Зъболекари в Бургас - тема № 2

  • 143 514
  • 554
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 128
Здравейте!! Бихте ли ми препоръчали добър зъболекар, който да ми извади нервчета от единия зъб и също така да работи със здравна каса... И ако имате представа колко горе-долу ще ми излезе. Звънях на д-р Станислав Стефанов, който уж работел със здравна каса, но ми каза сума - 250/300 лв. и много късен час. Ще ви бъда много благодарна, понеже не съм от тук, нямам познати и не знам просто към кого да се обърна.

Здравей, аз от години съм пациентка на д-р Деян Фъндалов, работи на ул. "Александър Велики" /близо по пожарната е това/, в интернет може да се намерят координатите му. Внимателен е и работи със Здравната каса.

# 316
  • Мнения: 1 978
Благодаря за препоръката за Георгиев - хирург в Стоматологията. Извади ми мъдрец, внимателен беше и действително за около 19лв.

# 317
  • Мнения: 1 684
Др Енчев ми извади много счупен зъб за 70 лв на долен кътник, но не работи с касата

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 6 840
Здравейте!! Бихте ли ми препоръчали добър зъболекар, който да ми извади нервчета от единия зъб и също така да работи със здравна каса... И ако имате представа колко горе-долу ще ми излезе. Звънях на д-р Станислав Стефанов, който уж работел със здравна каса, но ми каза сума - 250/300 лв. и много късен час. Ще ви бъда много благодарна, понеже не съм от тук, нямам познати и не знам просто към кого да се обърна.

Здравната каса поема само пломби. Нерви не се вадят по здравна каса и наистина излизат скъпо. Иначе аз от Стефонов съм много доволна.

# 319
  • Мнения: 1 405
успях да снимам директно работния плот, дано да е с по добро качество

# 320
  • Мнения: 6 536
Здравейте!! Бихте ли ми препоръчали добър зъболекар, който да ми извади нервчета от единия зъб и също така да работи със здравна каса... И ако имате представа колко горе-долу ще ми излезе. Звънях на д-р Станислав Стефанов, който уж работел със здравна каса, но ми каза сума - 250/300 лв. и много късен час. Ще ви бъда много благодарна, понеже не съм от тук, нямам познати и не знам просто към кого да се обърна.

Здравната каса поема само пломби. Нерви не се вадят по здравна каса и наистина излизат скъпо. Иначе аз от Стефонов съм много доволна.
И аз съм при него също съм доволна

# 321
  • Мнения: 246
Здравейте!! Бихте ли ми препоръчали добър зъболекар, който да ми извади нервчета от единия зъб и също така да работи със здравна каса... И ако имате представа колко горе-долу ще ми излезе. Звънях на д-р Станислав Стефанов, който уж работел със здравна каса, но ми каза сума - 250/300 лв. и много късен час. Ще ви бъда много благодарна, понеже не съм от тук, нямам познати и не знам просто към кого да се обърна.
Ваденето на нерви навсякъде ще ви излезе около 300 лв, ако се прави качаствено. Другото което мога да кажа, че ако зъболекаря е добър ще има свободни часове за след 2-3 седмици. Правила съм повторно почистване на канали, поради недобре свършена работа на първия зъболекар.

# 322
  • Бургас
  • Мнения: 175
Здравейте. Някой знае ли добър детски стоматолог в Бургас, който да работи с пълна упойка?

# 323
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте. Някой знае ли добър детски стоматолог в Бургас, който да работи с пълна упойка?
Правенето на зъби с пълна упойка е най-глупавото и доста опасно нещо, което може да причините на детето си. Извинете Кофичке, ама наясно ли сте какво причинява пълната анестезия на детето? А също наясно ли сте, че ще подпишете документ, че изхосът от пълна упойка може и да е летален?

# 324
  • Бургас
  • Мнения: 175
Детето ми е на 2г.10м. Има поне 7 8 зъба за правене. Повярвай, ако имаше друг вариант не бих и помислила за пълна упойка.

# 325
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Детето ми е на 2г.10м. Има поне 7 8 зъба за правене. Повярвай, ако имаше друг вариант не бих и помислила за пълна упойка.
Седем-осем зъба за правене? Това сигурно ли е? Дори и да са толкова може да се правят постепенно. Тук вредата е по-голям от ползата. В една клиника в София ги карат на конвейн - има, няма зъби за правене и всички под упойка. После майките реват по форумите....  Детето си е ваше, вие си знаете и вие си поемате този не малък риск. ПП първо прочетете какво причинява на детския организъм, а и не само,пълната упойка.

# 326
  • Мнения: 1 978
Пак съм аз - препоръчайте ми зъболекар за мост на мъжа ми. Сменихме няколко зъболекаря вече, дадохме един куп пари за някакви влакна и накрая пак нищо. Сега му препоръчват имплант с цена около 2000лв., за да не пилели здрави зъби. То сигурно е добре това, ама цената...

# 327
  • Мнения: 5 986


Kofichka, когато детето ми беше на 3г и 9м трябваше да му се направи скенер. Бяха се подготвили да му слагат упойка, но лекарка ли беше, сестра ли беше, от работещите в залата ме дръпна настрана и ми обясни, че упойката е много вредно нещо, особено за дете и дали не мога да направя така че без упойка да направим скенера. И изрази готовност да съдейства. Детето тогава беше с ясно изразени социални дефицити в аутистичния спектър, но успяхме да направим скенера без упойка. След 2м друг скенер пак без упойка. После много ЯМР и скенери пак без упойка. Никога не забравям думите на тази лекарка/сестра и правя всичко възможно да не стигаме до употреба на упойка по отношение на диагностични процедури и манипулации различни от операция например, когато упойката е неизбежна.
Във вашия случай можете да разделите правенето на зъбчетата в различни дни и да стимулирате търпимостта на детето с нещо друго.
В нашия случай със скенера детето мислеше, че го проверяват дали след години може да мине подготовка за космонавт. А при успешен резултат му беше обещана разходка с трамвай, което беше много желано от него преживяване. Следващите спестени упойки също "изтъргувах" за нещо желано като возене в метро например. От Бургас сме и тези транспортни средства бяха толкова привлекателни и на пръв поглед недостъпни за детето.
Успех!

# 328
  • Мнения: 5 105
Пак съм аз - препоръчайте ми зъболекар за мост на мъжа ми. Сменихме няколко зъболекаря вече, дадохме един куп пари за някакви влакна и накрая пак нищо. Сега му препоръчват имплант с цена около 2000лв., за да не пилели здрави зъби. То сигурно е добре това, ама цената...
Препоръчвам моя стоматолог - д-р Партенов. Специалист ортопед е, дано успее да ви помогне.

# 329
  • Мнения: 1 405
Не съм от Бургас, но в Айтос има една при която водя моята дъщеря. Много е мила, търпелива, щом дъщеря ми вече отива с усмивка и без страх при нея значи е добра. Тя е на 7г и й направиха зъби и с умъртяване. Докторката всъщност е от Бургас но Не знам там дали има кабинет. Ако се интересувате мога да ви кажа името или да ви дам тел. да й се обадите. Да не прозвучи като реклама

Общи условия

Активация на акаунт