре от "Дървото на живота".

Отчитам, че The Walk трябваше да се гледа на кино, определено, заради финалните минути. Възможно е и това да е причината, че се издразних. Обаче, твърде много и ненужна информация преди това.

Иняриту... ъх, не знам какво да кажа. Преди го смятах за нещо по-различно. Последно заради Babel. Все още нося разни неща от този филм в себе си.
Линчувайте ме, но за мен единственото гениално в Birdman беше непрекъснатия кадър в който беше заснет. Починах от творчески артистизъм просто. За мен, това е филмът, който беше кинематографичен връх за Иняриту и репутационно самоубийство едновременно. Давайте доматите.

(Виждаш ли колко го гледам The Revenant? Вися във форума.)

А за филма ми е трудно да говоря, отдавна не съм се замисляла така дълбоко за дълбоката кал, която е човешката същност.

Гнус, гнус... нямам думи.

Пурпурният връх го гледах два пъти - забележителна готика! Частейн беше феноменална!

Общи условия

Активация на акаунт