158 Коледарчета в Америка пишат късмети и сурвакат за здраве

  • 139 023
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 653
Niki1, благодаря ти!

Фея, благодаря! Добре сме, стъпка по стъпка си намираме място в системата Wink Мина първоначалният шок, имаше един период в който се чувствах в безтегловност. Сякаш някакви неща се случваха около мен и не ги осъзнавах.

# 241
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Така е, но ми е свито.

много ми е тъпо; точно неделята преди това се смях на една приятелка, която ще идва с нас до България лятото, че я било страх и й обяснявах че по-скоро тук някой ще я гръмне отколкото нещо да се случи там. И после видях експлозиите на летището - ние ще се връщаме от там. Too close to home...

Fiona, добре дошли и лесно адаптиране! Аз ползвам обикновена baking powder за бакпулвер или смесвам лимонтозу и сода.

# 242
  • Мнения: 16 639

 Hug и за двете ви  Hug

# 243
  • Мнения: 571
И на мен ми е свито. Моите роднини летят за първи път насам началото на Април.  Rolling Eyes
Някой да е приготвял флаш кардс или писмо за неангловорящи пътници? Ще ми е от голяма помощ.

# 244
  • Мнения: 8 163
Някой да е приготвял флаш кардс или писмо за неангловорящи пътници?
Леле, че идейно! Не ми беше хрумвало.

Животът трябва и ще продължи, независимо колко ни е тежко от станалото. Да сме здрави и щастливи, докато сме живи!

# 245
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Edira, да винаги им пращам писмо в което пиша че отиват на гости на децата си - имената ни, къде живеем и обяснявам че не говорят английски ако може да им асистират при нужда. Също и нашите телефони най-отдолу пак при нужда. Казват че го дават когато си дават паспортите на граничните и много им се радвали, даже един път една афро-американка се опитала да им каже две-три думи на българо-руски Simple Smile

Фея, съгласна съм с теб и гледам да не се вторачвам в случилото се, но напоследък все повече ме мъчат екзистенциални въпроси от сорта на какъв свят оставяме на децата си.

# 246
  • Мнения: 571
Мерси sipirumi!  Hug
Сядам и аз да напиша едно.

# 247
  • usa
  • Мнения: 2 113
и аз писах подобно писмо на майка ми първите два-три пъти когато идва, да го използва при нужда - че не знае чужди езици, от къде за къде пътува, ако може да и помогнат да намери гейт или да се ориентира какво трябва да прави и телефони от долу. не и се е налагало да го използва, но дава спокойствие.

руми, не сме ние, които оставяме такъв света на децата си  Hug.  а и аз напоследък пък си мисля как всъщност светът не е с нищо по-различен от това, което винаги е бил - религии, войни, спорове, кръстоносни походи, геноциди от всякакъв вид... само дето сега е пренаселен повече от всякога и поради тази причина събитията от този род са по-нагъсто във времето и пространството.

# 248
  • WA, USA
  • Мнения: 512
руми, не сме ние, които оставяме такъв света на децата си  Hug.  а и аз напоследък пък си мисля как всъщност светът не е с нищо по-различен от това, което винаги е бил - религии, войни, спорове, кръстоносни походи, геноциди от всякакъв вид... само дето сега е пренаселен повече от всякога и поради тази причина събитията от този род са по-нагъсто във времето и пространството.
[/quote]

съгласна с това, но нали сега имаме претенции как сме се поучили от грешките си, по-развити, по-цивилизовани, по по по ... а сме си все същите blood thirsty bigots.

# 249
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
...
руми, не сме ние, които оставяме такъв света на децата си ...
Така ли? А кой?

# 250
  • Мнения: 16 639
То и древните римляни и други все "развити цивилизации" са имали претенции за "цивилизованост" пък историята нещо се повтаря като развалена плоча Wink Очевидно патриархално доминираните общества не търпят особено развитие...
^ Плах опит да внеса ведра нотка! Uсмихнете се, подарете яйца на съседите си или поне уважете съседския празник, ако вие не празнувате  Hug

# 251
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Права си и за това Агент.

Ние не боядисваме яйца на католическия Великден. Тогава идва заека и живеем на шоколад и кенди една седмица след това. Яйца и козунаци на православния Великден правим. Утре ще сме в едни приятели на гости.

Аз използвам повода да направя Великденско почистване на къщата, разбирай изхвърляне-продаване-подаряване на натурията. Във вторник листваме къщата за шортсейл.
Казах ли ви че ще се местим във Вашингтон стейт  ето ви една добра новина.

# 252
  • Мнения: 512
Агенте, хубаво спомена, утре сме на гости и не знам какво да нося на децата - яйца ли, шоколади ли или нкакви играчки...

На съседите пък не се бях сетила изобщо. Днес ще се мъча да правя козунак  Embarassed ако стане ще занеса. Ще го правя на хлебопекарна, яйца също ще боядисваме. Вече толкова години имам семейство, а все още се чувствам като "нова" и неопитна домакиня. Някой друг като мен Simple Smile ?

Аз се тревожа непрекъснато - за нас и децата, за бежанците, за семейство и приятели в Европа. А за капак и за роднините в ЮАР, на мм родителите ги нападнаха в дома им  Sad

Голям съм пацифист и все съм смятала, че с военни конфликти проблемите само се задълбочават, но вече и аз не знам...


На родители писах писмо, но не се е налагало да го ползват, защото летяха през Париц (татко говори френски), а влизането в щатите е било съвсем безпроблемно. Пишеше, че идват на гости на дъщеря си, от къде ще летят, моите имена, адрес и телефонен номер. Както и какви чужди езици говорят - френски и руски.

# 253
  • Мнения: 571
Мерси за включването  Jane º°

sipirumi вие идвате при нас!  Heart Eyes
Къде точно? ПМ-ни ми да разменим координати и ако мога да помогна с нещо съм на разположение.
Фей, така е! Heart Eyes

# 254
  • WA, USA
  • Мнения: 512

Edira, малко ще сме далече от вас защото ще сме в източната част - Spokane или околността, но пак е по-близо от сега. Ще ти пм телефона ми bouquet

Общи условия

Активация на акаунт