Семейни отношения

  • 11 658
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 425
Аз... не разбирам... Защо изобщо пусна темата? Подтискай си емоциите и си вземи розови хапченца, щом искаш. На теб явно ти харесва да си изтривалка, както ти го казаха по-горе. Ама някой ден така ще изпушиш, че не знам накъде ще те избие.

P.S. Обичаш ли "50 нюанса сиво"?
P.P.S. Да не сте мюсюлмани?

# 46
  • Мнения: 46 582
foreverfriends, вашите отношения не са семейни, а на господар и робиня. 100 пъти предпочитам родителите ми да си повишат тон, отколкото да израсна в подобно семейство и да приема за нормално, че единият от двамата ми родители е роб.

# 47
  • Мнения: 1 572
Всеки си е различен чешит. При някои става по зле като се тръгне с лошо.
Аз си направих изводите от цялата картинка.

Какво ще постигнете когато викате, мърморите,карате се??  Мислите, че ще постигнете нещо? Може, но за малко.
Напротив ще го отдалечите от себе си все повече и повече, ако не ви е все едно разбира се.
В днешно време всички искат да командват мъже, жени, деца пълен хаос.
Така де, права си.
Научи го, че никое негово действие или бездействие няма да го отдалечи от теб и си чакай наградата  ooooh!
Като се прибере утре подпийнал или в нетипично късен час му сипи едно за уют. И другия път по-рано ще си дойде аркадаша. ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 190
Пързул, пързул.
Слаб сценарий, слабо изпълнение.
Подозирам, че авторът е мъж.

# 49
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мързи ме да ти обяснявам каква си идиотка. Или трол.
По-добре не мога да го кажа Peace

# 50
  • Мнения: 1 267
Пързул, пързул.
Слаб сценарий, слабо изпълнение.
Подозирам, че авторът е мъж.


И аз така мисля, чак такава подлога не може да има!

# 51
  • Мнения: 4 420

Какво ще постигнете когато викате, мърморите,карате се??  Мислите, че ще постигнете нещо? Може, но за малко.


И се чувстваш длъжна да влезеш тук и да ни налееш акъл как НЕ трябва да се държим с мъжете си? Непоискан съвет май никой не обича.

# 52
  • Мнения: 21 638
  Вий сте луди Laughing

  Жената е съвсем права. Идиотско е хората да си вдигат скандали. Като казвам хората - имам предвид жените, защото има такива, дето мърморят, намилат, повишават тон и се държат с мъжа си като с куче под предлог че им е кофти, преуморени са, нервно им е и прочие. Ако мъжът, обаче си позволи да повиши тон, да мрънка  и да обиди - положението се приема трагично и той в никакъв случай НЯМА ПРАВО да оскърбява половинката.

  И двамата нямат право да се оскърбяват, обиждат и да си повишават тон, освен ако не са от тоя тип, дето скандалите ги кефят, разбира се. Аз също не си позволявам да се държа неприлично, да подвиквам и да кряскам на мъжа ми и ме е много срам, ако някой път ми се случи. Извинявам се веднага, също като авторката и не оставям нещата, докато не се уверя, че ми е простено. Дали е забравено  е друг въпрос... подозирам че не, както вече каза един мъж по нагоре.
  За 15 години и повече семеен живот мъжът ми ме е оскърбил цифром и словом точно веднъж и така и не разбра, защото го направи напълно неволно, просто ме засегна на кофти място с неуместна шега. Но още го помня. И поради това, не си позволявам да обиждам, повишавам тон и всичките там производни, а пък пред детето е абсолютно немислимо, защото знам,, че и той ще запомни и тези неща се трупат и засипват под един гаден пласт на неразбирателство любящите отношения и най-накрая хората почват да се отнасят един към друг отбранително- пренебрежително и да се джафкат за всичко.
   И аз като авторката искам детето да знае, че живее в дом на хора, които се обичат и уважават, както си е, защото тази обич и уважение често се подразбират, но са гарнирани с избухвания, обиди, неуважително отношение, подвиквания и изкарване на лошото настроение баш върху най близките. Аз пък смятам, че е по-добре да си го изкарам върху някой друг. Както и правя Laughing

  Всичко това, разбира се, не съм го придобила защото съм много умна, а защото съм потърпевша от обратния модел - дете в семейство, в което властна майка започва с крясъците още от вратата по де що види и всички, понеже я обичат и тя е страхотна майка и съпруга иначе, не  трябва да го вземат присърце.
  И има и нещо друго - имам дете, за което е жизнено важно да има пред себе си бащински модел на човек, към когото да изпитва уважение, респект и послушание в добрия смисъл. Ще кажете - това си зависи от модела, така е, но виждам колко е лесно да подрониш нечий авторитет в очите на детето - Оф, тя майка ти... Баща ти пак е направил еди какво си... Подвикване, мърморене, скандалче... и утре чуваш от устата на детето си отношение към родителя, което е недопустимо, но когато си го проявил ти, ти се е виждало в реда на нещата.

  Така че, авторката си е права да съжалява, че безпричинно е повишила тон на мъжа си, а съветващите я да му тегли на това отгоре и една майна, на долния подтисник, който не приема да му се повишава тон - не са Laughing

  

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 09:33 от Iris04

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Ирис, предполагам не се е случвало мъжа ти да ти определи къде точно е твоето място в семейството? Simple Smile

# 54
  • Мнения: 21 638
  Ааа, случвало се е. Веднъж ми рече - "Ама не ми подвиквай така, моля ти се, ама ха, къде дават така!" и "Дръжте се по-културно, ако обичате."

  Като не му хареса тона ми, почва да ми говори на Вие Grinning

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Така и предполагах. Simple Smile Вярвам схващаш различния нюанс.

# 56
  • Мнения: 1 743
Ако в арсенала за общуване влизат обръщения като идиот или г.з, каквито видях тук в темата нормално ми се струва ако мъжът не е мухльо да посочи, че мястото на дадената персона е далеч от него!

# 57
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат

Тогава си помисли какъв "скъпоценен" пример дава мъжът ти с отношението си към теб и с думите "да си знаеш мястото".
И, ако си забравила, че живееш в 21-ви век, то да припомня, че мъжът също трябва да уважава жена си, да си знае мястото, да знае къде е границата и кога да спре да се изживява като нещо повече от жена си.

# 58
  • Мнения: X
Iris04, на моменти си мисля, че ти си аз.  newsm78

# 59
  • Мнения: 21 638
Така и предполагах. Simple Smile Вярвам схващаш различния нюанс.


  Нюансът е въпрос на изразителните способности на индивида - мъжът на авторката и е казал къде и е мястото, моят в подобен случай ще ми  каже  " Я не кряскайте, моля, къде се намирате Вий!"
  Във всички случаи значи - "Няма да търпя да ми повишаваш тон, не си ми майка, нито шеф, искам и заслужавам уважително отношение!" Човек трябва да  знае мярката, за да не се налага да му я посочват.


Iris04, на моменти си мисля, че ти си аз.  newsm78

 За мен е чест Laughing

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 10:26 от Iris04

Общи условия

Активация на акаунт