На море в Турция - тема 41

  • 87 568
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Нашият пакет за Ефталия се срина със 150 лв Sad
Стига де  Shocked На коя фирма е това? А аз очаквам сериозно повишение на цените....  Sad

# 436
  • Мнения: 1 555
Нашият пакет за Ефталия се срина със 150 лв Sad
Стига де  Shocked На коя фирма е това? А аз очаквам сериозно повишение на цените....  Sad
Емералд
3+1 дете ние капарирахме на 1795 а сега е 1643

# 437
  • Мнения: 275
Нашият пакет за Ефталия се срина със 150 лв Sad
Стига де  Shocked На коя фирма е това? А аз очаквам сериозно повишение на цените....  Sad
Емералд
3+1 дете ние капарирахме на 1795 а сега е 1643
Странното, че Турс клуб миналата и тази година даваха по-ниски цени за Ефталиите /поне нашия вариант 2в+2д/, а сега Емералд са свалили цените. В същото време на  Турс клуб първата седмица от новата година ранните записвания бяха с 30%, а миналата вече с 40% капаро

# 438
  • Мнения: 3 890
турските новини пишат,че руснаците си подновили резервациите за Анталия и изобщо за Турция.Пускат полетите на турските авиокомпании,вдигат и визовия режим за много турски фирми.Отлив няма чакат наплив,руснаците ги е било страх да ходят в  Египет.


Нури, извинявай, ама ме досмеша за наплива, кои СМИ го казват това, тези същите, дето им забраниха да отразяват атентата в Истанбул и дето хич не са пропагандни. В държавата, която е на първо място в света по арестувани журналисти, дали някой ще посмее да каже, че отрасълът, който носи 10 % от БВП е застрашен от провал този сезон.
Попрочетете малко из руските форуми, да видите колко от тях ще се напънат да отидат самоорганизирано. Пробваха се през белоруските туроператори, да,  но и там не става вече, отказват на руски граждани.

Наблюдавам цените на един-два турски сайта, както преди две седмици отстъпките бяха 30 % сега са 32, 37 та и 40 % има. На който му стиска да почива тази година в Турция ще има прекрасни цени.

# 439
  • София
  • Мнения: 164
Много държа на точността, когато правя или чета коментари за определени факти. Не знам коя класация цитирате за първото място на Турция, относно осъдените журналисти, поне аз не открих такава в интернет пространството.
Целият ден на 12.01.2016г. гледах CNN Tutk на живо, през целия ден в емисиите се  включваха репортери от мястото на взрива, също така имаха рубрики с аналитична тематика относно причините довели до напрежението в страната.  Коментарите и анализите бяха правени от техни специалисти.
Направих справка в сайтовете на големите турски туристически агенции, като etstur, tatilsepeti и др.- ами, да ви кажа, няма такива драстични намаления, имайки в предвид, че цените на техните  агенции са по принцип по-високи от тези на Българските агенции тук.
Мога да кажа, от личен опит обаче, че преди две седмици Генералния консул на Русия в Анталия, заедно с една не малка руска група празнуваха нова година в хотел "Сусеси" - Белек. В хотела  в който ние бяхме  - Belconti resort, също имаше една сериозна група от 50-60 руски туристи. Имайки в предвид броя на израелските туристи през изминалата година, при влошените Турско-Израелски отношения, смятам  за напълно неуместно очаквания за "евтина почивка" в Турция.

# 440
  • Мнения: 555
Бебе, вярно е много злобарски постът ти. Какъв е смисъла да злорадстваш. Който си иска да си ходи в Турция, пак ще си ходи. Аз съм убедена, че пак ще е пълно с руснаци.

Защо с тези детски епитети "злобарски" ? Защото не ти харесва какво съм написала ли ? Освен това , аз харесвам Турция , много пъти съм ходила там, освен морето им , харесвам много , много други неща там. Просто в случая за конкретна обстановка и ситуация изказах мнение. Не знам на кой какво му се иска, но реалностите не са според желанията. Обективната истина е , че отливът на 4,5 млн. руснаци ще се отразят пагубно не само на туризма ...в Турция . И стига с тези смешки за вътрешен / турски/ , румънски, ирански и не знам си какъв "потенциален" пазар ...Те до сега къде бяха .?????че ще се активизират сега , защото Турция има колосален проблем ! Глупости ! Но всеки да си вярва в каквото иска ! Аз си мисля , че това е форум за мнения ..., а не нещо друго !

# 441
  • Мнения: 63
Всички тук изкaзвaме мнение и aко зa някои истинaтa зa него е обективнa, зa други е злобa. И кaкто зa bebeOgi нещо е смешкa,зa друг е реaлност. Некa всеки пише кaквото мисли, че ще помогне нa някои, a не нaтрaпвa своятa "непогрешимост" нa остaнaлите. Светът имa голям проблем, не сaмо Р Турция!

# 442
  • Мнения: 5 459
Нашият пакет за Ефталия се срина със 150 лв Sad
Стига де  Shocked На коя фирма е това? А аз очаквам сериозно повишение на цените....  Sad
Емералд
3+1 дете ние капарирахме на 1795 а сега е 1643

Моникс, това на човек, или целият пакет  Shocked Аз не съм разглеждала Ефталиите, ама това не бяха ли доста реномирани хотели .......

# 443
  • Мнения: 555
Всички тук изкaзвaме мнение и aко зa някои истинaтa зa него е обективнa, зa други е злобa. И кaкто зa bebeOgi нещо е смешкa,зa друг е реaлност. Некa всеки пише кaквото мисли, че ще помогне нa някои, a не нaтрaпвa своятa "непогрешимост" нa остaнaлите. Светът имa голям проблем, не сaмо Р Турция!

Да Peace Точно по тази причина споделям тук какво мисля. Смятам , че много хора, които ще изчакат ...има защо да го направят !
Няма да "натрапвам" мнението си повече...Ясно , че тук отдавна спряха наистина подпомагащите постове и коментари за избор ...Дъвчат се само едно 5звездни СПА ...едно и също и като цени и като коментари ! newsm78

# 444
  • Мнения: 408
Цените за почивка в Турция ще паднат, защото:
1. Русия забранява реклами на турски курорти. Руснаците в Турция ще се броят на пръстите на едната ръка. Европейците ще бъдем изключително "радостни", ако вместо руснаци, има иранци в хотелите.
2. Петролът поевтинява, горивата са с лев по-евтини от миналата година. Ако смятат ТА, че пак ще ни калкулират мястото по 100 лева, колкото и миналата година, ще имат да вземат.
3. Турските хранителни стоки загубиха пазара в Русия. В Европа никой не ги приема. Изключвам България, където повечето турска храна е контрабанда. Хранителните стоки в Турция поевтиняват. Храноденът в турски хотел тази година ще е наполовина по-евтин от миналогодишния.
4. След атентата в Истанбул, немците ще се "засилят" да резервират в Турция. Моля Татяна да ни държи в течение какви препоръки дава Немското Външно министерство за пътуване и почивка в Турция.
Очаквам големи намаления. Сезонът е сравнително далеч и хотелиери и ТА изтръскват пазара, но след 2 месеца ще усетят, че губят почва под краката си и ще започнат да свалят цените.

# 445
  • Мнения: 555
Цените за почивка в Турция ще паднат, защото:
1. Русия забранява реклами на турски курорти. Руснаците в Турция ще се броят на пръстите на едната ръка. Европейците ще бъдем изключително "радостни", ако вместо руснаци, има иранци в хотелите.
2. Петролът поевтинява, горивата са с лев по-евтини от миналата година. Ако смятат ТА, че пак ще ни калкулират мястото по 100 лева, колкото и миналата година, ще имат да вземат.
3. Турските хранителни стоки загубиха пазара в Русия. В Европа никой не ги приема. Изключвам България, където повечето турска храна е контрабанда. Хранителните стоки в Турция поевтиняват. Храноденът в турски хотел тази година ще е наполовина по-евтин от миналогодишния.
4. След атентата в Истанбул, немците ще се "засилят" да резервират в Турция. Моля Татяна да ни държи в течение какви препоръки дава Немското Външно министерство за пътуване и почивка в Турция.
Очаквам големи намаления. Сезонът е сравнително далеч и хотелиери и ТА изтръскват пазара, но след 2 месеца ще усетят, че губят почва под краката си и ще започнат да свалят цените.


qq50, поздравления !!! Перфектен пост- аргументиран !!! Браво !!  Peace Hug bouquet newsm10 smile3501

# 446
  • Мнения: 4 145
Сега остава мечтите да се сбъднат
След няколко месеца ще разберем истината Simple Smile

# 447
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Цените за почивка в Турция ще паднат, защото:
1. Русия забранява реклами на турски курорти. Руснаците в Турция ще се броят на пръстите на едната ръка. Европейците ще бъдем изключително "радостни", ако вместо руснаци, има иранци в хотелите. Те руснаците падат от небето и чакат някой да им рекламира нещо, че да го изберат. Защото до сега не са ходили по Турция и не са наясно за качеството, което се предлага. Да не би на българския пазар да се рекламира Турция? Хората си знаят, вече не е най-важното директната реклама. Социалните мрежи под всякаква форма са много по-важни.
2. Петролът поевтинява, горивата са с лев по-евтини от миналата година. Ако смятат ТА, че пак ще ни калкулират мястото по 100 лева, колкото и миналата година, ще имат да вземат. Вярно? Не знаех че туристическите агенции определят цената на горивата! Разход се калкулира въз основа на това, което се продава от транспортните фирми /правите разлика между туристическа агенция и транспортна фирма нали?/ Защото 99% от туристическите фирми наемат транспорт. Та когато транспортните фирми свалят цените и туристическите с удоволствие ще го направят.  Peace
3. Турските хранителни стоки загубиха пазара в Русия. В Европа никой не ги приема. Изключвам България, където повечето турска храна е контрабанда. Хранителните стоки в Турция поевтиняват. Храноденът в турски хотел тази година ще е наполовина по-евтин от миналогодишния. С това съм съгласна. А дано  newsm10
4. След атентата в Истанбул, немците ще се "засилят" да резервират в Турция. Моля Татяна да ни държи в течение какви препоръки дава Немското Външно министерство за пътуване и почивка в Турция. Немците не се плашат толкова лесно.
Очаквам големи намаления. Сезонът е сравнително далеч и хотелиери и ТА изтръскват пазара, но след 2 месеца ще усетят, че губят почва под краката си и ще започнат да свалят цените. Не очаквам някакви драматични намаления. Отново - България не е целеви пазар и дори да се скъсат да рекламират или да промотират с различни ценови оферти хотели си, това няма да ги напълни. Очаквам повече изгодни оферти на last minute за по-нискокатегорийните хотели. Който държи на качествени 5* хотели, ще сгреши ако очаква чудеса.

Не съм много съгласна. Разбира се българите сме всестранно развита нация - разбираме от всичко и сме специалисти по всичко.
На този етап туристическия бранш в България, не се наема да прави прогнози. Това е - просто и ясно. Всичко е въпрос на международна политика. Както казват руснаците: поживём — увидим.
Все пак сме януари, както днес се плюят, утре ще се прегръщат и кълнат във вярност....

# 448
  • Мнения: 408
Ленче,
С какво си съгласна и с какво не, малко ме вълнува. Разсъжденията, които си написала до моите доводи, са меко казано смехотворни. Нямам намерение да ти оборвам глупостите. monikss и Татяна ти казаха, че цените падат, ама ти продължавай като гладна кокошка просо да сънуваш.

# 449
  • Мнения: 3 031
Аз все още не съм убедена на 100 %, че ще има драстично намаление на цените. Ако има намаление, то може да бъде и за сметка на качеството на някои от предлаганите услуги - храна, анимация, консумативи... Но, мисля, че по-класните хотели ще си запазят нивото, съответно и цените.

Макар, че това, което Татяна написа за толкова фрапиращо намаление ме учуди много newsm78

Общи условия

Активация на акаунт