Семейни отношения

  • 11 656
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 582
Iris04, абсолютно никаква връзка не виждам с онова, което пишеш. На всеки може да му се случи да повиши тон. И това съвсем не значи агресия, скандали, обиди. Нормално е различните емоции да се изразят с различен тон. Нормално е и ако прекрачим някаква граница отсреща да ни кажат - ок, успокой се и ще поговорим. Съвсем различно е онова при тях. Просто й казва, че тя няма право на мнение - кротко, буйно, никакво. Трябва да си знае мястото и то не е да не повишава тон, а да няма мнение, защото така или иначе за всичко има последната дума той.

А дали е пързалка, и да е, не са малко такива реални случаи, така че няма особено значение.

# 61
  • Мнения: 12 473
Много съм съгласна с Ирис.. Peace
И тук проблемът е единствено, че ММ не й е приел извинението.
Това за мен е тъпо.
Иначе - на всеки може да се случи. Важното е да е изключение и да има извинение и признаване на истинската причина защо се стигнало до това изпускане на нервите. Както и разбиране и прощаване от ответната страна.

При нас често има "престрелки" от подобен вид, защото и двамата сме Управляващи, че и рогати. #Crazy
И ни отне известно време докато установим правило да не се говори "шефски" в къщи, както и да се анализира после защо си си изпуснал нервите.

# 62
  • Мнения: 46 582
И ни отне известно време докато установим правило да не се говори "шефски" в къщи, както и да се анализира после защо си си изпуснал нервите.

А колко време ще ти отнеме да приемеш, че за всичко трябва да мълчиш и да се съгласяваш с каквото той каже?  Wink

# 63
  • Мнения: 12 473
И ни отне известно време докато установим правило да не се говори "шефски" в къщи, както и да се анализира после защо си си изпуснал нервите.

А колко време ще ти отнеме да приемеш, че за всичко трябва да мълчиш и да се съгласяваш с каквото той каже?  Wink

Хаха..няма шанс..
След няколко събирания на багажа се кротна..Wink

# 64
  • Мнения: 46 582
Е, това е основното в картинката. Иначе и аз не съм фен на скандалите.

# 65
  • Мнения: 12 473
Да, така е. Но трябва да поемеш риска и да демонстрираш позиция. Иначе отношенията наистина стават собственическо-робовладелски.

# 66
  • Мнения: 21 638
Съвсем различно е онова при тях. Просто й казва, че тя няма право на мнение - кротко, буйно, никакво. Трябва да си знае мястото и то не е да не повишава тон, а да няма мнение, защото така или иначе за всичко има последната дума той.



 Откъде знаеш? Авторката нищо подобно не е казвала Laughing

# 67
  • Мнения: X
Съвсем различно е онова при тях. Просто й казва, че тя няма право на мнение - кротко, буйно, никакво. Трябва да си знае мястото и то не е да не повишава тон, а да няма мнение, защото така или иначе за всичко има последната дума той.



 Откъде знаеш? Авторката нищо подобно не е казвала Laughing
Точно това с думи не е казала, но каза в дългия си обяснителен пост, че все пак той  е главата на семейството....което четено между редовете значи точно това-каквото той каже накрая, т.е. последната дума е негова.
Аз поне така я разбрах.
Иначе съм на едно мнение с теб, за отношенията у дома между членовете на семейството.

# 68
  • Мнения: 46 582
Откъде знаеш? Авторката нищо подобно не е казвала Laughing
Каза го:
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак...

Мъжете от този тип наричат мърморене всяко нещо, което е различно от тяхното мнение.
Второто изречение показва съвсем ясно колко промит е мозъкът й. От родителите й и от мъжът й по-късно. Защото това нещо започва от невръстна възраст, не се случва изведнъж.

# 69
  • Мнения: 2 190
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори. Той е главата на семейството все пак.  

Обществото се състои от отделни семейства, които определят неговия цялостен облик, и то е такова, каквото тези семейства го направят.

Домът трябва да стане всичко най-хубаво и привлекателно, което тази дума означава.
В него трябва да се възпитава любов, съчувствие и дълбоко уважение един към друг. Нашето щастие зависи от всичко това.
До голяма степен именно на родителите се дължи атмосферата в домашния кръг и когато между тях има неразбирателство, децата израстват и се възпитават в същия дух. Не мислите ли? А аз пред детето му се скарах и му държах тон.

Необходимо е родителите с думите и държанието си един към друг да дават на своите деца скъпоценен и жив пример за това, което желаят те да бъдат
Домът трябва да бъде за децата най-привлекателното място на света, а майчиното присъствие - неговият най-привлекателен център.


Мдам. трол.
Горните мъдрости са взети от тук със съкращения.
http://bibliotekabg.com/%D0%B0%D1%82%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%84%D0% … D0%B8%D1%8F%D1%82

Дописвам:
към автора (продължавам да твърдя, че е мъж): използването на чужди мисли като свои, без да се цитира източника е кражба, която се нарича плагиатство.
Така нарушавате и човешките закони (За авторското право), и божиите заповеди (Не кради).
С измислени истории и плагиатство, с лъжи и кражби на интелектуален труд, няма как да направите добро.

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 12:44 от biborana

# 70
  • Мнения: 1 441
И каква всъщност е целта на публикуването на подобна тема? Винаги съм се чудила на тези т.нар. тролове - какво се опитват да получат/ постигнат?  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839

Кажи и на нас. Наистина ми е много интересно къде ти е мястото. В това се крие отговорът на всичките ти въпроси.
Явно има жени на които им харесва да си знаят къде им е мястото.

Елементарният отговор е, на страната на мъжа си.
Другият, който вече ви дадоха, при това- мъжете- мястото ѝ е това до него, на съпруга, не на шефка, не на касиерка в супера.
Не мога да разбера, защо упорито тикате авторката да си признае, че мъжът ѝ е вербален агресор и изразът представлява физическа заплаха ? newsm78
При вас ли така стоят нещата в семействата, че не виждате друг вариант? newsm78

# 72
  • Мнения: 46 582
Изразът показва, че тя е човек, който трябва да се подчинява сляпо на заповедите на друг, за неща, които касаят нея. Натам всеки може да си го тълкува както иска.

Не мисля, че е трол, ама знае ли човек Simple Smile

# 73
  • Мнения: 8
Той ми прие извинението малко зор беше. Явно другите нямат право да сбъркат  Crossing Arms  Мн се ядосвам някой път!!!

Всеки сам знае себе си! Човек като не знае случая в цялостния му вид няма как да го разбере.
Споделих това понеже не се е случвало друг път, исках да чуя и различни мнения, беше ми тъжно, гадно, а сега някой тук се държат просто отвратително. 

Въпреки това искам да ви благодаря за отделеното време и съветите!

# 74
  • Мнения: 1 127
Една жена трябва да уважава мъжа си да си знае мястото да знае границата и кога да спре да мърмори.



Уважението е нещо взаимно, и се усеща. Мърморене не би се и наложило.

Иначе:
Изразът показва, че тя е човек, който трябва да се подчинява сляпо на заповедите на друг, за неща, които касаят нея. Натам всеки може да си го тълкува както иска.


п.п. Разбира се всеки има право на мнение. Моето е такова.

Общи условия

Активация на акаунт