Шеста тема на чакащите

  • 506 785
  • 5 035
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 32
Пипи, конкретно в нашият случай, първата двойка е посетила и видяла детето. Иначе си права, има много случаи, в които децата въобще не са видяни.

# 436
  • Мнения: 36
vanibo ,привет от мен  Hug аз чета всеки ден какво си коментирате,но рядко се включвам.Тъй като съм сред чакащите,рядко мога да съм полезна в темата.
Стискам палци на чакащите по-бързо да ни зарадват с хубави новини Simple Smile
А на осиновилите искам да им припомня,че има тема "Статистика" и на мен,лично,ми е сред любимите теми.Тази тема дава кураж на чакащите и е хубаво осиновилите да напишат в нея.

# 437
  • при него
  • Мнения: 1 230
Елени, много хубав пост, поздравявам те!!!


Пролетина, наричането на децата "циганчета" е  грозно! Ако ще усещаш детето си по този начин и с тази негативна емоция, то наистина Господ си знае работата... Търсенето на вина от другите семейства и намеците за непрозрачна процедура, не е коректно, ти не познаваш семействата и не знаеш през  какво са преминали и въпреки че всички се опитахме да ти дадем съвет и кураж, ти продължаваш с осъдителните думи, с какво сме ги заслужили?


Момичета, това че едно дете има отказ, не трябва да ви притеснява, ние писахме отказ, защото вече бяхме подали документи за осиновяване на сина ни и нямаше как едновременно да осиновим две деца.

Добре дошли на новите момичета и пожелавам кратко чакане на всички!

# 438
  • Мнения: 411
И аз потвърждавам, че не трябва да се влияете от другите. Това, че някой е отказал вашето дете означава само, че той губи Simple Smile

По отношение на очакваните промени - не виждам законопроект за промяна на Семейния кодекс http://www.parliament.bg/bg/bills, а ми е много интересно как точно смятат да го реализират.



# 439
  • Шумен
  • Мнения: 206
Speed Queen предлагам ти преди да започнеш с клетвите, като за начало да се запознаеш малко с историята, както на България, така и на света относно циганите и техният произход. Едва тогава може да поговорим с теб за разликата, между роми и цигани. Освен това си нямаш на идея с колко цигани общувам почти всекидневно, едно семейство даже съм го приютила в собствения ми имот. До сега никой от тези хора, не се е определил, като ром. Мога да ти кажа, че някой от тях се обиждат, като ги наричат роми, а други дори не разбират значението на тази дума.
Във връзка с непрозрачната процедура, казаното от мен не е намек, а твърдение има съществена разлика. От там идва и разликата има ли дадено семейство вина или не, за така стеклите се обстоятелства. Не разбирам, защо толкова се засягаш, нима не е вярно, че Вие също бяхте изключили наличието на характерни за етноса черти. Нека не драматизираме толкова нещата сега!
За мен този въпрос за сега е изчерпан. За в бъдеще ще отделя малко повече време за казуса относно прозрачността на процедурата по избор на осиновители за дадено дете, но искам първо да видя какви промени ще се приемат.
Тези дни съм доста заета, но при първа възможност ще звъня по дирекциите и после ще споделя задължително.

Последна редакция: ср, 22 юни 2016, 00:09 от Proletina_1983

# 440
  • Мнения: 411
Момичета,

истината е, че в момента никой няма информация колко деца, отговарящи на неговите критерии има вписани в регистрите, колко кандидат-осиновители има преди него, дали ще чака 1 или 3 години. Нормално е да се чудим защо не ни се обаждат и да се вкарваме във филми, независимо дали във форума или заради социалните и се започва: не ми се обаждат, защото нямам/имам деца, защото съм сам осиновител, защото имам ограничение за произход, защото възрастта е малка, защото нямам достатъчно доходи, защото имам 5 кучета и т.н. Факт е, че когато няма ограничение за произход се осиновява по-бързо. Но никой от нас не знае защо при еднакви изисквания се избира едно семейство пред друго. Освен това и социалните подвеждат със становище, че много бързо ще осиновим с определени критерии и едва след това разбираш, че те самите не са наясно. На нас ни бяха казали, че след вписването едва ли не още на първите съвети от всички дирекции ще се разсипят да ни избират и да ни предлагат деца, защото нямаме ограничение за произход, а сме посочили висока възраст. Да, ама не. И всеки месец чакане след първия също се чудех какво повече може да искат и си намирах аргументи.

Според мен единственият въпрос тук е кога ще приемат новите промени и какви точно ще бъдат те.

Желая успех на всички чакащи  Hug


# 441
  • при него
  • Мнения: 1 230
Пролетина, не знам какво да ти кажа, но не смятам повече да отговарям на грубия ти тон. За мен разговора приключи и не желая за в бъдеще по никакъв повод да се обръщаш към мен нито тук, нито в групата. Желая ти късмет.

# 442
  • Шумен
  • Мнения: 206
Speed Queen oпределено по добре ще е да поговориш с някой историк и психолог, отколкото с мен. Желая всичко най-добро и на теб!

# 443
  • Мнения: 436
Пролетина, явно не те интересува много защо не ви предлагат дете. Колко да си заета? Става въпрос за 10 минути и 2-3-4 телефонни разговора. Едва ли ще звъниш на всичките 28 РДСП-та.

# 444
  • Sofia
  • Мнения: 291
Здравейте, следя тема от известно време тъй като въпроса за осиновяването ме вълнува. Може ли да ми споделите какво се разбира под "изразени ромски черти" (или там както го пишете по критериите). Аз се сещам само за цвета на кожата....

# 445
  • Шумен
  • Мнения: 206
Пипи Мипи не прибързвай със заключенията. Работата ми е свързана с престой в населени места, без стабилен обхват на телефона и не би се получил качествен разговор, щом се прибера в града веднага ще им звънна. Понеже имам постоянни пътувания в пет от областите, си мисля дори да ги посетя лично и да проверя какво става. Според Вас това добра идея ли е?

2016 ние го сложихме ,кото изискване точно заради цвета на кожата и то не заради това, че не приемаме по тъмният цвят, а за да не се чувства детето по различно в семейството ни. Всичко останало е без значение за нас.

Последна редакция: ср, 22 юни 2016, 10:39 от Proletina_1983

# 446
  • Мнения: 182
Здравейте, следя тема от известно време тъй като въпроса за осиновяването ме вълнува. Може ли да ми споделите какво се разбира под "изразени ромски черти" (или там както го пишете по критериите). Аз се сещам само за цвета на кожата....
Тъмни очи, плътни устни, месест нос ... Много е субективно. Моето дете има 2 отказа, щото имало ромски черти, а той е русоляв. Така че, всеки ги вижда различно нещата.

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 291
А когато ви представят детето има ли някакви данни за родителите? Смисъл мен лично по ме притеснява да няма някакви семейни психични заболявания или наркотична зависимост. Това дава ли се като информация? Знам че вероятността за наличност на такава информация е малка, но все пак ако я има предоставя ли се?

# 448
  • Мнения: 182
А когато ви представят детето има ли някакви данни за родителите? Смисъл мен лично по ме притеснява да няма някакви семейни психични заболявания или наркотична зависимост. Това дава ли се като информация? Знам че вероятността за наличност на такава информация е малка, но все пак ако я има предоставя ли се?
Да, дадоха ни такава информация за майката. За бащата не, защото е неизвестен. Също така ни казаха, че жената има още 2 големи деца в институция, които са здрави.

# 449
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
А когато ви представят детето има ли някакви данни за родителите? Смисъл мен лично по ме притеснява да няма някакви семейни психични заболявания или наркотична зависимост. Това дава ли се като информация? Знам че вероятността за наличност на такава информация е малка, но все пак ако я има предоставя ли се?
В повечето случаи се дава много оскъдна информация. Дори и да знаят нещо не го споделят, освен ако изрично не ги попитате. Рядко, да не кажа никога психичните проблеми на БМ или баща, който често е "неизвестен" са документирани официално. Та когато не са документирани, БР си се водят здрави...Никой не може да даде информация и за това как е протичала бременността на майката/с малко повече замисляне по темата можем сами да се сетим дали се е следяла адекватно, дали се е хранила адекватно и тн.../ Така, че не очаквайте магии и пълно разкриване на действителността около предлаганото ви дете...Това са мои наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт