Шеста тема на чакащите

  • 507 575
  • 5 037
  •   1
Отговори
# 1 785
  • София
  • Мнения: 596
Нали така.

# 1 786
  • Мнения: 335
Голяма хамалогия е това,доколкото разбрах може и без брак след това се води още едно дело за да се впише втория родител нали така

Независимо дали е преди или след осиновяването, за да сте вписани и двамата, то трябва да сте сключили брак.
Преди осиновяването - брак и едно дело.
След осиновяването - дело, брак и второ дело.

# 1 787
  • Мнения: 402
Здравейте отново в крайна сметка ще запишем дата януари за брак така ще е по добре след като си взема удостоверение за брак при социалните да подготвим документи,така го обсъдихме така е най-добре, Благодаря ви много за всички отговори,и друго само да питам може ли да пиша бебе от 0-12месеца дали дават за осиновяване децентрализация под 12месеца,и тоя курс за кандидат осиновители задължителен ли е

# 1 788
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 675
Да, най-лесно е първо да се ожените и после да подададете документи.
Обучението за осиновители е задължително. Без докладът от там не ви допускат документите. Освен това е изключително полезено, поне на нас ни беше интересно и полезно.
Може да запишете тази възрастова граница, но ще си почакате доста, защото майките ромки, които изоставят бебета много рядко подписват декларация, с която детето може да се впише в системата до 6 месеца, което си е веднага. Обикновено минава дълга тромава процедура по събирането на бележки за връчени съобщения и децата влизат след годинка в системата. Не ме разбирайте погрешно, това е и моето възрастово ограничение, което съм посочила, плюс мъжки пол. Социалните също ще ви предупредят, че рискувате да изчакате дори години за да получите подобно предложение.
Успех.

# 1 789
  • Мнения: 402
Знам за дъщеря ми чаках 4години,но си струваше,но тогава курсът не беше задължителен,аз моята я осинових на 1г3месеца,но сега си мисля пак да пиша до 1годинка,ама незнам още за сега стъпка по стъпка първо брак и тогава другото,

# 1 790
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
На нас всички предложения ни бяха за деца под 1г. /на 2 месеца, на 5, 7 и на 9/. Макар че, имахме изискване за дете около годиката, най-малко на 10 месеца.

# 1 791
  • Мнения: 25
Аз този месец подновявам документите...С този профил който съм написала за детенце социалните бяха много обнадеждени ,че нещата бързо ще се развият,но за съжаление не стана така...Имах предложение за дете което въобще не отговаряше на профила . Продължавам да чакам вече не толкова оптимистично настроена с известна доза съмнения че нещата се развиват по честния начин...Обстоятелствата около предложеното детенце ме карат да мисля така. Силно се надявам да не съм права..времето ще покаже.. Успех на всички и дано скоро да се похвалим с хубави новини Heart

# 1 792
  • Мнения: 12 192
Маша Баша, би ли споделила какъв профил си посочила? Провери и в доклада какво е вписано, да няма там разминаване?

# 1 793
  • Мнения: 25
Маша Баша, би ли споделила какъв профил си посочила? Провери и в доклада какво е вписано, да няма там разминаване?
Да разбира се, дете до 4 години здраво или с лечими заболявания за страната без претенции за пол и без видими черти на ромския етнос . Доклада ще изискам да го прочета пак.Стария доклад ли остава в сила или се изготвя нов ?Ако е стария там нямаше грешка .

# 1 794
  • Мнения: 106
Маша Баша,ако махнеш изискването за видими ромски белези,ще си облекчиш нещата.Казвала съм го и друг път,но и сега ще  го напиша пак!Служителка,социална и т.н определят личи ли му на детето дали е ромче,или не!!!Ако въобще обърнат внимание на написаното,в повечето пъти не се съобразяват.Не оставяйте някой,според своите виждания да ви определя.Ако социалната е много светла,руса жена,всяко по-мургаво дете ще й се вижда с типичните белези и обратното-ако служителката си е черничка,та чак синичка,всяко ромче ще й се вижда като пуканка.Оставете на това,вие да видите и решите дали детето ви допада и как ще го почувствате.

# 1 795
  • Мнения: X
Така на Маша ще й се предлагат ромчета. А ако тя не иска да е майка на ромче, защо да се губи времето - и нейното и на детето?

# 1 796
  • samokov
  • Мнения: 110
Здравейте момичета искам да ви кажа че и нашата принцеса си е вече в къщи.Чуства ме се горди родители на две прекрасни деца.Успех на всички.

# 1 797
  • Мнения: 12 192
Честито. Бърза адаптация и много да ви радват дечицата.

# 1 798
  • samokov
  • Мнения: 110
Благодаря.

# 1 799
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Така на Маша ще й се предлагат ромчета. А ако тя не иска да е майка на ромче, защо да се губи времето - и нейното и на детето?
Никъде не се споменава, че не иска дете с ромски прозиход.

Общи условия

Активация на акаунт