Семейни отношения

  • 11 651
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
На него никога ли не му се случва да повиши тон? Тогава той знае ли си мястото или мъжете са недосегаеми и "мястото" е за недостойните им жени. Място... Ти да не си куче, че да си на място! Ужасна реплика! Къде е мястото на жената - боса и бременна до печката?  #Cussing out

На твое място бих го овикала още веднъж!
А баш!    Laughing
Особено болднатото....направо ще почне да се чуди къде му е мястото и дали ще може да се завре там.      Mr. Green

Сериозно:ако нещо съм сгафила или се чувствам виновна, "Извинявай!Съжалявам!" е еднократно.
Обикновено се приема.Ако не, млъквам и аз.И пак, обикновено той пръв идва да си говорим.    Laughing
Ама това щото аз съм абсолютна поддръжничка на максимата:"Един мъж трЕбе да си знае мястото!"    Laughing

# 16
  • Мнения: 1 267
Не го изясни. Но аз си го знам къде е. Нямаше нещо лошо в предвид!
Случват се такива неща, но понякога ми става много гадно...
Имам чувството, че понякога само аз разбирам хората. По принцип говоря...   защо трябва да е толкова сложнооо? Офф 
 Banghead   Човек сам си ги създава проблемите и после реве  ooooh! 

Никой не е перфектен. Не съм от желязо, нито съм робот. Не се оплаквам, просто колкото и спокоен човек да съм просто някой път изпускам парата и после съжалявам... Sad



С такива разсъждения направо си го просиш да те третират като получовек! Не мога да повярвам, че все още има жени, които мислят така!

# 17
  • Мнения: X
Foreverfriends, в какво семейство си израснала? От ранни години ли си "дресирана" да мислиш така или мъжът ти е успял тъничко да те научи къде ти е "мястото"?
Питам, защото мен ме дресира един мъж така с психоатаки и като не вдявам, с малко бой.

# 18
  • София
  • Мнения: 24 839
Такива тънкообидни  най- ги обичам. Ако   бях на твое място,  щях  надве- натри  да му  покажа  къде е  неговото място.
Мъжът  ти  се  държи  обидно  с  теб.Вместо да  му се извиняваш,  що  не  му  теглиш  една, та  поне  да има  за какво  наистина  да  се  сърди Twisted Evil
Чакай, де, ние нищо не знаем, всъщност.
Авторката си написа, че му е вдигнала скандал, крещяла, щото искала нещо да знае.
Разбрала го и се оказало, че е сгрешила.
Така че, причина да се обиди милото е имало, въпросът е доколко сериозна е, доколко често се случва да му се вдигат скандалите.........
Авторката има чувството, че все тя е виновна и трябва да се извинява, ами ако мъжът ѝ се чувства непрекъснато под незаслужен обстрел, подновяван след поредното извинение? newsm78
Според мен, трябва им сериозен разговор без обвинения- да си кажат кой как чувства нещата, какво го обижда от държанието на другия и да се опитват да си щадят отношенията.

# 19
  • Мнения: 1 267
Такива тънкообидни  най- ги обичам. Ако   бях на твое място,  щях  надве- натри  да му  покажа  къде е  неговото място.
Мъжът  ти  се  държи  обидно  с  теб.Вместо да  му се извиняваш,  що  не  му  теглиш  една, та  поне  да има  за какво  наистина  да  се  сърди Twisted Evil
Чакай, де, ние нищо не знаем, всъщност.
Авторката си написа, че му е вдигнала скандал, крещяла, щото искала нещо да знае.
Разбрала го и се оказало, че е сгрешила.
Така че, причина да се обиди милото е имало, въпросът е доколко сериозна е, доколко често се случва да му се вдигат скандалите.........
Авторката има чувството, че все тя е виновна и трябва да се извинява, ами ако мъжът ѝ се чувства непрекъснато под незаслужен обстрел, подновяван след поредното извинение? newsm78
Според мен, трябва им сериозен разговор без обвинения- да си кажат кой как чувства нещата, какво го обижда от държанието на другия и да се опитват да си щадят отношенията.



Авторката никъде не пише нищо за скандал, а че му е държала тон, че му се е извинила няколко пъти, а той се прави на луд.

# 20
  • Мнения: 21 632
  Ти просто тон ли му държа, или го обиди нещо сериозно? Защото има неща, които е недопустимо да се казват, и после наистина, и пет-седем пъти да се извиниш вече не можеш да ги върнеш, за съжаление, дори обиденият да приеме извинението.

  Разбирам, че си изнервена  и претоварена, с малко дете е така. За съжаление в такива периоди доста хора си позволяват да подвикват и да скандалничат и половинките им обикновено ги разбират, само че твоят май е  по-тънкообиден? Все пак мисля, че ще намерите начин да се помирите. Вместо да се извиняваш за стотен път, обясни му как се чувстваш и че не трябва да ти придиря толкова.

 Може и да се пробваш да го натикаш в миша дупка, както са споделили опит но-нагоре, но не всеки се дава Wink

# 21
  • Мнения: 1 743
Все съм виновна на някого за нещо. 

Ако успееш да промениш този си начин на мислене ще си спестиш много проблеми!
А и понякога се случва сами да си направим от мухата слон, има една граница когато е хубаво да се спре, независимо дали с мрънкането или с извиненията:)

# 22
  • Мнения: 8
Какво да ви кажа понякога се уморявам психически от такива неща...
Просто му държах тон, не съм го обидила, но явно съм със самото ми държание.

Ние по принцип си говорим нормално като хора без викове и т.н
Като има проблем сядаме говорим взимаме решение и така. За толкова много неща се разбираме чудесно, а сега просто не знам, защо не може да ме разбере, защооо?

Сега уж си говорим, но пак се цупи лекичко.
Какво повече мога да направя...  Държа се съвсем нормално.
Да ви кажа честно започвам да се дразня малко от цялата работа.


# 23
  • Варна
  • Мнения: 736
Ако ММ ми кажи, че "трябва да си знам мястото " ще настане ад. Когато сгреша се извинявам един път. След това аз млъквам, а това означава, че може и една седмица да не му говоря. Преди години си казах, че никой никога повече няма да ми вменява вина за каквото му дойде на ум и да ме командва.

# 24
  • Мнения: 827
Всеки изпушва в даден момент. Още не съм срещнала човека, който да е бетон, в която и да е ситуация, предполагам твоят съпруг също не е идеален във всяко отношение. Казваме си понякога остри думи, но е човешко да се сгреши и още по-човешко да се прости. Не е много приятно да ти кажат да си знаеш мястото, излиза че си в подчиненост. Би трябвало да сте равнопоставени като отношение един спрямо друг. Разберете се, но си имай самочувствието на стойностен човек, а не на такъв в подчиненост.

# 25
  • Мнения: X
Какво да ви кажа понякога се уморявам психически от такива неща...
Просто му държах тон, не съм го обидила, но явно съм със самото ми държание.

Ние по принцип си говорим нормално като хора без викове и т.н
Като има проблем сядаме говорим взимаме решение и така. За толкова много неща се разбираме чудесно, а сега просто не знам, защо не може да ме разбере, защооо?

Скрит текст:
Сега уж си говорим, но пак се цупи лекичко.
Какво повече мога да направя...  Държа се съвсем нормално.
Да ви кажа честно започвам да се дразня малко от цялата работа.
Въпросът, по който спорите, е щекотлив?
Ако не сте на приблизително едно мнение и никой не отстъпва, може да е една от причините да му е трудно да преглътне и тона ти.
Да подсетя за нещо, което почти винаги и при почти всички мъже действа:"На мъжа душата се вади с памук!" , а те нямат против да го прави някоя "желязна дама с кадифена ръкавица".    Grinning

# 26
  • Мнения: 21 632
Какво да ви кажа понякога се уморявам психически от такива неща...
Просто му държах тон, не съм го обидила, но явно съм със самото ми държание.

Ние по принцип си говорим нормално като хора без викове и т.н
Като има проблем сядаме говорим взимаме решение и така. За толкова много неща се разбираме чудесно, а сега просто не знам, защо не може да ме разбере, защооо?

Сега уж си говорим, но пак се цупи лекичко.
Какво повече мога да направя...  Държа се съвсем нормално.
Да ви кажа честно започвам да се дразня малко от цялата работа.




 Е какво, какво - обичайното, отиваш, прегръщаш го и казваш "Хайде, стига си се сърдил вече, минало-заминало" Grinning

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 771
Склонна съм да се извиня, когато съм сгрешила, независимо дали с думи или действия, но да се извиня и отсреща да ми кажат, че трябва да си знам мястото!? Леле, че нали след това адът ще слезе на земята? Аз ще се извинявам, а оня отсреща ще ми казва да си знам мястото. Още не мога да го повярвам. Много караници сме имали с моя мъж, но нито аз, нито той и в най-лошите моменти не сме си позволявали да изтървем подобно изречение. На мен ми звучи не като шеф, а като робовладелец. След подобна реплика бял ден няма да види много дълго време.

# 28
  • Мнения: 46 580
Не го изясни. Но аз си го знам къде е. Нямаше нещо лошо в предвид!

И къде е?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 771
Да бе, къде точно е? И на мен ми стана интересно.

Общи условия

Активация на акаунт