На море в Турция - тема 41

  • 87 575
  • 741
  •   1
Отговори
# 450
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Ленче,
С какво си съгласна и с какво не, малко ме вълнува. Разсъжденията, които си написала до моите доводи, са меко казано смехотворни. Нямам намерение да ти оборвам глупостите. monikss и Татяна ти казаха, че цените падат, ама ти продължавай като гладна кокошка просо да сънуваш.

Ленче, може и да си викате на полето. В града името е Елена. Благодаря за интереса към персоната ми.
Татяна е в Германия и наблюдава немски пазар /повтарям за неразбралите ГЕРМАНИЯ/. В темата пишат няколко души от туристически агенции, включително и Иво, който е от фирма, която директно договаря цени с турските хотели. И всички ние твърдим, че е доста смело и нереалистично да се очакват някакви драстични намаления на нашия пазар.

П.П. радвам се, че предизвиквам положителни емоции във вас. Смехът е здраве.

Макар, че това, което Татяна написа за толкова фрапиращо намаление ме учуди много newsm78
Искам да обърна внимание, че немските туроператори имат техни собствени вериги хотели /марки/, за които имат изключителни права за продажба и които те са "изкупили" 70-80% предварително. Така че могат да си позволят да имат за конкретно тези хотели изключителни оферти и изключителни отстъпки. Коментирам като човек работил няколко години в такъв хотел.

# 451
  • Мнения: 555

Все пак сме януари, както днес се плюят, утре ще се прегръщат и кълнат във вярност....

"Татко ще ми купи колело ...обаче друг път " ....Между Русия и Турция всичко е безвъзвратно загубено .....
Никой да не "спи на ушето ", че руснаците ще отиват масово самостоятелно в Турция ...все едно че нищо не се е случило.......Да, ама не ...няма друг народ в света с толкова силно развито национално чувство , чувство за достойнство и чест....Те бяха поругани ....и няма да го простят на Турция никога ...за тях свалянето на самолета , бруталното убийство и гавра с руския пилот ....ще остане отворена и дълбока рана завинаги ......"Една ваза като се счупи , колкото и да се лепи си остава счупена"  Peace
Ще видим ....и по-бюджетните ..., ще видим и 5 * -те какви ще ги къдрят  smile3521

# 452
  • Мнения: 3 031
Ленче,
С какво си съгласна и с какво не, малко ме вълнува. Разсъжденията, които си написала до моите доводи, са меко казано смехотворни. Нямам намерение да ти оборвам глупостите. monikss и Татяна ти казаха, че цените падат, ама ти продължавай като гладна кокошка просо да сънуваш.
Не мога да разбера, защо е това персонално заяждане, защо не мислите логично? Как се формира една цена - турската страна казва - 1000 евро, нашите ТА си слагат комисионна 100 евро. Турската страна намалява цената на 800 евро, комисионната си остава същата. Т.е. намаление на пакетната цена може да има, ама ТА пак ще си получат комисионните. Затова заяждането е безсмислено.

# 453
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766

Все пак сме януари, както днес се плюят, утре ще се прегръщат и кълнат във вярност....

"Татко ще ми купи колело ...обаче друг път " ....Между Русия и Турция всичко е безвъзвратно загубено

Всичко е политика, а всички ние сме незначителни пионки. Лично мнение.

# 454
  • Мнения: 408
Ленче,
Какво имаш предвид под "драстично намаление". Колко за теб е "драстично" в проценти - 10, 20, 50, 110? При monikss намалението е с 8.5%.

# 455
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Ако някое Ленче се появи в темата, ще й предам да ви отговори.

Ако искате да питате мен персонално нещо конкретно ще използвате ника ми във форума, настоящия или предходния. Така както правят всички "нормални" потребители.

Не мога да разбера, защо е това персонално заяждане, защо не мислите логично? Как се формира една цена - турската страна казва - 1000 евро, нашите ТА си слагат комисионна 100 евро. Турската страна намалява цената на 800 евро, комисионната си остава същата. Т.е. намаление на пакетната цена може да има, ама ТА пак ще си получат комисионните. Затова заяждането е безсмислено.

Именно. Но е по-лесно някой да е виновен, лош и т.н.

Който е решил да пътува - ще пътува. Факт.

# 456
  • Мнения: 408
Аз все още не съм убедена на 100 %, че ще има драстично намаление на цените.
jfjallen, дай твоето определение за "драстично", че Ленчето не иска да каже нейното.
Наблюдавам цените на един-два турски сайта, като преди две седмици отстъпките бяха 30 % сега са 32, 37 та и 40 % има.
Това "драстично" ли ти се струва или е "лекичко" намаление?

# 457
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Много специалисти в тази държава, много...

Да се върнем на темата за хотелите, която е в основата на темата.

# 458
  • Мнения: 408
Да се върнем на темата за хотелите, която е в основата на темата.
Ленче,
Не е за пренебрегване и темата за цените в хотелите.

# 459
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Доколкото си спомням преди няколко страници се обсъждаше хотел, за който вече няма места в най-желаните периоди.

Та, всеки да мисли с главата си.

# 460
  • Мнения: 408
Ленче,
Евала на маркетинг отдела на AQUASIS. Накрая ще се окаже, че новия хотел, който го пуснаха на промоция, ще е продал по-скъпо пакетите си от утвърдените играчи на пазара. Цените тепърва ще падат. Имайте търпение.

# 461
  • Мнения: 5 459
Олеееееееееееее, лирата 0,59 лв.  Rolling Eyes

# 462
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Олеееееееееееее, лирата 0,59 лв.  Rolling Eyes
0,59 лв. е по фиксинг на БНБ. Продава се за 0,60-0,61 лв. Така е вече около месец. Следя всеки ден курса на ЦКБ. Peace

# 463
  • Мнения: 3 031
Аз все още не съм убедена на 100 %, че ще има драстично намаление на цените.
jfjallen, дай твоето определение за "драстично", че Ленчето не иска да каже нейното.
Наблюдавам цените на един-два турски сайта, като преди две седмици отстъпките бяха 30 % сега са 32, 37 та и 40 % има.
Това "драстично" ли ти се струва или е "лекичко" намаление?
Не мога да дам точно определение за драстично намаление и то в %,  но доколкото си спомням Татяна беше споменала за намаление от 1500 евро за двуседмичен престой, което за 1-седмичен най-общо се изчислява на 750 евро /е, може и да е по-малко, заради по-малкото дни/. И без да влизам в догадки за колко -членно семейство става въпрос, пък и за възраст на дете, най-общо предполагам, че намалението може да се приеме за около 200 евро на човек. Е, ако за някой хотел, за който в момента цената му е 2000 евро, а пък след месец - два мога да платя 1600 евро /за 2-ма/, за мен това би било драстично намаление. Но.... някак си не мога да забравя, че сме български пазар, а не немски, затова и очакванията ми не са големи....

Като цяло май само си чешем клавиатурите...

# 464
  • Мнения: 242
Тази тема вече губи своя смисъл. Превръща се в махленска свада, в която никой не уважава чуждото мнение, сипят се обиди към членове на групата и се налага непростимо просташко поведение. Много неща научих, когато се записах в тази група, опитах се да изказвам безпристрастно мнение за хотелите, в които съм била. Но всичко е вече минало. Жалко за хубавата група, жалко за това, че много хора с богат опит по тази тема, спряха да пишат тук, да споделят своите впечатления и да помагат с ценни съвети. Жалко, че по стар български обичай, всяко добро начинание се съсипва.

Общи условия

Активация на акаунт