Ползвате ли течен Персил?Доволни ли сте?

  • 7 979
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 529
При мен като пусна с течен мирише, не чак лошо, но не така като с другия. След това по същия начин, без да съм пускала почистващ цикъл си пускам друга с прах и всичко е наред.
Но друго забелязах, че след време дрехите се захабяват, особено под мишниците заради разни остатъци от дезодоранти. А при прахообразният няма такова нещо.

 

# 16
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Моето мнение  е , че на 40 градуса трудно могат да се изперат замърсени дрехи . Мин 60 градуса . Бельо , чаршафи - винаги на 90.
На 40 ще пусна нещо по-деликатно , но тези неща или ги пера на ръка или ги давам на химическо.

Използвам препарати всякакви - убедена съм че вече не  ги правят толкова силни и " концентрирани " като преди , но това е  като цяло за всички. Най доволна съм сякаш от Ариел -прах . Използвам и омекотител  и ако са силно замърсени и Ваниш- Окси.

# 17
  • Мнения: 46 529
Чаршафите какво им е толкова, че да ги пускаме на 90 Rolling Eyes

# 18
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Чаршафите какво им е толкова, че да ги пускаме на 90 Rolling Eyes

Това ми е навик останал от мама , както и гладенето на бельо   Hug

Не заради това че са силно замърсени , а да се " дезинфекцират  " по-добре при високата температура.

# 19
  • Мнения: 46 529
Ясно Simple Smile попитах, защото не разбирам смисъла на дезинфекцирането, не живеем в стерилна среда, нито е полезно.

# 20
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Като ви чета си давам сметка, че пера според съветите. Е, май понякога предозирам с прах, но все се страхувам от недоизпрано пране.  Grinning
В спалното бельо и матраците добре си живеят акари, които предизвикват алергии и кожни проблеми (по-скоро техните екскременти). Хранят се с нашия излющен епидермис. А акарите от спалното бельо се убивали само с изваряване. Между другото, в една обществена пералня ми казаха, че най-добре и щадящо за дрехите перяли течните препарати. Накупила съм, но все отлагам да опитам, нямам им вяра. Wink  Относно поддържането на пералнята съм чела, че е добре понякога да се пусне празна с оцет (или лимонена киселина) - почиства водния камък и убива бактериите.

# 21
  • Мнения: 46 529
С/у акари помага оставянето на леглото неоправено, спазваме стриктно препоръката  Mr. Green

# 22
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Уха! Любимият ни метод!  Grinning

# 23
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 822
 Joy Супер, това ми хареса много.

# 24
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
С/у акари помага оставянето на леглото неоправено, спазваме стриктно препоръката  Mr. Green


Хаха човече къде беше досега и не каза . Всичките тези години , в които съм си оправяла и оправям леглото. Даже вчера се " договорихме " с детето че ще му плащам 50ст /ден ако доброволно без да се казва си оправя леглото . Сега ако "разваля" сделката  дали ще ме съди за неустойка  Joy Joy
 Hug

# 25
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Абе, остави неустойката, а страдай за възпитателния елемент и развалената репутация на безгрешен родител...  Joy

# 26
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Абе, остави неустойката, ами възпитателният елемент и репутацията на безгрешен родител...  Joy

Хи ХИ Хи  развеселихте ме най -сърдечно.  bouquet

# 27
  • Мнения: 34
Здравейте.Пера от години само с течни прахово.Много съм доволна ,но закупени от Германия.Тези от БГ нямат нищо общо с с вносните.Така че ако имате кой да ви донася ще видите разликата.

# 28
  • Мнения: 2
Здравейте! Напълно съм съгласна с Ev_e. Имам случаи, в които слагам малко повече дрехи на по-ниски градуси, не се изпират добре и се получава неприятна миризма. Пускам ги на по-дълга програма (по-високи градуси) и като отворя пералнята мирише на чисто, без значение дали слагам течен или на прах.
Скоро попаднах на една нова марка прахове, съвсем случайно във facebook. PurWeis (www.alpinweissbg.com), немски. Реших да поръчам от течния и чесно да ви кажа останах много доволна. Не беше скъп, а пере много хубаво. Човека каза, че ги внася директно от гернамия и съм решила пак да си взема.

# 29
  • Мнения: 9 193
С течен препарат цветно програма на 60градуса 1.17мин.
С прах бяло същата програма ползвам 60градуса 1.17мин.
обороти за изстискване 1500

Вратичката ми седи нон стоп отворена !!!
Никога не слугувам на уредите (да бърша гуми ;вратички барабани и дрън дрън)
15 год.без забележки

Общи условия

Активация на акаунт