Противозачатъчни и странно кървене

  • 19 143
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 91
Здравейте. Обръщам се към вас, тъй като в момента гинеколога ми е в чужбина. За първи път взимам противозачатъчни - Жанин, предписани от него. Взех ги първия ден когато ми дойде цикъла - 12.01. В листовката пише че съм защитена веднага ако ги приема първия ден. Все още не съм правила секс тъй като имам още ден до приключване на менструацията. До момента не съм пропуснала таблетка. Та въпроса ми е следния, може да ви се стори глупав, но ...... Жанин предпазва от бременност ако приятеля ми свърши в мен, нали? Наясно съм че отговора няма да е 100 процента, но аз да попитам.

# 16
  • Мнения: 3 031
Разбира се, че предпазва. Нали затова са ти изписани? Или за нещо друго?

# 17
  • Мнения: 91
да, за предпазване. но понеже за първи път пия и не съм много наясно. първо се обърках дали трябва за първи път да ги пия когато ми дойде цикъла. а сега това. просто не съм сигурна. и май няма да дам свършване вътре Simple Smile страх лозе пази Simple Smile

# 18
  • Мнения: 14 400
Е тогава какъв е смисълът да ги пиеш? Нали основното им предназначение е предпазване?

# 19
  • Мнения: 91
То и ти си права. Просто за първи път ще ги пия и как да кажа .....не съм много сигурна да не стане белята Simple Smile

# 20
  • Мнения: 14 400
Ако си ги започнала на първия ден от цикъла, нямаш изтървано хапче, вземаш ги по едно и също време; не си пила лекарства, които може да окажат влияние на противозачатъчните; не си повръщала след прием не виждам от какво има да се страхуваш. Да, не са 100 % сигурни, но най-сигурната контрацепция е липсата на секс Simple Smile

# 21
  • Мнения: 91
Приемам ги от първия ден в който ми дойде цикъла, не съм пропускала хапче, около 20 часа ги приемам с около 2-3 минути разлика. Дори веднъж приех две, защото имах тежко разстройство след приема на първото и да се презастраховам. Разбирам значи че спокойно може да не се пазим изобщо с приятеля ми Simple Smile

# 22
  • Мнения: 91
Имам още един въпрос. Вече пия осмо хапче жанин а цикъла ми не спира. По принцип е около шест дни. Някакво странно е сега. Не е много но без превръзка не мога. Предполагам че от хормоните е по дълга менструацията ми. Ако някой има опит ще се радвам да сподели.

# 23
  • Мнения: 14 400
Ако не спре е добре да посетиш лекар, може да не са точните хапчета.

# 24
  • Мнения: 91
Ще  изчакам два три дни. Дано спре

# 25
  • Мнения: 91
Извинявам се предварително че въпроса ми не е в правилната тема. Пия Жанин за първи път от първи ден на менструацията. Никога досега не съм пила ОК. Приемам хапчето в 20 часа вечерта, но днес някак си се отплеснах и го пих в 22 часа. В опаковката пише "Ако са минали по-малко от 12 часа от обичайното време на прием на таблетката: контрацептивната зашита остава надеждна. Вземете таблетката веднага щом се сетите, а следващата таблетка вземете в обичайното време". Това означава че съм защитена, нали? Защото пише и за забравени след 12 часа таблетки, което адски ме обърка ...... Аз съм закъсняла с два часа ..... Извинявам се отново за въпроса но за пръв път ги пия и ми е притеснено. Пия 17-то хапче днес.

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 23:08 от paradise86

# 26
  • Мнения: 218
Извинявам се предварително че въпроса ми не е в правилната тема. Пия Жанин за първи път от първи ден на менструацията. Никога досега не съм пила ОК. Приемам хапчето в 20 часа вечерта, но днес някак си се отплеснах и го пих в 22 часа. В опаковката пише "Ако са минали по-малко от 12 часа от обичайното време на прием на таблетката: контрацептивната зашита остава надеждна. Вземете таблетката веднага щом се сетите, а следващата таблетка вземете в обичайното време". Това означава че съм защитена, нали? Защото пише и за забравени след 12 часа таблетки, което адски ме обърка ...... Аз съм закъсняла с два часа ..... Извинявам се отново за въпроса но за пръв път ги пия и ми е притеснено. Пия 17-то хапче днес.

Малко късно отговарям, но сега видях. Не се притеснявай, че си закъсняла с два часа - те не са проблем. Можеш да си спокойна, че защитата ти не е намалена и не е нужно от никакви допълнителни предпазни мерки. Проблемът е, ако закъснееш с приема на таблетките повече от 12 часа. Тогава в листовката е описано как да действаш. Но занапред гледай да пиеш таблетките горе - долу в един и същи час!

# 27
  • Мнения: 4
Здравейте! Незная дали пиша на правилното място, но изчетох вече 1000 мнения и имам нужда да споделя... На 26.12.15 отодох при приятеля ми в Испания, тогава беше и втория ден от края на редовния ми цикъл... Правихме съвсем осъзнато секс без предпазване и се чудихме дали да пия хапче... Та купихме на 70-тия час нещо като ескапел (техен) и го изпих newsm78 Започна да ми прецапва ръждиво след ден и така 5-6 дни. Днес все още нямам следа от цикъл, 2 теста-отрицателни... Какво се случва с мен? Да тичам ли на лекар или вече съм изкуфяла от четене на коментари и проблеми... Предварително много ви се извинявам, че пиша точно тук

# 28
  • Мнения: 91
Здравей Simple Smile това което мога да ти кажа е че тези таблетки са хормонална бомба. Наложи ми се да приема две между два цикъла. Много безотговорно от моя страна. Но всичко беше ок после. Но моя приятелка също беше пила ескапел ноември месец. Получи зацапване след приема му и после и дойде края на януари. Посети гинеколог който и обясни че често прескача месец след това хапче. Не си бременна със сигурност. Но организма иска време да се възстанови. 

# 29
  • Мнения: 4
Благодаря много! Аз честно казано не се притеснявам от това дали съм бременна, а да не съм се навряла в д-то с тези вредни хапчета... Все пак го дават до 72часа а аз някъде там го изпих, а ако съм бременна теста пък няма да има само една черта... Чак ме доядя, че го изпих

Общи условия

Активация на акаунт