Семейни отношения

  • 11 653
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 576
Ние с жена ми за 7-8 години се е случвало немалко пъти да си повишим тон или да се скараме, но аз не съм си позволявал никога да я нарека с обидна дума, а тя 2-3 пъти се е изтървала.
Не съм го забравил, не вярвам и да забравя. Това е според мен да не си знаеш мястото. Когато мястото ти е да си му съпруга, дължиш му уважение - ако не го уважаваш вече, не му бъди жена и това е.
Казах ѝ на моята жена тогава нещо в този смисъл. Тя каза, че си е изпуснала нервите, викам хайде ОК, случва се, голяма работа. Но както казах - не съм забравил.
Та така - зависи какво точно си му казала на мъжа си и как си го нарекла.

# 31
  • Мнения: 21 632
Склонна съм да се извиня, когато съм сгрешила, независимо дали с думи или действия, но да се извиня и отсреща да ми кажат, че трябва да си знам мястото!? Леле, че нали след това адът ще слезе на земята? Аз ще се извинявам, а оня отсреща ще ми казва да си знам мястото. Още не мога да го повярвам. Много караници сме имали с моя мъж, но нито аз, нито той и в най-лошите моменти не сме си позволявали да изтървем подобно изречение. На мен ми звучи не като шеф, а като робовладелец. След подобна реплика бял ден няма да види много дълго време.

 Ами всъщност всеки трябва да си знае мястото, не е ли така? Мястото и е на съпругата и майката на детето му. Не е на някой дето го навиква и подвиква... Предполагам, че това е имал предвид, човека.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 771
Моето мнение е, че не е имал това предвид. Всеки ден се убеждавам, че мъжете и жените НЕ разбират нещата по един и съши начин. Но ако авторката обясни, ще има повече яснота.

# 33
  • Мнения: 8
Не съм от жените, които се карат за дреболий, нито пък съм избухлива и неуравновесена.

Просто така се случи онзи ден. Нито съм викала, нито съм крякала.
Държах му тон и на него това не му хареса, защото ме познава какъв човек съм по принцип.


Сега си говорим и мисля, че всичко е ок. Разбрах каквото трябва за себе си. Дано да няма следващ път...

Чувствам се кофти от всичко това. Хората какви проблеми имат, а ние...







# 34
  • Мнения: 46 580
Кажи и на нас. Наистина ми е много интересно къде ти е мястото. В това се крие отговорът на всичките ти въпроси.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Кажи и на нас. Наистина ми е много интересно къде ти е мястото. В това се крие отговорът на всичките ти въпроси.
Явно има жени на които им харесва да си знаят къде им е мястото.

# 36
  • Мнения: 8
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак. 

Обществото се състои от отделни семейства, които определят неговия цялостен облик, и то е такова, каквото тези семейства го направят.

Домът трябва да стане всичко най-хубаво и привлекателно, което тази дума означава.
В него трябва да се възпитава любов, съчувствие и дълбоко уважение един към друг. Нашето щастие зависи от всичко това.
До голяма степен именно на родителите се дължи атмосферата в домашния кръг и когато между тях има неразбирателство, децата израстват и се възпитават в същия дух. Не мислите ли? А аз пред детето му се скарах и му държах тон.

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат
Домът трябва да бъде за децата най-привлекателното място на света, а майчиното присъствие - неговият най-привлекателен център.

# 37
  • Мнения: 1 176
То така добре си го написала, но ето с тези си думи се поставяш в подчинено положение.
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак. 
...

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак.  

Обществото се състои от отделни семейства, които определят неговия цялостен облик, и то е такова, каквото тези семейства го направят.

Домът трябва да стане всичко най-хубаво и привлекателно, което тази дума означава.
В него трябва да се възпитава любов, съчувствие и дълбоко уважение един към друг. Нашето щастие зависи от всичко това.
До голяма степен именно на родителите се дължи атмосферата в домашния кръг и когато между тях има неразбирателство, децата израстват и се възпитават в същия дух. Не мислите ли? А аз пред детето му се скарах и му държах тон.

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат
Домът трябва да бъде за децата най-привлекателното място на света, а майчиното присъствие - неговият най-привлекателен център.

Ти си луда. Стой си на мястото. Точно там ти е мястото - на изтривалка.

Последна редакция: вт, 22 дек 2015, 22:41 от Янтра

# 39
  • Мнения: 3 144
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак.  


Като той е главата, а ти си гъза, какво се оплакваш тогава, че се държи с теб като с гъз.

Последна редакция: вт, 22 дек 2015, 22:48 от Сирена

# 40
  • Варна
  • Мнения: 736
Това не може да е истина. Още ли има жени които разсъждават така ???
Темата сигурно е пързалка и много се надявам да е така.

# 41
  • Мнения: 1 176
За съжаление, има мнооого такива жени. И ми идва да ги шамаросам поне словесно, за да се вразумят.
Извинете за грубите думи.

# 42
  • Мнения: 4 420
Стига де.....

На колко години си? Кой те възпита и дресира така? Кога децата ти ще се научат на истинските чувства, как да ги изразяват? Кога ще разберат, че не всичко е цветя и рози? Кога ще се научат да плачат, да се смеят?


ПП. Спирам да мърморя, когато нямам вече какво да кажа. След това, ако преценя, че не съм била права, се извинявам един път. Обаче ако ми каже мъжа ми, че не си знам мястото, тежко му......


# 43
  • Мнения: 8
Всеки си е различен чешит. При някои става по зле като се тръгне с лошо.
Аз си направих изводите от цялата картинка.

Какво ще постигнете когато викате, мърморите,карате се??  Мислите, че ще постигнете нещо? Може, но за малко.
Напротив ще го отдалечите от себе си все повече и повече, ако не ви е все едно разбира се.
В днешно време всички искат да командват мъже, жени, деца пълен хаос.



# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Мързи ме да ти обяснявам каква си идиотка. Или трол.


И от колко време си с въпросния?

Общи условия

Активация на акаунт