Семейни отношения

  • 11 646
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!
Просто искам да споделя,че ми тежи...
Проблема е такъв: Исках да разбере едно нещо и му държах тон, и той се разсърди. После му се извиних поне 5,7 пъти но не ми приема извинението.  Трябвало да си знам мястото.  Наистина не беше красиво от моя страна,  Cry но напоследък ми е изнервено, малко напрегнато покрай детето.   Беше зле до онзи ден с висока температура. После чистене,къпане,готвене,хранене, и други неща и в един момент просто изпушвам за един вид няма нищо. Колко пъти трябва да се извиня  Cry Май ще трябва да си купя хапченца за нерви  newsm78
Съжалявам много ако съм ви досадила
 bouquet

Последна редакция: вт, 22 дек 2015, 08:52 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 2 450
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=855590.0;topicrefid=14

 Ей тука се оплакваме Wink
А иначе какво значи да си знаеш мястото, той ти е мъж, а не шеф, ако не може на малко нерви да понесе, да си ходи при майка си егати.

# 2
  • Мнения: 177
Цитат
Трябвало да си знам мястото. 

А къде ти е мястото??

# 3
  • Мнения: 2 930
     Извинение се поднася веднъж. Ако става дума за моя мъж и моя живот, аз щях да се разсърдя и млъкна при такава реплика, въпреки че не съм от хората които търпят подобно положение. Изясни ли ти къде точно ти е мястото? Обидно ми звучи, все едно шеф, а не съпруг ги казва.

# 4
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Спокойно - разбиране трудно се получава от мъж... просто го остави да се сърди инще му мине. Както се казва: Ако обичаш розата, си готов да изтърпиш бодлите.

# 5
  • Мнения: 8
Не го изясни. Но аз си го знам къде е. Нямаше нещо лошо в предвид!
Случват се такива неща, но понякога ми става много гадно...
Имам чувството, че понякога само аз разбирам хората. По принцип говоря...   защо трябва да е толкова сложнооо? Офф 
 Banghead   Човек сам си ги създава проблемите и после реве  ooooh! 

Никой не е перфектен. Не съм от желязо, нито съм робот. Не се оплаквам, просто колкото и спокоен човек да съм просто някой път изпускам парата и после съжалявам... Sad

# 6
  • Мнения: 425
На него никога ли не му се случва да повиши тон? Тогава той знае ли си мястото или мъжете са недосегаеми и "мястото" е за недостойните им жени. Място... Ти да не си куче, че да си на място! Ужасна реплика! Къде е мястото на жената - боса и бременна до печката?  #Cussing out

На твое място бих го овикала още веднъж!

# 7
  • Мнения: 2 650
Здравейте!
Просто искам да споделя,че ми тежи...
Проблема е такъв: Исках да разбере едно нещо и му държах тон, и той се разсърди. После му се извиних поне 5,7 пъти но не ми приема извинението.  Трябвало да си знам мястото.  Наистина не беше красиво от моя страна,  Cry но напоследък ми е изнервено, малко напрегнато покрай детето.   Беше зле до онзи ден с висока температура. После чистене,къпане,готвене,хранене, и други неща и в един момент просто изпушвам за един вид няма нищо. Колко пъти трябва да се извиня  Cry Май ще трябва да си купя хапченца за нерви  newsm78
Съжалявам много ако съм ви досадила
 bouquet


Извиняваш се на него, извиняваш се на нас за двете изречения, които си постнала и евентуално ще ни досадят  Rolling Eyes Кое те кара да се извиняваш толкова често,  foreverfriends  Confused

# 8
  • Мнения: 8
Относно въпроса ти защо се извинявам. Все съм виновна на някого за нещо.  Реших, че на хората им е писнало от истории, който не решават със семейството си, а пускат тук.

# 9
  • Мнения: 2 222
Не се извинявай на мъжа си  Peace Накарай го той да дойде да ти се извинява, дори да не е виновен. Сега как точно - не знам, при различните мъже работят различни похвати...

# 10
  • Мнения: 2 930
Все съм виновна на някого за нещо. 
Много е лошо непрекъснато да живееш с чувство за вина. Някой ден ще започнеш да се чувстваш виновна, че дишаш. Спри се сама. не става лесно, нито бързо. Започни с това да спреш да се извиняваш - че си се забавила пет минути, че си се уморила от домакинските задължения, които май са само твоя грижа, че си променила обичайния път до вкъщи. Това са нормани неща и не изискват извинения. А ако някой ги изисква - започвай да му се противопоставяш - бавно и спокойно, но твърдо.

# 11
  • Мнения: 3 138
Казваш, че си знаеш мястото. Къде е то?

Някои мъже си мислят, че жената няма право да бъде ядосана.
Има, има това право, и още как! Има и правото да изрази яда си също.

# 12
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравейте!
  Трябвало да си знам мястото. 
Дано мястото да е уточнено още преди да се "вземете". Peace
  Наистина не беше красиво от моя страна, 
Никой не може винаги да е красив! Peace Твоят мъж - също!
Колко пъти трябва да се извиня  Cry Май ще трябва да си купя хапченца за нерви  newsm78

Еди път! Ако от сега ще си купуваш хапчета - не започвай с тежката артилерия, ще ти трябва за по-нататък.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 127
Тонът едва ли има някой да го обича , но това:

...  Трябвало да си знам мястото. ...

Какво е? И къде ти е мястото? Що не му предложиш да си смените ролите? Дал`ще се справи?

# 14
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Такива тънкообидни  най- ги обичам. Ако   бях на твое място,  щях  надве- натри  да му  покажа  къде е  неговото място.
Мъжът  ти  се  държи  обидно  с  теб.Вместо да  му се извиняваш,  що  не  му  теглиш  една, та  поне  да има  за какво  наистина  да  се  сърди Twisted Evil

# 15
  • Мнения: X
На него никога ли не му се случва да повиши тон? Тогава той знае ли си мястото или мъжете са недосегаеми и "мястото" е за недостойните им жени. Място... Ти да не си куче, че да си на място! Ужасна реплика! Къде е мястото на жената - боса и бременна до печката?  #Cussing out

На твое място бих го овикала още веднъж!
А баш!    Laughing
Особено болднатото....направо ще почне да се чуди къде му е мястото и дали ще може да се завре там.      Mr. Green

Сериозно:ако нещо съм сгафила или се чувствам виновна, "Извинявай!Съжалявам!" е еднократно.
Обикновено се приема.Ако не, млъквам и аз.И пак, обикновено той пръв идва да си говорим.    Laughing
Ама това щото аз съм абсолютна поддръжничка на максимата:"Един мъж трЕбе да си знае мястото!"    Laughing

# 16
  • Мнения: 1 267
Не го изясни. Но аз си го знам къде е. Нямаше нещо лошо в предвид!
Случват се такива неща, но понякога ми става много гадно...
Имам чувството, че понякога само аз разбирам хората. По принцип говоря...   защо трябва да е толкова сложнооо? Офф 
 Banghead   Човек сам си ги създава проблемите и после реве  ooooh! 

Никой не е перфектен. Не съм от желязо, нито съм робот. Не се оплаквам, просто колкото и спокоен човек да съм просто някой път изпускам парата и после съжалявам... Sad



С такива разсъждения направо си го просиш да те третират като получовек! Не мога да повярвам, че все още има жени, които мислят така!

# 17
  • Мнения: X
Foreverfriends, в какво семейство си израснала? От ранни години ли си "дресирана" да мислиш така или мъжът ти е успял тъничко да те научи къде ти е "мястото"?
Питам, защото мен ме дресира един мъж така с психоатаки и като не вдявам, с малко бой.

# 18
  • София
  • Мнения: 24 839
Такива тънкообидни  най- ги обичам. Ако   бях на твое място,  щях  надве- натри  да му  покажа  къде е  неговото място.
Мъжът  ти  се  държи  обидно  с  теб.Вместо да  му се извиняваш,  що  не  му  теглиш  една, та  поне  да има  за какво  наистина  да  се  сърди Twisted Evil
Чакай, де, ние нищо не знаем, всъщност.
Авторката си написа, че му е вдигнала скандал, крещяла, щото искала нещо да знае.
Разбрала го и се оказало, че е сгрешила.
Така че, причина да се обиди милото е имало, въпросът е доколко сериозна е, доколко често се случва да му се вдигат скандалите.........
Авторката има чувството, че все тя е виновна и трябва да се извинява, ами ако мъжът ѝ се чувства непрекъснато под незаслужен обстрел, подновяван след поредното извинение? newsm78
Според мен, трябва им сериозен разговор без обвинения- да си кажат кой как чувства нещата, какво го обижда от държанието на другия и да се опитват да си щадят отношенията.

# 19
  • Мнения: 1 267
Такива тънкообидни  най- ги обичам. Ако   бях на твое място,  щях  надве- натри  да му  покажа  къде е  неговото място.
Мъжът  ти  се  държи  обидно  с  теб.Вместо да  му се извиняваш,  що  не  му  теглиш  една, та  поне  да има  за какво  наистина  да  се  сърди Twisted Evil
Чакай, де, ние нищо не знаем, всъщност.
Авторката си написа, че му е вдигнала скандал, крещяла, щото искала нещо да знае.
Разбрала го и се оказало, че е сгрешила.
Така че, причина да се обиди милото е имало, въпросът е доколко сериозна е, доколко често се случва да му се вдигат скандалите.........
Авторката има чувството, че все тя е виновна и трябва да се извинява, ами ако мъжът ѝ се чувства непрекъснато под незаслужен обстрел, подновяван след поредното извинение? newsm78
Според мен, трябва им сериозен разговор без обвинения- да си кажат кой как чувства нещата, какво го обижда от държанието на другия и да се опитват да си щадят отношенията.



Авторката никъде не пише нищо за скандал, а че му е държала тон, че му се е извинила няколко пъти, а той се прави на луд.

# 20
  • Мнения: 21 562
  Ти просто тон ли му държа, или го обиди нещо сериозно? Защото има неща, които е недопустимо да се казват, и после наистина, и пет-седем пъти да се извиниш вече не можеш да ги върнеш, за съжаление, дори обиденият да приеме извинението.

  Разбирам, че си изнервена  и претоварена, с малко дете е така. За съжаление в такива периоди доста хора си позволяват да подвикват и да скандалничат и половинките им обикновено ги разбират, само че твоят май е  по-тънкообиден? Все пак мисля, че ще намерите начин да се помирите. Вместо да се извиняваш за стотен път, обясни му как се чувстваш и че не трябва да ти придиря толкова.

 Може и да се пробваш да го натикаш в миша дупка, както са споделили опит но-нагоре, но не всеки се дава Wink

# 21
  • Мнения: 1 732
Все съм виновна на някого за нещо. 

Ако успееш да промениш този си начин на мислене ще си спестиш много проблеми!
А и понякога се случва сами да си направим от мухата слон, има една граница когато е хубаво да се спре, независимо дали с мрънкането или с извиненията:)

# 22
  • Мнения: 8
Какво да ви кажа понякога се уморявам психически от такива неща...
Просто му държах тон, не съм го обидила, но явно съм със самото ми държание.

Ние по принцип си говорим нормално като хора без викове и т.н
Като има проблем сядаме говорим взимаме решение и така. За толкова много неща се разбираме чудесно, а сега просто не знам, защо не може да ме разбере, защооо?

Сега уж си говорим, но пак се цупи лекичко.
Какво повече мога да направя...  Държа се съвсем нормално.
Да ви кажа честно започвам да се дразня малко от цялата работа.


# 23
  • Варна
  • Мнения: 736
Ако ММ ми кажи, че "трябва да си знам мястото " ще настане ад. Когато сгреша се извинявам един път. След това аз млъквам, а това означава, че може и една седмица да не му говоря. Преди години си казах, че никой никога повече няма да ми вменява вина за каквото му дойде на ум и да ме командва.

# 24
  • Мнения: 827
Всеки изпушва в даден момент. Още не съм срещнала човека, който да е бетон, в която и да е ситуация, предполагам твоят съпруг също не е идеален във всяко отношение. Казваме си понякога остри думи, но е човешко да се сгреши и още по-човешко да се прости. Не е много приятно да ти кажат да си знаеш мястото, излиза че си в подчиненост. Би трябвало да сте равнопоставени като отношение един спрямо друг. Разберете се, но си имай самочувствието на стойностен човек, а не на такъв в подчиненост.

# 25
  • Мнения: X
Какво да ви кажа понякога се уморявам психически от такива неща...
Просто му държах тон, не съм го обидила, но явно съм със самото ми държание.

Ние по принцип си говорим нормално като хора без викове и т.н
Като има проблем сядаме говорим взимаме решение и така. За толкова много неща се разбираме чудесно, а сега просто не знам, защо не може да ме разбере, защооо?

Скрит текст:
Сега уж си говорим, но пак се цупи лекичко.
Какво повече мога да направя...  Държа се съвсем нормално.
Да ви кажа честно започвам да се дразня малко от цялата работа.
Въпросът, по който спорите, е щекотлив?
Ако не сте на приблизително едно мнение и никой не отстъпва, може да е една от причините да му е трудно да преглътне и тона ти.
Да подсетя за нещо, което почти винаги и при почти всички мъже действа:"На мъжа душата се вади с памук!" , а те нямат против да го прави някоя "желязна дама с кадифена ръкавица".    Grinning

# 26
  • Мнения: 21 562
Какво да ви кажа понякога се уморявам психически от такива неща...
Просто му държах тон, не съм го обидила, но явно съм със самото ми държание.

Ние по принцип си говорим нормално като хора без викове и т.н
Като има проблем сядаме говорим взимаме решение и така. За толкова много неща се разбираме чудесно, а сега просто не знам, защо не може да ме разбере, защооо?

Сега уж си говорим, но пак се цупи лекичко.
Какво повече мога да направя...  Държа се съвсем нормално.
Да ви кажа честно започвам да се дразня малко от цялата работа.




 Е какво, какво - обичайното, отиваш, прегръщаш го и казваш "Хайде, стига си се сърдил вече, минало-заминало" Grinning

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Склонна съм да се извиня, когато съм сгрешила, независимо дали с думи или действия, но да се извиня и отсреща да ми кажат, че трябва да си знам мястото!? Леле, че нали след това адът ще слезе на земята? Аз ще се извинявам, а оня отсреща ще ми казва да си знам мястото. Още не мога да го повярвам. Много караници сме имали с моя мъж, но нито аз, нито той и в най-лошите моменти не сме си позволявали да изтървем подобно изречение. На мен ми звучи не като шеф, а като робовладелец. След подобна реплика бял ден няма да види много дълго време.

# 28
  • Мнения: 46 553
Не го изясни. Но аз си го знам къде е. Нямаше нещо лошо в предвид!

И къде е?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Да бе, къде точно е? И на мен ми стана интересно.

# 30
  • Мнения: 2 490
Ние с жена ми за 7-8 години се е случвало немалко пъти да си повишим тон или да се скараме, но аз не съм си позволявал никога да я нарека с обидна дума, а тя 2-3 пъти се е изтървала.
Не съм го забравил, не вярвам и да забравя. Това е според мен да не си знаеш мястото. Когато мястото ти е да си му съпруга, дължиш му уважение - ако не го уважаваш вече, не му бъди жена и това е.
Казах ѝ на моята жена тогава нещо в този смисъл. Тя каза, че си е изпуснала нервите, викам хайде ОК, случва се, голяма работа. Но както казах - не съм забравил.
Та така - зависи какво точно си му казала на мъжа си и как си го нарекла.

# 31
  • Мнения: 21 562
Склонна съм да се извиня, когато съм сгрешила, независимо дали с думи или действия, но да се извиня и отсреща да ми кажат, че трябва да си знам мястото!? Леле, че нали след това адът ще слезе на земята? Аз ще се извинявам, а оня отсреща ще ми казва да си знам мястото. Още не мога да го повярвам. Много караници сме имали с моя мъж, но нито аз, нито той и в най-лошите моменти не сме си позволявали да изтървем подобно изречение. На мен ми звучи не като шеф, а като робовладелец. След подобна реплика бял ден няма да види много дълго време.

 Ами всъщност всеки трябва да си знае мястото, не е ли така? Мястото и е на съпругата и майката на детето му. Не е на някой дето го навиква и подвиква... Предполагам, че това е имал предвид, човека.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Моето мнение е, че не е имал това предвид. Всеки ден се убеждавам, че мъжете и жените НЕ разбират нещата по един и съши начин. Но ако авторката обясни, ще има повече яснота.

# 33
  • Мнения: 8
Не съм от жените, които се карат за дреболий, нито пък съм избухлива и неуравновесена.

Просто така се случи онзи ден. Нито съм викала, нито съм крякала.
Държах му тон и на него това не му хареса, защото ме познава какъв човек съм по принцип.


Сега си говорим и мисля, че всичко е ок. Разбрах каквото трябва за себе си. Дано да няма следващ път...

Чувствам се кофти от всичко това. Хората какви проблеми имат, а ние...







# 34
  • Мнения: 46 553
Кажи и на нас. Наистина ми е много интересно къде ти е мястото. В това се крие отговорът на всичките ти въпроси.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 23 761
Кажи и на нас. Наистина ми е много интересно къде ти е мястото. В това се крие отговорът на всичките ти въпроси.
Явно има жени на които им харесва да си знаят къде им е мястото.

# 36
  • Мнения: 8
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак. 

Обществото се състои от отделни семейства, които определят неговия цялостен облик, и то е такова, каквото тези семейства го направят.

Домът трябва да стане всичко най-хубаво и привлекателно, което тази дума означава.
В него трябва да се възпитава любов, съчувствие и дълбоко уважение един към друг. Нашето щастие зависи от всичко това.
До голяма степен именно на родителите се дължи атмосферата в домашния кръг и когато между тях има неразбирателство, децата израстват и се възпитават в същия дух. Не мислите ли? А аз пред детето му се скарах и му държах тон.

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат
Домът трябва да бъде за децата най-привлекателното място на света, а майчиното присъствие - неговият най-привлекателен център.

# 37
  • Мнения: 1 176
То така добре си го написала, но ето с тези си думи се поставяш в подчинено положение.
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак. 
...

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 761
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак.  

Обществото се състои от отделни семейства, които определят неговия цялостен облик, и то е такова, каквото тези семейства го направят.

Домът трябва да стане всичко най-хубаво и привлекателно, което тази дума означава.
В него трябва да се възпитава любов, съчувствие и дълбоко уважение един към друг. Нашето щастие зависи от всичко това.
До голяма степен именно на родителите се дължи атмосферата в домашния кръг и когато между тях има неразбирателство, децата израстват и се възпитават в същия дух. Не мислите ли? А аз пред детето му се скарах и му държах тон.

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат
Домът трябва да бъде за децата най-привлекателното място на света, а майчиното присъствие - неговият най-привлекателен център.

Ти си луда. Стой си на мястото. Точно там ти е мястото - на изтривалка.

Последна редакция: вт, 22 дек 2015, 22:41 от Янтра

# 39
  • Мнения: 3 138
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак.  


Като той е главата, а ти си гъза, какво се оплакваш тогава, че се държи с теб като с гъз.

Последна редакция: вт, 22 дек 2015, 22:48 от Сирена

# 40
  • Варна
  • Мнения: 736
Това не може да е истина. Още ли има жени които разсъждават така ???
Темата сигурно е пързалка и много се надявам да е така.

# 41
  • Мнения: 1 176
За съжаление, има мнооого такива жени. И ми идва да ги шамаросам поне словесно, за да се вразумят.
Извинете за грубите думи.

# 42
  • Мнения: 4 419
Стига де.....

На колко години си? Кой те възпита и дресира така? Кога децата ти ще се научат на истинските чувства, как да ги изразяват? Кога ще разберат, че не всичко е цветя и рози? Кога ще се научат да плачат, да се смеят?


ПП. Спирам да мърморя, когато нямам вече какво да кажа. След това, ако преценя, че не съм била права, се извинявам един път. Обаче ако ми каже мъжа ми, че не си знам мястото, тежко му......


# 43
  • Мнения: 8
Всеки си е различен чешит. При някои става по зле като се тръгне с лошо.
Аз си направих изводите от цялата картинка.

Какво ще постигнете когато викате, мърморите,карате се??  Мислите, че ще постигнете нещо? Може, но за малко.
Напротив ще го отдалечите от себе си все повече и повече, ако не ви е все едно разбира се.
В днешно време всички искат да командват мъже, жени, деца пълен хаос.



# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 23 761
Мързи ме да ти обяснявам каква си идиотка. Или трол.


И от колко време си с въпросния?

# 45
  • Мнения: 425
Аз... не разбирам... Защо изобщо пусна темата? Подтискай си емоциите и си вземи розови хапченца, щом искаш. На теб явно ти харесва да си изтривалка, както ти го казаха по-горе. Ама някой ден така ще изпушиш, че не знам накъде ще те избие.

P.S. Обичаш ли "50 нюанса сиво"?
P.P.S. Да не сте мюсюлмани?

# 46
  • Мнения: 46 553
foreverfriends, вашите отношения не са семейни, а на господар и робиня. 100 пъти предпочитам родителите ми да си повишат тон, отколкото да израсна в подобно семейство и да приема за нормално, че единият от двамата ми родители е роб.

# 47
  • Мнения: 1 572
Всеки си е различен чешит. При някои става по зле като се тръгне с лошо.
Аз си направих изводите от цялата картинка.

Какво ще постигнете когато викате, мърморите,карате се??  Мислите, че ще постигнете нещо? Може, но за малко.
Напротив ще го отдалечите от себе си все повече и повече, ако не ви е все едно разбира се.
В днешно време всички искат да командват мъже, жени, деца пълен хаос.
Така де, права си.
Научи го, че никое негово действие или бездействие няма да го отдалечи от теб и си чакай наградата  ooooh!
Като се прибере утре подпийнал или в нетипично късен час му сипи едно за уют. И другия път по-рано ще си дойде аркадаша. ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 190
Пързул, пързул.
Слаб сценарий, слабо изпълнение.
Подозирам, че авторът е мъж.

# 49
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мързи ме да ти обяснявам каква си идиотка. Или трол.
По-добре не мога да го кажа Peace

# 50
  • Мнения: 1 267
Пързул, пързул.
Слаб сценарий, слабо изпълнение.
Подозирам, че авторът е мъж.


И аз така мисля, чак такава подлога не може да има!

# 51
  • Мнения: 4 419

Какво ще постигнете когато викате, мърморите,карате се??  Мислите, че ще постигнете нещо? Може, но за малко.


И се чувстваш длъжна да влезеш тук и да ни налееш акъл как НЕ трябва да се държим с мъжете си? Непоискан съвет май никой не обича.

# 52
  • Мнения: 21 562
  Вий сте луди Laughing

  Жената е съвсем права. Идиотско е хората да си вдигат скандали. Като казвам хората - имам предвид жените, защото има такива, дето мърморят, намилат, повишават тон и се държат с мъжа си като с куче под предлог че им е кофти, преуморени са, нервно им е и прочие. Ако мъжът, обаче си позволи да повиши тон, да мрънка  и да обиди - положението се приема трагично и той в никакъв случай НЯМА ПРАВО да оскърбява половинката.

  И двамата нямат право да се оскърбяват, обиждат и да си повишават тон, освен ако не са от тоя тип, дето скандалите ги кефят, разбира се. Аз също не си позволявам да се държа неприлично, да подвиквам и да кряскам на мъжа ми и ме е много срам, ако някой път ми се случи. Извинявам се веднага, също като авторката и не оставям нещата, докато не се уверя, че ми е простено. Дали е забравено  е друг въпрос... подозирам че не, както вече каза един мъж по нагоре.
  За 15 години и повече семеен живот мъжът ми ме е оскърбил цифром и словом точно веднъж и така и не разбра, защото го направи напълно неволно, просто ме засегна на кофти място с неуместна шега. Но още го помня. И поради това, не си позволявам да обиждам, повишавам тон и всичките там производни, а пък пред детето е абсолютно немислимо, защото знам,, че и той ще запомни и тези неща се трупат и засипват под един гаден пласт на неразбирателство любящите отношения и най-накрая хората почват да се отнасят един към друг отбранително- пренебрежително и да се джафкат за всичко.
   И аз като авторката искам детето да знае, че живее в дом на хора, които се обичат и уважават, както си е, защото тази обич и уважение често се подразбират, но са гарнирани с избухвания, обиди, неуважително отношение, подвиквания и изкарване на лошото настроение баш върху най близките. Аз пък смятам, че е по-добре да си го изкарам върху някой друг. Както и правя Laughing

  Всичко това, разбира се, не съм го придобила защото съм много умна, а защото съм потърпевша от обратния модел - дете в семейство, в което властна майка започва с крясъците още от вратата по де що види и всички, понеже я обичат и тя е страхотна майка и съпруга иначе, не  трябва да го вземат присърце.
  И има и нещо друго - имам дете, за което е жизнено важно да има пред себе си бащински модел на човек, към когото да изпитва уважение, респект и послушание в добрия смисъл. Ще кажете - това си зависи от модела, така е, но виждам колко е лесно да подрониш нечий авторитет в очите на детето - Оф, тя майка ти... Баща ти пак е направил еди какво си... Подвикване, мърморене, скандалче... и утре чуваш от устата на детето си отношение към родителя, което е недопустимо, но когато си го проявил ти, ти се е виждало в реда на нещата.

  Така че, авторката си е права да съжалява, че безпричинно е повишила тон на мъжа си, а съветващите я да му тегли на това отгоре и една майна, на долния подтисник, който не приема да му се повишава тон - не са Laughing

  

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 09:33 от Iris04

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ирис, предполагам не се е случвало мъжа ти да ти определи къде точно е твоето място в семейството? Simple Smile

# 54
  • Мнения: 21 562
  Ааа, случвало се е. Веднъж ми рече - "Ама не ми подвиквай така, моля ти се, ама ха, къде дават така!" и "Дръжте се по-културно, ако обичате."

  Като не му хареса тона ми, почва да ми говори на Вие Grinning

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Така и предполагах. Simple Smile Вярвам схващаш различния нюанс.

# 56
  • Мнения: 1 732
Ако в арсенала за общуване влизат обръщения като идиот или г.з, каквито видях тук в темата нормално ми се струва ако мъжът не е мухльо да посочи, че мястото на дадената персона е далеч от него!

# 57
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат

Тогава си помисли какъв "скъпоценен" пример дава мъжът ти с отношението си към теб и с думите "да си знаеш мястото".
И, ако си забравила, че живееш в 21-ви век, то да припомня, че мъжът също трябва да уважава жена си, да си знае мястото, да знае къде е границата и кога да спре да се изживява като нещо повече от жена си.

# 58
  • Мнения: X
Iris04, на моменти си мисля, че ти си аз.  newsm78

# 59
  • Мнения: 21 562
Така и предполагах. Simple Smile Вярвам схващаш различния нюанс.


  Нюансът е въпрос на изразителните способности на индивида - мъжът на авторката и е казал къде и е мястото, моят в подобен случай ще ми  каже  " Я не кряскайте, моля, къде се намирате Вий!"
  Във всички случаи значи - "Няма да търпя да ми повишаваш тон, не си ми майка, нито шеф, искам и заслужавам уважително отношение!" Човек трябва да  знае мярката, за да не се налага да му я посочват.


Iris04, на моменти си мисля, че ти си аз.  newsm78

 За мен е чест Laughing

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 10:26 от Iris04

# 60
  • Мнения: 46 553
Iris04, абсолютно никаква връзка не виждам с онова, което пишеш. На всеки може да му се случи да повиши тон. И това съвсем не значи агресия, скандали, обиди. Нормално е различните емоции да се изразят с различен тон. Нормално е и ако прекрачим някаква граница отсреща да ни кажат - ок, успокой се и ще поговорим. Съвсем различно е онова при тях. Просто й казва, че тя няма право на мнение - кротко, буйно, никакво. Трябва да си знае мястото и то не е да не повишава тон, а да няма мнение, защото така или иначе за всичко има последната дума той.

А дали е пързалка, и да е, не са малко такива реални случаи, така че няма особено значение.

# 61
  • Мнения: 12 473
Много съм съгласна с Ирис.. Peace
И тук проблемът е единствено, че ММ не й е приел извинението.
Това за мен е тъпо.
Иначе - на всеки може да се случи. Важното е да е изключение и да има извинение и признаване на истинската причина защо се стигнало до това изпускане на нервите. Както и разбиране и прощаване от ответната страна.

При нас често има "престрелки" от подобен вид, защото и двамата сме Управляващи, че и рогати. #Crazy
И ни отне известно време докато установим правило да не се говори "шефски" в къщи, както и да се анализира после защо си си изпуснал нервите.

# 62
  • Мнения: 46 553
И ни отне известно време докато установим правило да не се говори "шефски" в къщи, както и да се анализира после защо си си изпуснал нервите.

А колко време ще ти отнеме да приемеш, че за всичко трябва да мълчиш и да се съгласяваш с каквото той каже?  Wink

# 63
  • Мнения: 12 473
И ни отне известно време докато установим правило да не се говори "шефски" в къщи, както и да се анализира после защо си си изпуснал нервите.

А колко време ще ти отнеме да приемеш, че за всичко трябва да мълчиш и да се съгласяваш с каквото той каже?  Wink

Хаха..няма шанс..
След няколко събирания на багажа се кротна..Wink

# 64
  • Мнения: 46 553
Е, това е основното в картинката. Иначе и аз не съм фен на скандалите.

# 65
  • Мнения: 12 473
Да, така е. Но трябва да поемеш риска и да демонстрираш позиция. Иначе отношенията наистина стават собственическо-робовладелски.

# 66
  • Мнения: 21 562
Съвсем различно е онова при тях. Просто й казва, че тя няма право на мнение - кротко, буйно, никакво. Трябва да си знае мястото и то не е да не повишава тон, а да няма мнение, защото така или иначе за всичко има последната дума той.



 Откъде знаеш? Авторката нищо подобно не е казвала Laughing

# 67
  • Мнения: X
Съвсем различно е онова при тях. Просто й казва, че тя няма право на мнение - кротко, буйно, никакво. Трябва да си знае мястото и то не е да не повишава тон, а да няма мнение, защото така или иначе за всичко има последната дума той.



 Откъде знаеш? Авторката нищо подобно не е казвала Laughing
Точно това с думи не е казала, но каза в дългия си обяснителен пост, че все пак той  е главата на семейството....което четено между редовете значи точно това-каквото той каже накрая, т.е. последната дума е негова.
Аз поне така я разбрах.
Иначе съм на едно мнение с теб, за отношенията у дома между членовете на семейството.

# 68
  • Мнения: 46 553
Откъде знаеш? Авторката нищо подобно не е казвала Laughing
Каза го:
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак...

Мъжете от този тип наричат мърморене всяко нещо, което е различно от тяхното мнение.
Второто изречение показва съвсем ясно колко промит е мозъкът й. От родителите й и от мъжът й по-късно. Защото това нещо започва от невръстна възраст, не се случва изведнъж.

# 69
  • Мнения: 2 190
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак.  

Обществото се състои от отделни семейства, които определят неговия цялостен облик, и то е такова, каквото тези семейства го направят.

Домът трябва да стане всичко най-хубаво и привлекателно, което тази дума означава.
В него трябва да се възпитава любов, съчувствие и дълбоко уважение един към друг. Нашето щастие зависи от всичко това.
До голяма степен именно на родителите се дължи атмосферата в домашния кръг и когато между тях има неразбирателство, децата израстват и се възпитават в същия дух. Не мислите ли? А аз пред детето му се скарах и му държах тон.

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат
Домът трябва да бъде за децата най-привлекателното място на света, а майчиното присъствие - неговият най-привлекателен център.


Мдам. трол.
Горните мъдрости са взети от тук със съкращения.
http://bibliotekabg.com/%D0%B0%D1%82%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%84%D0% … D0%B8%D1%8F%D1%82

Дописвам:
към автора (продължавам да твърдя, че е мъж): използването на чужди мисли като свои, без да се цитира източника е кражба, която се нарича плагиатство.
Така нарушавате и човешките закони (За авторското право), и божиите заповеди (Не кради).
С измислени истории и плагиатство, с лъжи и кражби на интелектуален труд, няма как да направите добро.

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 12:44 от biborana

# 70
  • Мнения: 1 441
И каква всъщност е целта на публикуването на подобна тема? Винаги съм се чудила на тези т.нар. тролове - какво се опитват да получат/ постигнат?  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839

Кажи и на нас. Наистина ми е много интересно къде ти е мястото. В това се крие отговорът на всичките ти въпроси.
Явно има жени на които им харесва да си знаят къде им е мястото.

Елементарният отговор е, на страната на мъжа си.
Другият, който вече ви дадоха, при това- мъжете- мястото ѝ е това до него, на съпруга, не на шефка, не на касиерка в супера.
Не мога да разбера, защо упорито тикате авторката да си признае, че мъжът ѝ е вербален агресор и изразът представлява физическа заплаха ? newsm78
При вас ли така стоят нещата в семействата, че не виждате друг вариант? newsm78

# 72
  • Мнения: 46 553
Изразът показва, че тя е човек, който трябва да се подчинява сляпо на заповедите на друг, за неща, които касаят нея. Натам всеки може да си го тълкува както иска.

Не мисля, че е трол, ама знае ли човек Simple Smile

# 73
  • Мнения: 8
Той ми прие извинението малко зор беше. Явно другите нямат право да сбъркат  Crossing Arms  Мн се ядосвам някой път!!!

Всеки сам знае себе си! Човек като не знае случая в цялостния му вид няма как да го разбере.
Споделих това понеже не се е случвало друг път, исках да чуя и различни мнения, беше ми тъжно, гадно, а сега някой тук се държат просто отвратително. 

Въпреки това искам да ви благодаря за отделеното време и съветите!

# 74
  • Мнения: 1 127
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори.



Уважението е нещо взаимно, и се усеща. Мърморене не би се и наложило.

Иначе:
Изразът показва, че тя е човек, който трябва да се подчинява сляпо на заповедите на друг, за неща, които касаят нея. Натам всеки може да си го тълкува както иска.


п.п. Разбира се всеки има право на мнение. Моето е такова.

# 75
  • Мнения: 16
        Да попитам нещичко и аз.
     Мислите ли,че приемате понякога (а може би и постоянно) нещата,който върши човека до вас за даденост?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Аз лично мисля, че колкото и да не си го признаваме, това всички го правим, в различна степен.

# 77
  • София
  • Мнения: 24 839
        Да попитам нещичко и аз.
     Мислите ли,че приемате понякога (а може би и постоянно) нещата,който върши човека до вас за даденост?
Определено!
Лошото е, когато човекът, правещ нещата, не е ок с това, а го прави от немай къде.
В доста случаи, той си мърмори, иска да бъде разтоварен от другия или очаква усилията му да бъдат забелязани и оценени, че и реципрочност очаква........
Като не се получи нищо от очакванията му, с времето се натрупва недоволство и кофти чувство към другия, който само взима без да дава и в когото чувството за даденост се бетонира с годините.

# 78
  • Мнения: 12 473
        Да попитам нещичко и аз.
     Мислите ли,че приемате понякога (а може би и постоянно) нещата,който върши човека до вас за даденост?

Не.
Освен, че чисто мъжките (т.е - технически умения и задължения) са си само за него. Във всичко друго сме взаимнозаменяемии само преговаряме днес кой какво, вкл и кой ще поднесе кафето сутрин или ще пазарува.

# 79
  • Мнения: 6 122
Откъде знаеш? Авторката нищо подобно не е казвала Laughing
Каза го:
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак...

Мъжете от този тип наричат мърморене всяко нещо, което е различно от тяхното мнение.
Второто изречение показва съвсем ясно колко промит е мозъкът й. От родителите й и от мъжът й по-късно. Защото това нещо започва от невръстна възраст, не се случва изведнъж.

Точно така. Никъде не прочетох, че и той трябва да си знае мястото и дължи същото и на жена си. Отдалече се вижда, че не са равнопоставени, затова и тя се е извинявала многократно, че "е държала тон". Все пак задника не трябва да държи тон на главата, обратното може, защото е глава и всеки трябва да си знае мястото. Единият е отгоре, другият отдолу. И да, така има мир и хармония, единият вечно преглъщащ, в ролята на подчиненият. Да, естествено, че така "цари мир и любов" за сметка на какво обаче?  StopБлагодаря за такова "семейно щастие". Не понасям скандали, повишаване на тон и т.н., но не понасям и да съм в ролята на задника.

Екс, и ние сме точно като вас. Аз с техническите умения съм супер зле, за разлика от него. Там е много, много добър.

# 80
  • Мнения: 1 127

Цитат
Мъжете от този тип наричат мърморене всяко нещо, което е различно от тяхното мнение.
Второто изречение показва съвсем ясно колко промит е мозъкът й. От родителите й и от мъжът й по-късно. Защото това нещо започва от невръстна възраст, не се случва изведнъж.


Точно така. Никъде не прочетох, че и той трябва да си знае мястото и дължи същото и на жена си. Отдалече се вижда, че не са равнопоставени, затова и тя се е извинявала многократно, че "е държала тон". Все пак задника не трябва да държи тон на главата, обратното може, защото е глава и всеки трябва да си знае мястото. Единият е отгоре, другият отдолу. И да, така има мир и хармония, единият вечно преглъщащ, в ролята на подчиненият. Да, естествено, че така "цари мир и любов" за сметка на какво обаче?  StopБлагодаря за такова "семейно щастие". Не понасям скандали, повишаване на тон и т.н., но не понасям и да съм в ролята на задника.


Точно. Това си е деспотизъм направо. Не, благодаря. Stop

# 81
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мислите ли,че приемате понякога (а може би и постоянно) нещата,който върши човека до вас за даденост?
Не. И ние вкъщи сме абсолютно взаимозаменяеми, няма как да не оценяваш какво прави човека за теб, или теб да не те оценят в такава ситуация.
Защо изобщо някой би стоял в такава връзка и правил каквото и да е за половинка, която не отчита какво се прави за нея/него, и го приема за даденост? Освен да си губи времето?

# 82
  • Мнения: X
Скрит текст:
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак.  

Обществото се състои от отделни семейства, които определят неговия цялостен облик, и то е такова, каквото тези семейства го направят.

Домът трябва да стане всичко най-хубаво и привлекателно, което тази дума означава.
В него трябва да се възпитава любов, съчувствие и дълбоко уважение един към друг. Нашето щастие зависи от всичко това.
До голяма степен именно на родителите се дължи атмосферата в домашния кръг и когато между тях има неразбирателство, децата израстват и се възпитават в същия дух. Не мислите ли? А аз пред детето му се скарах и му държах тон.

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат
Домът трябва да бъде за децата най-привлекателното място на света, а майчиното присъствие - неговият най-привлекателен център.


Мдам. трол.
Горните мъдрости са взети от тук със съкращения.
http://bibliotekabg.com/%D0%B0%D1%82%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%84%D0% … D0%B8%D1%8F%D1%82

Дописвам:
към автора (продължавам да твърдя, че е мъж): използването на чужди мисли като свои, без да се цитира източника е кражба, която се нарича плагиатство.
Така нарушавате и човешките закони (За авторското право), и божиите заповеди (Не кради).
С измислени истории и плагиатство, с лъжи и кражби на интелектуален труд, няма как да направите добро.

[/spoiler]
Много интересен пост. Авторката, не го ли прочете? Какво ще кажеш за текста от линка, който биборана постна?

Общи условия

Активация на акаунт