На море в Турция - тема 41

  • 87 535
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6 833
За LIGHT HOUSE RESORT & SPA 4* аз срещнах доста лоши мнения Peace

 

# 481
  • Мнения: 68
Колко време ще ни  трябва да се придвижим от  автогара Есенлер до Сабиха Гьокчен,като  се  има  предвид да хванем автобусите от Таксим?. И има ли  по  добър алтернативен вариант за стигането до летището.

# 482
  • Мнения: 5 459
Понеже до сега не съм проявявала интерес към Анталия, искам да запитам къде е за предпочитане :Лара, Белек, Кемер, или Сиде.  И ако примерно отидем в Сиде, другите курорти на близо ли са и има ли екскурзии до тях  Embarassed Вероятно е глупав въпроса ми, но действително нямам понятие.

# 483
  • Мнения: 68
По добре идете  в Белек! Мисля,че екскурзии няма до Сиде ,Лара,Белек,Кемер! Взимате  една  кола под наеми обикаляте. 

# 484
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Здравейте група,бях обещала да напиша впечатленията си от хотел Sherwood Breezes Resort-Lara.Не бях разглеждала този хотел,но с фирмата която пътувам ми го предложиха и останах много доволна.Почивахме в него от 02.01-09.01.2016г.Пътувахме с колата до Истанбул и от там със самолет.На 01.01.вечерта в Истанбул беше страхотно за каране,никакво движение,но връщането беше кошмарно.На такова задръстване не бяхме попадали.Полета ни беше сутринта,всичко мина добре,нямаше закъснение.Искам само да вметна,че на човек се полага по 15кг.чекиран багаж,общо за нашето семейство трябва да бъде 45 кг.изтеглиха ни го общо,както и на другите семейства с които бяхме.Посрещнаха ни от Калипсо Тур.Отново перфектна организация,а Юлия беше страхотна,толкова много информация получихме за Анталия.
Хотела е напълно реновиран,огромно фоайе с голяма тераса,на която прекаравахме слънчевите сутрини.
Стаята ни беше на 8 етаж с изглед към Роял Ункс,достатъчно голяма.В стаята имаше халати и чехли,кана за кафе и чай.Мини бара се зареждаше всеки ден,от почистването нямам забележки.Банята е с душ кабина,заредена с необходимата козметика.
Ресторанта е разделен на няколко зали,има зала в която не допускат деца под 16г .Храната не беше кой знае колко разнообразна,но все пак сме през зимният период.
За закуска всяка сутрин задължително имаше фреш от портокал,палачинки,баница, плодове,тестени закуски,пържени филийки,локум,мюсли,яйца,колбаси,
млека,варива и т.н.За обяд и вечеря имаше 1 вид риба - лаврак, ципура,пъстърва,скумрия.Телешки кюфтета,език,шишчета, пилешки пържоли,дюнер месо,кебапи,боб.Доста салати.Баклава,кадаиф, кремове,торти,пастички, крем карамел,тирамису. Плодове - банани, портокали,грейфрут,грозде,мандарини,нар,ягоди,круши,ябълки,сливи.Посетихме и италианският алакарт,но не останахме доволни.Алкохола е местен.Ядки само леблебия и царевица.От 14.00-17.00 часа има сладкарница в която предлагаха целувки,крем карамел,еклери,пасти и други. В хотела има два лоби бара,единият работи само вечер там има и жива музика.Едната вечер свиреха българи.Поздравиха ни компанията с българска песен.
Територията на хотела не е много голяма,но е много хубава и подредена,има доста барове.Има и басейн на който не се допускат деца под 16г.Аквапарка е разположен пред хотела,както е на Роял Ункс.Плажът е много широк и е пясъчен.Детската площадка е много хубава.През деня децата ни прекарваха при кака Джулия,много мила.Вечер имаше мини диско,а след това вечерна анимация.Вътрешният басейн беше топъл,ползвахме турската баня,сауна,парна баня.Дори и през зимният период и ден не сме скучали.Посетихме лунапарка в Анталия-Аktur Park .40т.л.-10 жетота.1 атракция е 1 или 2 жетота на човек.Изкарахме един страхотен ден там,доста ни се вдигна адреналина.После посетихме мол Мигрос М5.Разходихме се и до началото на водопадите Дюден,около 35-40км. от хотела ни.Много е красиво,но и пътя до там си беше много.На другият ден се разходихме до водопада Дюден ,който се влива в морето.Разбира се остана ни време да се разходим и до моловете на Анталия,пазарите.Времето беше страхотно,през деня достигаше до 22 - 25гр. ,а вечерите около 15гр.Като заключение мога да кажа,че хотела през лятото,ще бъде прекрасен за почивка.
Имам доста снимки,обещавам в най-скоро време да ви ги пусна.

alinna аз харесвам всеки район на Анталия.В Белек има страхотни хотели.Сиде е много красив малък град подобен на нашият Несебър.На мен ми допадна Кемер,но не като град,а самата природа море,планени и борови гори.Алания е най-отдаличеният град,там може да се разходите до крепостта от която се вижда цяла Алания.В района на Анталия-Лара,Кунду също има къде да се разходите,водопадите Дюден,ние посетихме и началото и края на водопада,старият град Калейчи,аквариума,миниатюрк Анталия.Предлагат и екскурзия до Демре-Мира-Кекова.Миналата година когато бяхме в Кемер,се възползваме от екскурзия с скутер.Заведоха ни в подводни пещери,плувахме в кристални води между рибките.

# 485
  • Мнения: 7 605
Понеже до сега не съм проявявала интерес към Анталия, искам да запитам къде е за предпочитане :Лара, Белек, Кемер, или Сиде.  И ако примерно отидем в Сиде, другите курорти на близо ли са и има ли екскурзии до тях  Embarassed Вероятно е глупав въпроса ми, но действително нямам понятие.

Лара е близо до летището и съответно град Анталия, но иначе си е само плаж с (добри) хотели, нищо друго.

Белек е известен за голф игрищата, има неголям център, който не е особено интересен. Хотелите са като цяло добри, за да привличат голф-играчи.

Кемер - съчетание планина и море, но за сметка на това плажът не е с пясък, но морето кристално чисто.

Сиде - с много хубав стар град, чудесен е за разходки, като каза Лора подобен на Несебър. В преградията Кумкьой и Евренсеки има плажна алея за разходки, но там напоследък се изградиха много нови хотели и е станало нагъчкано. В Соргун е по-добре и по плажа стигаш пеша до стария град. Хотели всякакви, за всеки джоб.

Има долмуши и автобуси с които можеш да идеш от Сиде до Алания или Белек или Анталия.

# 486
  • Мнения: 408
Ако сега направя "ранна" резервация и заплатя 30% от сумата, но се случи така, че цените паднат до май, дали крайната цена на която съм резервирала, ще се промени?
Цената е според договора, няма как да се промени. Има опция, ако общите условия го позволяват, да се анулира резервацията и да се направи нова на по-ниските цени. Тук съм дала пример.

# 487
  • Мнения: 6 833
Може ли някой да ми даде съвет, тъй като се колебая кой хотел да избера между BENDIS BEACH BODRUM 4 и GOLDEN AGE BODRUM?

# 488
  • Мнения: 164
Тази тема вече губи своя смисъл. Превръща се в махленска свада, в която никой не уважава чуждото мнение, сипят се обиди към членове на групата и се налага непростимо просташко поведение. Много неща научих, когато се записах в тази група, опитах се да изказвам безпристрастно мнение за хотелите, в които съм била. Но всичко е вече минало. Жалко за хубавата група, жалко за това, че много хора с богат опит по тази тема, спряха да пишат тук, да споделят своите впечатления и да помагат с ценни съвети. Жалко, че по стар български обичай, всяко добро начинание се съсипва.
smile3501 newsm10

# 489
  • Мнения: 5 459
Тази тема вече губи своя смисъл. Превръща се в махленска свада, в която никой не уважава чуждото мнение, сипят се обиди към членове на групата и се налага непростимо просташко поведение. Много неща научих, когато се записах в тази група, опитах се да изказвам безпристрастно мнение за хотелите, в които съм била. Но всичко е вече минало. Жалко за хубавата група, жалко за това, че много хора с богат опит по тази тема, спряха да пишат тук, да споделят своите впечатления и да помагат с ценни съвети. Жалко, че по стар български обичай, всяко добро начинание се съсипва.
smile3501 newsm10

Ами Галактик се завърна и определено споделя доста ценна информация.

# 490
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Бихте ли дали линк към групата във фб за Анталия? Ако не е частна, за определен кръг, разбира се.  Peace

И аз си мисля, че не може да се каже със сигурност какви ще са цените специално на нашия пазар, защото не сме им определящи като пазарен дял, но определено се надявам на намаление... Последните години много се вдигнаха почивките в Турция като цяло и един изгоден ласт минит би ми позволил да отида на хотел от ценови диапазон, който в момента не мога да си позволя.

Един въпрос за района на Анталия: Къде ви е харесала най-много и е била най-разнообразна храната?

# 491
# 492
# 493
  • Мнения: 164
Тази тема вече губи своя смисъл. Превръща се в махленска свада, в която никой не уважава чуждото мнение, сипят се обиди към членове на групата и се налага непростимо просташко поведение. Много неща научих, когато се записах в тази група, опитах се да изказвам безпристрастно мнение за хотелите, в които съм била. Но всичко е вече минало. Жалко за хубавата група, жалко за това, че много хора с богат опит по тази тема, спряха да пишат тук, да споделят своите впечатления и да помагат с ценни съвети. Жалко, че по стар български обичай, всяко добро начинание се съсипва.
smile3501 newsm10

Ами Галактик се завърна и определено споделя доста ценна информация.

За съжаление, Галактик не получава уважението, което заслужава. Чета и пиша в тази тема от доста години.Галактик винаги добронамерено е помагала със съвети, мнения, оценки.Никога не е натрапвала мнение; никога не е парадирала; никога не е намеквала дори къде работи. Всички ние сме научавали по нещо полезно от нея. След някои "захапки" се отдръпна, сега отново е сред нас ( за което, лично аз се радвам). Иска ми се да не обръща внимание на разни " захапки" и да продължи да споделя в темата своите знания и опит.

# 494
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Моля, прибавих ви, където мога. Peace

Извинявам се, на всички на които съм досадила. Опитвам се да не нарушавам добрия тон.

В тази връзка - прясно от кухнята - ще има 3 чартърни полета на седмица за Анталия само на Тез тур + техни собствени автобусни програми от София, Враца, Благоевград, Бургас и Варна /за определени дати/ за Анталия и Егейска Турция.
Мисля, че може да изскочат интересни неща.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт