На море в Турция - тема 41

  • 87 575
  • 741
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 670
Може ли няколко дни , изказванията да са в по - положителен тон или тези които искат нещо негативно да напишат да го оставят за по късен етап. Ясно е ,че обстановката в Турция и цените ще са фактор в записванията . Едни следят обстановката ... други се надяват за спад / отстъпки / в цените ...Трети гледат и други дестинации .. Тур.операторите и те се чудят какво да ни отговорят ..
Цени на горива падат ама дали и как това ще доведе до спад на цените ???? Руските туристи са сериозен сегмент от турският пазар но в живота празно място няма ..все отнякъде ще се напълни . Сигурна съм ,че 7 дневен пакет за германец , или българин ол-инклузив е различен като цена . Онези фирми резервират със стотици хиляди - отстъпките са им по-големи . Ние какво сме - един автобус 50 човека за даден хотел - с него и без него .  Нещата леко ще се избистрят към март - април най вече .
До тогава ...пароле , пароле , пароле

https://www.youtube.com/watch?v=_ifJapuqYiU

# 466
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Цитат на: jfjallen link=topic=893681.msg32374186#msg32374186 [/quote
Това "драстично" ли ти се струва или е "лекичко" намаление?
Като цяло май само си чешем клавиатурите...

ТОЧНО!
Последната година света става ужасен и ужасно непредвидим.
Да се спори за някакви си цени за след 5 месеца при тази обща непредвидимост си е чешене на клавиатурите...
А и малко математика: от 100те лева транспорт с автобус 20 лв. е дела на горивито и при 30% спад на цената  намалението в общата цена е ........................6 лева.Същото е и при хранодена.Освен всичко друго дългогодишната ни практика показва , че най- ниските цени не са на ранни записвания , а ''ласт минит''.При наличието на поне 8 000 хотела предлагани по турското средиземноморско крайбрежие опасноста някой да остане без хубава почивка е нулева.Затова вместо да си чешем езиците и клавиатурите прекрасно ще бъде да си разказваме за хотели , гурмета , плажове , залези...........................

# 467
  • Мнения: 2 670

ТОЧНО!
Последната година света става ужасен и ужасно непредвидим.
Да се спори за някакви си цени за след 5 месеца при тази обща непредвидимост си е чешене на клавиатурите...
А и малко математика: от 100те лева транспорт с автобус 20 лв. е дела на горивито и при 30% спад на цената  намалението в общата цена е ........................6 лева.Същото е и при хранодена.Освен всичко друго дългогодишната ни практика показва , че най- ниските цени не са на ранни записвания , а ''ласт минит''.При наличието на поне 8 000 хотела предлагани по турското средиземноморско крайбрежие опасноста някой да остане без хубава почивка е нулева.Затова вместо да си чешем езиците и клавиатурите прекрасно ще бъде да си разказваме за хотели , гурмета , плажове , залези...........................
[/quote]
Затова вместо да си чешем езиците и клавиатурите прекрасно ще бъде да си разказваме за хотели , гурмета , плажове , залези...........................  и още нещо ... newsm78 bouquet

# 468
  • Мнения: 1 555
Тази година нашето семейство ще пътува с още едно + 1 човек лично на наша отговорност и поради тази причина не ми се занимава да правя анулация на разарвацията.
Няколко пъти сме пътували с Емералд,и никога не сме получили отстъпка и от 1%. Нещата с пътуванията винаги са били ОК, и аз все си казвам "абе нали пътувахме както трябва,изкарахме невероятно какво повече да искам" Обаче си е леко дразнещо,защото нямат никакво отношение към клиента.

За турската лира,курса и е така от началото на септември /2015/,нямам нищо против да падне още малко Mr. GreenТака де,ще ходя до Одрин да пазарувам Money

# 469
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Тази тема вече губи своя смисъл. Превръща се в махленска свада, в която никой не уважава чуждото мнение, сипят се обиди към членове на групата и се налага непростимо просташко поведение. Много неща научих, когато се записах в тази група, опитах се да изказвам безпристрастно мнение за хотелите, в които съм била. Но всичко е вече минало. Жалко за хубавата група, жалко за това, че много хора с богат опит по тази тема, спряха да пишат тук, да споделят своите впечатления и да помагат с ценни съвети. Жалко, че по стар български обичай, всяко добро начинание се съсипва.
Много хубаво си го написала  bouquet
Хич не ме интересуват мненията от рода на цената ще падне / няма да падне...ще резервирам / няма да резервирам  Shocked Всеки си преценява сам за себе си...Но аз да съм се отказала от почивка в Турция и да влизам да настройвам хората е жалко...
Нека тук обсъждаме хотели, екскурзии и всички останали положителни и хубави неща....
В крайна сметка не може да предвидим какво ще се случи във времето. Живи и здрави да сме всички  Hug

monikss наистина е неприятно, че тур.агенции у нас, нямат отношение към клиента... и 1 % да е отстъпка, ще се почувстваш поласкан  Laughing

# 470
  • Мнения: 7 605
monikss и Татяна ти казаха, че цените падат

Момент, аз казах че това се отнася за немския пазар  Naughty За българския пазар съм се изказала скептично.

# 471
  • Мнения: 7 605
Аз все още не съм убедена на 100 %, че ще има драстично намаление на цените.
jfjallen, дай твоето определение за "драстично", че Ленчето не иска да каже нейното.
Наблюдавам цените на един-два турски сайта, като преди две седмици отстъпките бяха 30 % сега са 32, 37 та и 40 % има.
Това "драстично" ли ти се струва или е "лекичко" намаление?
Не мога да дам точно определение за драстично намаление и то в %,  но доколкото си спомням Татяна беше споменала за намаление от 1500 евро за двуседмичен престой, което за 1-седмичен най-общо се изчислява на 750 евро /е, може и да е по-малко, заради по-малкото дни/. И без да влизам в догадки за колко -членно семейство става въпрос, пък и за възраст на дете, най-общо предполагам, че намалението може да се приеме за около 200 евро на човек.

Ей сега давам пояснение:

Скрит текст:
Sunglasses

Последна редакция: вт, 19 яну 2016, 20:38 от Tatjana

# 472
  • Мнения: 1 555
Предлагам да не разваляме повече добрият тон в темата,който не го е страх от обстановката прави резервация. Ако проблема е цената,то имате право на анулация и готово.
Аз бленувам за една хубава почивка, има какво да се желае от хотела който сме избрали но тази година ще имам ученик и подготовката ще глътне една част от финансите за почивка.

Бас хващам,че ако беше Бг ТА нямаше да има такава корекция в цената. Wink

# 473
  • Мнения: 63
Подробният отговор нa Tatjana дaвa обяснение нa нaмaлението, което в случaя е осезaтелно сaмо зa детето . Вижте колко плaщaме ние зa дете (от 130 до около 400 лв) и мисля,че тaкa привличaт повече семействa,кaкто и товa нa Tatjana . Aз също бих постъпилa кaто нея при  тези обстоятелствa. Може би aз ще съм първaтa тг от 22 aприл в Кемер и обещaвaм дa рaзкaжa подробно, кaкто бих очaквaлa и други мaми дa споделят прекрaсни мигове от почивките си! bouquet

# 474
  • Мнения: 3
Alva Donna, Gloria Serenity, Marmaris resort & Spa, Adakule и EUPHORIA бих препоръчал аз!

# 475
  • Мнения: 5 459
Аз снощи се заредих позитивно като четох разказите на Лорчето за хотелите в, които се били, макар, че като погледнах цените малко се поизпотих  Laughing

# 476
  • Мнения: 1 288
И аз тук Hug. Прескочих няколко стр. назад, но разбрах, че май не е загуба Mr. Green  Не можах да намеря мнения за ARMONIA HV & SPA 5* в Бодрум. Има ли някой, който е бил да сподели? Като резервен вариант съм избрала LIGHT HOUSE RESORT & SPA 4*  И двата много ми харесват, но пет звезди са си пет звезди, нали? Или не е така?
 Hug


Сетих се да питам  още нещо: Ако сега направя "ранна" резервация и  заплатя 30% от сумата, но се случи така, че цените паднат до май, дали крайната цена на която съм резервирала,  ще се промени?

Последна редакция: вт, 19 яну 2016, 15:47 от valya_bl

# 477
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не.
Миналата година след ранните записвания, на които аз резервирах, цената за нашия хотел падна - не платихме по-малко.

# 478
  • Мнения: 68
Отварям страниците на  турските авиолинии и гледам,че промоционалните билети за  вътрешни  полети  са  изчерпени. Да  разбирам  ли,че  наистина са  изкупени или  по  късно ще  ги  пуснат?

# 479
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Отварям страниците на  турските авиолинии и гледам,че промоционалните билети за  вътрешни  полети  са  изчерпени. Да  разбирам  ли,че  наистина са  изкупени или  по  късно ще  ги  пуснат?

Може да са свършили. Може да се появят. Може авикомпанията да пусне още места на тази цена. Няма нищо сигурно обаче.

И аз тук Hug. Прескочих няколко стр. назад, но разбрах, че май не е загуба Mr. Green  Не можах да намеря мнения за ARMONIA HV & SPA 5* в Бодрум. Има ли някой, който е бил да сподели? Като резервен вариант съм избрала LIGHT HOUSE RESORT & SPA 4*  И двата много ми харесват, но пет звезди са си пет звезди, нали? Или не е така?
 Hug

Сетих се да питам  още нещо: Ако сега направя "ранна" резервация и  заплатя 30% от сумата, но се случи така, че цените паднат до май, дали крайната цена на която съм резервирала,  ще се промени?

Не разчитайте на турските звезди. По-добре четете мнения. В случая не мога да помогна, не ги познавам.

Цената няма да ви се промени. Вие сте заварена ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт