Брекети - къде, какви, за колко? - тема 7

  • 124 074
  • 729
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 6
Успех, дано се получи както трябва Simple Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 1 290
В цената ми влизаха и ритейнърите, и шината. Пишеше си го в документите и не съм доплащала за нищо допълнително. Дори вчера, като взех шината, имах чувството, че ще я счупя, ако захапя по-силно и ми казаха, че ще ми направят нова. Същото важи и за смяна на две корони на другата челюст, че ако не ми е ок шината тогава, ще ми направят нова. Нямам намерение да плащам за това Simple Smile.
Стоян, няма как след изправянето зъбите ти да са перфектни, при положение, че си ги ползвал доста, докато са били криви. И на мен ми пилиха двата горни резци, защото страничните ъгли бяха увиснали след изправянето. Зъбите се изтъркват с годините, затова колкото по-рано се проведе такова лечение, толкова по-добре. Още ме е яд на себе си, че не ги сложих преди 15 години, когато майка ми искаше, сигурно щяха да са перфектни.

# 92
  • Мнения: 339
Здравейте, вече започнах да действам по въпроса с брекетите. Направих консултация с д-р Моллова - изключително подробна и внимателна. Каза, че съм от сложните случаи, защото се оказа, че съм с обратна захапка  Shocked и проблемът е в захапката основно. Взе ми отливки, снима зъбите, днес ми остана да направя снимките, тя ще ги види онлайн и да отида да видим какви са вариантите за лечение. На първо четене каза, че щеотнеме поне 2 години, естетиката не я притеснява и, че ще е лесно да се оправи, но проблемът е захапката  Confused Другата седмица ще пиша какво е положението и дали съм на старта към хубава усмивка...

# 93
  • Мнения: 7
Под това, че няма да се разберем имам предвид по-скоро, че още в началото ще настоявам да ми кажат крайна цена на всичко и без после да ми мрънкат за допълнителни неща, питах ги и за договор. Те така могат да ти кажат че ритейнърите струват и 1000лв и като няма накъде ще ги дадеш(на едно място ми казаха, че сваляне + ритейнъри е 650лв.). Дано да се договорим нещо и да са коректни. Успокоява ме това, че казваш, че все пак са професионалисти Simple Smile
Здравей, аз съм пациент на същата клиника и също съм доволна, за сега. При мен, както при другата пациентка която разказа, в цената която говорихме влиза абсолютно всичко, така сме се уговорили и така сме записали в листа, в който всеки път като даваш пари те записват. При мои познат, който също е там, са се разбрали за една цена и отделно след свалянето още 200лв за шина. Просто при различните пациенти си процедират по различен начин. Явно си преценяват финансовото състояние на пациентите, което не е много ок, но си е тяхно право. Все пак, това си е бизнес. Смятате си, ако ви устройва започвате, ако не търсите друг.

# 94
  • Мнения: 27
Здравей, аз съм пациент на същата клиника и също съм доволна, за сега. При мен, както при другата пациентка която разказа, в цената която говорихме влиза абсолютно всичко, така сме се уговорили и така сме записали в листа, в който всеки път като даваш пари те записват. При мои познат, който също е там, са се разбрали за една цена и отделно след свалянето още 200лв за шина. Просто при различните пациенти си процедират по различен начин. Явно си преценяват финансовото състояние на пациентите, което не е много ок, но си е тяхно право. Все пак, това си е бизнес. Смятате си, ако ви устройва започвате, ако не търсите друг.

Благодаря за споделеното мнение, всяко едно ми е важно! А твоите брекети какви са, от колко време ги носиш и колко излизат като цена? Simple Smile

# 95
  • София
  • Мнения: 335
Аз също съм пациент на Ортоестет. С метални, самолигиращи брекети съм. Всичко ми струва 5000 лв. От шест месеца ги нося и имам значителни резултати. Не очаквам чудеса, но каквото и да се получи, все ще е по-добре от изходното положение. Аз  имам за корекция много неща, така че, цената ми се струва приемлива. Прогнозите са за носене около две години. За сега съм доволна.

# 96
  • Мнения: X
Днес бях на ортодонт, смени ми лигатурите и сега забелязах, че някои от брекетите ми горе са отворени. Възможно ли е нарочно да ги е оставила или ги е забравила (малко е късно да и звъня)?

# 97
  • Мнения: 63
Как така отворени? Нямат лигатури ли?

# 98
  • Мнения: X
Самолигиращи са, някои от брекетите са отворени, дъгата не е "хваната" в брекета.

# 99
  • Мнения: 63
Винаги съм мислела, че самолигиращите брекети нямат лигатури... Иначе е малко странно, че са отворени, не ми се вярва да ги е забравила, да не би сами да са се отворили, поради някакво напрежение?

# 100
  • Мнения: 71
Здравейте,

Някой знае ли как стои въпросът със рентгеновите снимки, след като вече имам поставени нестваляеми ретейнъри?

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 2 423
Самолигиращи са, някои от брекетите са отворени, дъгата не е "хваната" в брекета.
100% са забравени. Случвало ми се е и на мен - точно след края на сесията при ОД, да погледна с огледало и да видя 1-2 брекета на които дъгата да стои отгоре, а да не са в канала на брекета. След което като кажа на ОД, веднага да ги прибере вътре.

Просто си ги прибери сама.

# 102
  • Мнения: X
Мерси, ще ги затворя значи.

Триумф, само на някои зъби имам лигатури.

# 103
  • Мнения: 19
Здравейте,

Някой знае ли как стои въпросът със рентгеновите снимки, след като вече имам поставени нестваляеми ретейнъри?


Няма никакъв проблем със снимките.

# 104
  • Мнения: 4 344
Аз съм от почти шест месеца с брекетите. Помагат ми, подреждат се зъбите, гадно е като се сменят верижки и ластици, защото боли. Иначе не ми пречат, аз много бързо свикнах. А между другото ям абсолютно всякакви храни, включително ядки, солети и други такива. Пия яко кафе и червено вина пия от време на време, не ми пука особено. Оцветяват се и се сменят ластиците и така.

Общи условия

Активация на акаунт