Шеста тема на чакащите

  • 506 554
  • 5 032
  •   1
Отговори
# 3 165
  • Мнения: X
Анонимна,  те не го правят нарочно. Просто нямат думи за всичко в техния език. Затова за тях ползват българските думи.

# 3 166
  • Мнения: X
Да, Алба, ясна ми е причината. Но е забавно да ги слушаш как превключват.

# 3 167
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Да, ромите са с български имена, а турските цигани - с турски, но и българите са с български, а турците - с турски, така че пак стигаме до това, че произходът е спорен, защото зависи и от начина, по който се определя майката, и от прочита на социалните, що се касае до обикновено неизвестния баща. И предвид твърде смесените черти, характерни за всеки от етносите, нещата стават доста относителни.

Скрит текст:
Днес ходих на един от големите пазари в града ни и ми направи впечатление нашествието на представители на ромското малцинство, което е типично за летните месеци. "Натокани", както биха казали в Бургас, намазани и масово шофиращи автомобили с немска регистрация... Загледах се умишлено и отново наблюденията ми потвърдиха старите впечатления, а те се покриват с тези на Mariap... Например баба, майка и дете - в трите края на гамата. Бабата - стабилно мургава, майката- средна работа, а детето - бяло като мен. И ако не е с тях и ако не вика "анне" на майка си, няма и да помисля, че не е българче. Всъщност това е турска дума, ама те ромите май сами не знаят какъв език точно говорят. Най-смешни са, като включват български фрази в иначе провеждащ се на "ромски" разговор.
Ромите не знаят турски.

# 3 168
  • Мнения: 12 016
А в моя край християните се наричат @игани и не знаят турски. Обикновено и държат децата им да говорят добър български и затова разговарят с децата на български, а помежду си на майчин език.
Т.н миллет се определят като роми - изповядват исляма, говорят турски и се определят като турци
 Встъпват и в смесени бракове с турци.

# 3 169
  • Мнения: 177
Здравейте момичета.Нахлувам в темата за молба всяка да изкаже мнението си.От известно време чета темата. Реших се да пиша защото ми се случи нещо и не знам как да постъпя.Първо да се представя на 32години с партньора съм от 12години.От 5 години пробваме инвитро.Аз съм с ендометриоза и почти никакви яйцеклетки ,а той с лоша спермограма(както каза последният доктор-най лошата комбинация).Мислим за ин витро с донорски яйцеклетки.Но е много скъпо и нямаме толкова пари.Може би ще теглим пак кредит.От известно време мисля за осиновяване,винаги съм знаела ,че ако не успем ,ще осиновим.Говорим за това за да може да ни отлежи в главата,достатъчно дълго време ,като дойде моментът да сме готови.Аз съм готова де ,но половинката още го асимилира.Отдавна минах всички периоди на -"защо на нас",на отрицание ,на омраза ,на затваряне в себе си ,на изпадане в такива дупки и ....Вие много добре ме разбирате.Вчера ми ,пише една позната.Наричам я така ,защото е бивша жена на наш приятел-имат дете,но се разделиха.Детето е при нея,но и той го взима постоянно за по няколко дни.Та пише ми ,че искала да говори нещо важно с мен.И изведнъж хоп ми сервира на месинджъра.Че изпаднала в много кофти ситуация,излизала с един ,сега била бременна,той я заебал.Тя не иска детето,и тъй като тя знае за нашите проблеми,ни предлага да осиновим бебето.Аз съм Dizzy FaceПросто не знам какво да мисля . Изключително ми е трудно да пиша дори за това.Има толкова въпросителни и неизвестни.А звучи толкова хубаво,че чак нереално.След 5 месеца да си имаме бебе.Толково дълго чакано.Толкова ,борба,сължи ,нерви,пари,разбити надежди.Падане ,ставане ,че дори не знам от къде намирам сили да продължавам.И изведнъж  има шанс това да приключи , толкова скоро,колкото и не съм си мечтала.Но  пък има и много негативи неща в това.Първо не се знае със сигурност кой е бащата.Та казва ,че е един ,но ние имаме съмнение ,че не той.Ами ако бащата си иска детето.Ако дойде по късно и каже ,това е моето дете.Другото което е ,ако както е варианта да стане,като роди отива моят мъж и го припознава.След това тя има някъв срок,в който трябва да разпише документи ,а отказ от детето.Ами ако не го направи? Какво става.Детето ще се води на мъжа ми и тя може да го осъди за издръжка.Или ако всичко се развие добре,но след време тя реши да ни изнудва за пари , защото иначе ще каже на детето ,че тя му е БМ . Всичко това са най черните сценарий,но все пак никога не знае човек какво може да се случи и как ще го завърти живота.Освен това тя злоупотреба с наркотици-това също много ни притеснаява.Като цяло ние поскоро клоним към не-няма как да стане.Но пък се читам ,дали някой ден няма да съжалявам за това решение.Ако стане така не дай си боже ,да останем без деца,няма никога да си простя,че не съм направила тази рискована крачка.Защото знам какъв е шанса да си осиновим невръсно бебе,здраво и без ромски черти.Просто ми е много трудно да взема някакво решение за себе си.Не мога спя и постоянно мисля за това.Моля ви каже те ми вашето мнение, наистина ми е нужно просто да знам ,ако някой е в моята ситуация как би постъпил.Стана дълго, съжалявам,но нямаше как по кратко да го обясня.

# 3 170
  • Мнения: 12 016
Много рискована крачка за пълно осиновяване по този начин. Сама сте си дала.сметка за възможните проблеми. В България се практикува рядко, и то в семейството най-вече, така нареченото непълно осиновяване. Вероятно това е някакъв вариант. При непълното осиновяване осиновителите се записват в удостоверението за раждане на детето, но се запазва биологичният произход. Честно казано не знам дали аз бих се навила на такова при тази ситуация. Има и някакъв вариант детето да бъде настанено при вас временно като при "близки и роднини" докато майката вземе решение (първият месец след раждането). Ако тя наистина се откаже после има някакъв (малък) шанс да осиновите бебето официално. Но тя ще знае къде е детето в този случай и наистина може в някакъв момент да се появи да ви притеснява. При всички случаи е добре осиновеното дете да знае за осиновяването още от най-ранна възраст, тогава нещата се приемат по-леко.
Колкото до шансът да осиновите здраво бебе от неромски произход - синът ми е точно такова бебе, разглеждан на съвет преди да навърши 3 месеца и осиновен на 4 месеца. Дали едно осиновено невръстно бебе ще е здраво никой няма как да гарантира това. Осиновяването както на бебе, така и на по-голямо дете крие неизвестности най-вече относно вэзможвани здравословни наследствени проблеми. Някои неща си проличават с времето, а други могат да се отключат или пък не. Това , че познатата Ви е наркоманка също поставя в риск бебето, най-малкото да се роди зависимо. А кой гледа по-голямото й дете, щом тя е наркоманка? То също е в риск.

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 06:22 от Mama Ru

# 3 171
  • София
  • Мнения: 621
Здравейте момичета.Нахлувам в темата за молба всяка да изкаже мнението си.От известно време чета темата. Реших се да пиша защото ми се случи нещо и не знам как да постъпя.Първо да се представя на 32години с партньора съм от 12години.От 5 години пробваме инвитро.Аз съм с ендометриоза и почти никакви яйцеклетки ,а той с лоша спермограма(както каза последният доктор-най лошата комбинация).Мислим за ин витро с донорски яйцеклетки.Но е много скъпо и нямаме толкова пари.Може би ще теглим пак кредит.От известно време мисля за осиновяване,винаги съм знаела ,че ако не успем ,ще осиновим.Говорим за това за да може да ни отлежи в главата,достатъчно дълго време ,като дойде моментът да сме готови.Аз съм готова де ,но половинката още го асимилира.Отдавна минах всички периоди на -"защо на нас",на отрицание ,на омраза ,на затваряне в себе си ,на изпадане в такива дупки и ....Вие много добре ме разбирате.Вчера ми ,пише една позната.Наричам я така ,защото е бивша жена на наш приятел-имат дете,но се разделиха.Детето е при нея,но и той го взима постоянно за по няколко дни.Та пише ми ,че искала да говори нещо важно с мен.И изведнъж хоп ми сервира на месинджъра.Че изпаднала в много кофти ситуация,излизала с един ,сега била бременна,той я заебал.Тя не иска детето,и тъй като тя знае за нашите проблеми,ни предлага да осиновим бебето.Аз съм Dizzy FaceПросто не знам какво да мисля . Изключително ми е трудно да пиша дори за това.Има толкова въпросителни и неизвестни.А звучи толкова хубаво,че чак нереално.След 5 месеца да си имаме бебе.Толково дълго чакано.Толкова ,борба,сължи ,нерви,пари,разбити надежди.Падане ,ставане ,че дори не знам от къде намирам сили да продължавам.И изведнъж  има шанс това да приключи , толкова скоро,колкото и не съм си мечтала.Но  пък има и много негативи неща в това.Първо не се знае със сигурност кой е бащата.Та казва ,че е един ,но ние имаме съмнение ,че не той.Ами ако бащата си иска детето.Ако дойде по късно и каже ,това е моето дете.Другото което е ,ако както е варианта да стане,като роди отива моят мъж и го припознава.След това тя има някъв срок,в който трябва да разпише документи ,а отказ от детето.Ами ако не го направи? Какво става.Детето ще се води на мъжа ми и тя може да го осъди за издръжка.Или ако всичко се развие добре,но след време тя реши да ни изнудва за пари , защото иначе ще каже на детето ,че тя му е БМ . Всичко това са най черните сценарий,но все пак никога не знае човек какво може да се случи и как ще го завърти живота.Освен това тя злоупотреба с наркотици-това също много ни притеснаява.Като цяло ние поскоро клоним към не-няма как да стане.Но пък се читам ,дали някой ден няма да съжалявам за това решение.Ако стане така не дай си боже ,да останем без деца,няма никога да си простя,че не съм направила тази рискована крачка.Защото знам какъв е шанса да си осиновим невръсно бебе,здраво и без ромски черти.Просто ми е много трудно да взема някакво решение за себе си.Не мога спя и постоянно мисля за това.Моля ви каже те ми вашето мнение, наистина ми е нужно просто да знам ,ако някой е в моята ситуация как би постъпил.Стана дълго, съжалявам,но нямаше как по кратко да го обясня.
Пишете,че познатята Ви е наркозависима.Има риск,ако има зависимост,а остане без пари,да Ви изнудва.Ще сте в постоянен страх,рискована крачка е,колкото и да е примамливо.

# 3 172
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
На нашия осиновен единият брат е даден така. Припознат е от друг мъж. А по-късно е осиновен от новата майка, съпруга на припознаващия.

# 3 173
  • Мнения: 177
Mama Ru, благодаря ,че сподели мнението ди.Тя не е точно наркозависима,но употребява наркотици.Детенцето го гледа главно майка й и бащата има друго семейство вече с още две деца и го взимат постоянно.Тя се справя някакси,но определено не може и още едно и не го иска.Със сигурност ще го остави и ще иде в дом.За това ми е най мъчно.Че можем ние да го гледаме,а да не отива в дом.Защото ако отиде в дом ,ще го дадът за осиновяване ,но шанса да се падне на нас е почти нулев.Благодаря и на другите момичета който се включиха,и моля останалите да кажат какво мислят по въпроса.

# 3 174
  • Мнения: 12 016
Поговорете със социален работник или юристконсулта на вашето РДСП има ли възможност да се грижите за бебето като приемно семейство по члена "настаняване при близки и роднини" и по-късно, ако майката се откаже да го осиновите. Но не е случайно, че не е разрешено да се избират бебетата или кой да осинови от БМ - целта е да се избегне нежелана намеса от страна на БМ в живота на детето и осиновители му.

# 3 175
  • Мнения: X
Знам, че сигурно е ужасно трудно да вземете решение при тези обстоятелства, но аз може би не бих рискувала. Другите момичета са обяснили причините. Много уловки виждам в ситуацията. Как пък толкова я е грижа за вас въпросната особа,та вместо да абортира, ще износи и роди едно дете, че да ви го подари. Или е много благородна, макар и неразумна, или е на зор. Така ми изглежда на мен, но може и да не съм права. Подайте си документи с мъжа ти за кандидат-осиновители и дано имате късмет да станат бързо нещата.

# 3 176
  • Мнения: 6 166
Синът ни е от такъв произход. Поне по линия на биологичната майка...
Дали и колко има, не мога да отговоря.


Навръзвам 2 и 200 и да питам... вие ли сте тази мама на момче и по-голямо момиче, с които се видяхме миналата седмица... където се втурнахте да помагате на едно детенце, което едно друго детенце го беше ударило челно докато тича. Ако сте вие - много ви е хубава и възпитана дъщерята Simple Smile

стз, прочетох внимателно. Така както изглежда имате следният вариант (ако го искате това дете).

1. Приятелят ви припознава детето. От този момент той става Баща на това дете с всички права и задължения (даже и издръжка ако майка му го гледа). Вие не ставате майка в акта за раждане. След време можете да го осиновите.

2. Ако се появи някой биологичен баща през съда ще трябва да си доказва правата, а при положение, че това дете няма да е кралски наследник не виждам кой български мъж ще се затича да иска, да доказва, че е баща.

3. Няма как да избегнете на 100% наличието на майката в живота на детето след като тя ви е позната и другото дете се знае къде и от кого е. Можете да го ограничите обаче. Вие като родители преценявате. Леля Х може да се вижда или кани на рождени дни и до там.

4. Ако тя не желае да се откаже от родителските си права ... можете са потърсите пълно попечителство през съда. Ако тя е сама майка, с проблеми с наркотиците ще го вземете попечителството.

Ако не сте от един град е лесно, но ако сте ще е малко по-тегаво. (Но пак става. След като детето й се отглежда в един град, където и полу-братята и сестрите, без някой да припада по улуцата ори вида на другите, значи става)

5. В Америка има т.нар. отворено осиновяване. Детето си знае кои са му биологичните родители и кои са родителите, кои полубратя и кои полусестри и си ходи на гости при биологичните, те пък ходят на гости при осиновителите. Т.е. това което искам да ти кажа е, че легално ще ги натамъните нещата някак си, но личностово вие ще се сродите с тази жена и другото й дете. И детето трябва да си знае. Не може да се скрие от него /нея. Първите 10на години може да е на леля, батко, чичо. И после да се премине към "знание" за точните наименования за нещата.

6. Ако решите, че това е пътят, по който искате да тръгнете, имаш 5 месеца, в които да храниш добре твоята позната Wink Ако трябва и на другото дете ще изпращаш храна и ще купуваш дрехи, за да е спокойна познатата ти и да расте добре детето.

7. Говори с твоят познат. Тя изнудвала ли го е за нещо? Ако да - бягай с 300, ако не, значи не е такъв човек и просто иска да не го оставя детето на пътя, а на прага на хора, които ще го искат и ще се грижат добре.

Алба, според мен жената не я е грижа толкова за сз и приятелят й. Тя има една бременносъ, която е вече късно да я маха, явно знае и помни от преди, че сз и приятелят й са стабилни финансово и искат да имат дете и ще се грижат добре за това дете. Ако тази жена не е изпаднала наркозависима, то това е едно добро мислене за детето. Не го иска, защото знае, че не може да се грижи за него и търси Тя са му намери дом, вместо да го остави на съдбата като го изостави в родилното.

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 15:08 от Елфичка

# 3 177
  • Мнения: 424
Здравейте! На моите приятели са им предложили момиченце на 3 години и искат да го вземат. Може ли да споделите каква е процедурата, какво трябва да правят и т.н.? Благодаря предварително

# 3 178
  • Мнения: 12 016
Те не знаят ли?
Казват на социалния работник, който им е представил момиченцето, че искат да го осиновят. Той ще ги насочи към нотариус, където подписват декларация, че нямат материален интерес. По спомени плащах 25 лв за тази декларация. Попълва се и при социалните искова молба. Те може да изискате подновени документи предварително или да се внесат направо в съда в деня на делото. Социалните придвижват исковата молба към съда, заедно със техни си документи. Ще им се обадят за дата на делото. На осмия ден от делото ще си вземат детето

# 3 179
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Заверката на декларацията на един човек е 6лв. Да си вземат образеца от социалните.

Общи условия

Активация на акаунт