Семейни отношения

  • 11 652
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 16
        Да попитам нещичко и аз.
     Мислите ли,че приемате понякога (а може би и постоянно) нещата,който върши човека до вас за даденост?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 36 771
Аз лично мисля, че колкото и да не си го признаваме, това всички го правим, в различна степен.

# 77
  • София
  • Мнения: 24 839
        Да попитам нещичко и аз.
     Мислите ли,че приемате понякога (а може би и постоянно) нещата,който върши човека до вас за даденост?
Определено!
Лошото е, когато човекът, правещ нещата, не е ок с това, а го прави от немай къде.
В доста случаи, той си мърмори, иска да бъде разтоварен от другия или очаква усилията му да бъдат забелязани и оценени, че и реципрочност очаква........
Като не се получи нищо от очакванията му, с времето се натрупва недоволство и кофти чувство към другия, който само взима без да дава и в когото чувството за даденост се бетонира с годините.

# 78
  • Мнения: 12 473
        Да попитам нещичко и аз.
     Мислите ли,че приемате понякога (а може би и постоянно) нещата,който върши човека до вас за даденост?

Не.
Освен, че чисто мъжките (т.е - технически умения и задължения) са си само за него. Във всичко друго сме взаимнозаменяемии само преговаряме днес кой какво, вкл и кой ще поднесе кафето сутрин или ще пазарува.

# 79
  • Мнения: 6 122
Откъде знаеш? Авторката нищо подобно не е казвала Laughing
Каза го:
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак...

Мъжете от този тип наричат мърморене всяко нещо, което е различно от тяхното мнение.
Второто изречение показва съвсем ясно колко промит е мозъкът й. От родителите й и от мъжът й по-късно. Защото това нещо започва от невръстна възраст, не се случва изведнъж.

Точно така. Никъде не прочетох, че и той трябва да си знае мястото и дължи същото и на жена си. Отдалече се вижда, че не са равнопоставени, затова и тя се е извинявала многократно, че "е държала тон". Все пак задника не трябва да държи тон на главата, обратното може, защото е глава и всеки трябва да си знае мястото. Единият е отгоре, другият отдолу. И да, така има мир и хармония, единият вечно преглъщащ, в ролята на подчиненият. Да, естествено, че така "цари мир и любов" за сметка на какво обаче?  StopБлагодаря за такова "семейно щастие". Не понасям скандали, повишаване на тон и т.н., но не понасям и да съм в ролята на задника.

Екс, и ние сме точно като вас. Аз с техническите умения съм супер зле, за разлика от него. Там е много, много добър.

# 80
  • Мнения: 1 127

Цитат
Мъжете от този тип наричат мърморене всяко нещо, което е различно от тяхното мнение.
Второто изречение показва съвсем ясно колко промит е мозъкът й. От родителите й и от мъжът й по-късно. Защото това нещо започва от невръстна възраст, не се случва изведнъж.


Точно така. Никъде не прочетох, че и той трябва да си знае мястото и дължи същото и на жена си. Отдалече се вижда, че не са равнопоставени, затова и тя се е извинявала многократно, че "е държала тон". Все пак задника не трябва да държи тон на главата, обратното може, защото е глава и всеки трябва да си знае мястото. Единият е отгоре, другият отдолу. И да, така има мир и хармония, единият вечно преглъщащ, в ролята на подчиненият. Да, естествено, че така "цари мир и любов" за сметка на какво обаче?  StopБлагодаря за такова "семейно щастие". Не понасям скандали, повишаване на тон и т.н., но не понасям и да съм в ролята на задника.


Точно. Това си е деспотизъм направо. Не, благодаря. Stop

# 81
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мислите ли,че приемате понякога (а може би и постоянно) нещата,който върши човека до вас за даденост?
Не. И ние вкъщи сме абсолютно взаимозаменяеми, няма как да не оценяваш какво прави човека за теб, или теб да не те оценят в такава ситуация.
Защо изобщо някой би стоял в такава връзка и правил каквото и да е за половинка, която не отчита какво се прави за нея/него, и го приема за даденост? Освен да си губи времето?

# 82
  • Мнения: X
Скрит текст:
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак.  

Обществото се състои от отделни семейства, които определят неговия цялостен облик, и то е такова, каквото тези семейства го направят.

Домът трябва да стане всичко най-хубаво и привлекателно, което тази дума означава.
В него трябва да се възпитава любов, съчувствие и дълбоко уважение един към друг. Нашето щастие зависи от всичко това.
До голяма степен именно на родителите се дължи атмосферата в домашния кръг и когато между тях има неразбирателство, децата израстват и се възпитават в същия дух. Не мислите ли? А аз пред детето му се скарах и му държах тон.

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат
Домът трябва да бъде за децата най-привлекателното място на света, а майчиното присъствие - неговият най-привлекателен център.


Мдам. трол.
Горните мъдрости са взети от тук със съкращения.
http://bibliotekabg.com/%D0%B0%D1%82%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%84%D0% … D0%B8%D1%8F%D1%82

Дописвам:
към автора (продължавам да твърдя, че е мъж): използването на чужди мисли като свои, без да се цитира източника е кражба, която се нарича плагиатство.
Така нарушавате и човешките закони (За авторското право), и божиите заповеди (Не кради).
С измислени истории и плагиатство, с лъжи и кражби на интелектуален труд, няма как да направите добро.

[/spoiler]
Много интересен пост. Авторката, не го ли прочете? Какво ще кажеш за текста от линка, който биборана постна?

Общи условия

Активация на акаунт