Да си поговорим за домашната шунка и шунковарите, пък и за други неща - ТЕМА 3

  • 146 979
  • 758
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Благодаря Simple Smile

Ами освен в плика за печене да сложа и в консервна кутия както прави Иланг Иланг, че да е по-малка вероятността да влезе вода.
Само на намеря добро свинско и ще пробвам.

# 106
  • Мнения: 2 152
идеален вариант,
Успех!

# 107
  • София
  • Мнения: 6 095
Записвам се при вас, защото след седмица би трябвало и аз да притежавам шунковар.
Разгледах темите, набелязах си рецепти и накрая се оплетох. Embarassed Някъде прочетох, че месото се инжектира със солен разтвор, а после се изкисва. Сега, обаче не мога да открия тези постове.
Моля ви, напишете накратко каква предварителна обработка е необходимо да направя на месото, за да приготвя класическа шунка.

# 108
  • Мнения: X
Да се отчета. Направих шунка от две цели парчета свинско бонфиле. Прасенцето е било мъничко и бяха малки филетата. Сложих ги заедно в шунковара. Бяха се слепнали до хомогенизиране. Не бях махнала малкото мазнина по месото и се беше получило нещо от сорта на свинско селско филе, което продават в магазините. Варих го обаче 2 часа и половина. Стана страшно. Снимки няма, че докато се сетя се омете. Сложих 18 гр. сол в маринатата, вместо 15 по рецептата на Батето. Стана добре.

# 109
  • Мнения: 2 152
Чудесно. bouquet
Все пак солта е малко на вкус, нали

# 110
  • Мнения: X
Чудесно. bouquet
Все пак солта е малко на вкус, нали

Точно е. Аз не ям солено никак, но и безсолно също. Говорим за 150 мл. + 18 гр. сол на 800 грама месо.

# 111
# 112
  • Гулянци
  • Мнения: 126
Цитат
Цитат на: cura- в вт, 02 фев 2016, 17:25
Преди два дни правихме луканка по тази рецепта на Батето от свинска плешка и пилешко филе.
Нямам търпение да я опитам, но засега още се суши Peace
Скрит текст : Покажи
Цитат
Бате, подправките са точно по твоята рецепта дадени за кг месо. Месото беше горе долу 1:1, почти няма мазнина. Пробвахме ги на скара – хареса ни. Решила съм да бъда търпелива и да изчакам да изсъхне Laughing
Ще докладвам резултата като му дойде времето 35
Бате, дойде му времето

http://cura71.snimka.bg/?album;aid=897274;pid=36606288
Суджукът беше много вкусен, всички го одобриха. Имал само един недостатък..., че свършва бързо Joy
Бате да си жив и здрав и още много такива хубави рецепти да споделяш. Наздраве от нашето семейство и компанията.

# 113
  • Мнения: 2 152
Ваууу, страхотно. bouquet

А с този дефект и аз не мога да се справя
 Joy

# 114
  • Мнения: 10 532
Забъркахме 6 кг за суджук и отсега го мисля как ще го сушим на тая жега. Дават много високи температури Sad Голямо пренасяне вътре-вън ще бъде.
Ето и от мен за празника. Снимката е с телефон и не е много качествена. В действителност е много добре: http://prikachi.com/images.php?images/680/8635680Z.jpg

# 115
  • Гулянци
  • Мнения: 126
blackcat6 изглежда супер суджука.
Аз го суша на външна тераса, така се пада, че не ги пече пряко слънцето. Успех в сушенето  Grinning

# 116
  • Мнения: 10 532
blackcat6 изглежда супер суджука.
Аз го суша на външна тераса, така се пада, че не ги пече пряко слънцето. Успех в сушенето  Grinning
Благодаря  Hug
Аз го суша на остъклена - източна. Последните дни бях сложила един вестник, че сутрин го грееше и го опазих, но по принцип ми се струва ще е топло времето, ще го пренасяме, дано пък захлади малко. И наистина свършва много бързо  Simple Smile

# 117
  • София
  • Мнения: 17 592

Ами не, не хапят, ама от де да намеря обвивки като за кренвирши - от тези, найлоновите?


Споменах по горе, сега давам директно линк, как аз се справям без тези обвивки. Единствения недостатък, че кренвиршите не са в изряден тънък вид.

Виж тук!


Докладвам.
Обвивки - намерих.
Оказа се, че накрайника ни е твърде дебел, пък и изобщо трябва преса, с месомелачката пълненото на толкова мека смес просто не става. Sad Направихме със зор 4 за проба.
ОБАЧЕ.
Останалото просто опекохме при много ниска Т, за 5 часа.
Е няма такова нещо! Направо кренвирш си е (малко сме го попресолили, ама иначе вкусът си е 1:1 това, което търся!) И на дребното като никога му хареса... Ако успея ще снимам довечера някак - т.е. ще се опитам да навия съкровището, че аз в тъмного хич не умея, пък вече е преполовено...  Blush


Ако някой има идеи за преси за пълнене - странното е, че видях такова нещо в тубата, а не мога да открия вече клипчето... Sad

# 118
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 437
kati ABV, а тази машинка няма ли да ти върши работа?

http://www.amazon.de/WURSTMASCHINE-Wurstfueller-Wurstpresse-Wurs … ds=wurst+maschine.

Ние с такава пълнихме надениците и е бързо и удобно, има няколко различни накрайника, може да се поръча от ebay и тогава е без доставка.

Аз се чудя между два шунковара, този на Тескома (пластмасов) и метален ( ето този http://www.ebay.de/itm/322002888363).

# 119
  • Мнения: 2 152
katiABV, много ме заинтригува с тези кремвирши.
Сподели малко повече за тях.
Обвивките къде ги намери? От много време търся такива като за кремвирши и все не намирам - на каква цена и как ги достави?

Пресата е хубаво нещо, но изисква да се правят по-големи количества и затова й се чудя.

kati ABV, а тази машинка няма ли да ти върши работа?

Аз се чудя между два шунковара, този на Тескома (пластмасов) и метален ( ето този http://www.ebay.de/itm/322002888363).

Машинката си е направо на изгодна цена, но никога не съм пазарувал през Интернет и не ми е ясно как да го направя.
А от шунковарите - за предпочитане е металния ... не му се чуди[/color]

Общи условия

Активация на акаунт