Шеста тема на чакащите

  • 507 092
  • 5 037
  •   1
Отговори
# 480
  • Шумен
  • Мнения: 206
Както обещах, вече имам резултат от няколко телефонни разговора с областните дирекции и една лична среща в един от областните градове, до които пътувам често. Искам да кажа, че всички са много любезни и отговарят на въпросите ми, но навсякъде ми казаха, че е още рано за обаждане. До сега не сме разглеждане на съвет на тези места, защото не са стигнали до нашия номер. На въпроса ми как се избират семействата, всички бяха категорични, че е по входящия номер и спрямо посочените критерии. Нашите критерии били много добре формулирани. Така, че колкото и да сме нетърпеливи нашето чакане продължава.

# 481
  • Мнения: 12 068
Proletina, привет. Нормално е да се тревожиш и да си задаваш въпроси. Когато получих предложението за дъщеря си си казах "Край. Свърши се, тя е." Търсех поличби - рождена дата, зодия, гадаех по имената дали наистина е бг. Когато ми дадоха информацията в РДСП бях на ръба да се откажа още там. При срещата ни много се колебах, ако не бях взела решението веднага щях да размисля и да се откажа. И сега нямаше да имам и сина си. Не те съветвам обаче ти да правиш като мен. За сина ми подходих без никакви очаквания  - не вярвах, че ще стане толкова бързо. Но и не се тревожех особено - вече си имах моето момиченце. Успех.

# 482
  • София
  • Мнения: 138
здравейте момичета имам въпрос - документите  след като  осиновим продължават ли да важат двете години или трябва да пуснем някаква молба за да ги продължим

# 483
  • Мнения: 12 068
Зависи колко деца си заявила,че искаш да осиновиш при вписването в регистъра.Ако искаш едно и си одобрена за едно би следвало да я прекратят.  Попитай в РДСП каква им е практиката. Ако искаш второ дете, поискай /писмено/ да не я прекратяват и заяви, че желаеш второ дете със същия или друг профил. Няма гаранция, че ще уважат желанието ти. Може за второ да те накарат да минеш процедурата отново, а може и да стане, както стана при мен - при първото осиновяване трябваше да подновя изтичащата регистрация и тогава ме одобриха и за второ / одобрена да осинови две деца според посочените критерии/. Дано да съм ти била полезна.

Последна редакция: вт, 19 юли 2016, 05:04 от Mama Ru

# 484
  • Мнения: 94
здравейте момичета имам въпрос - документите  след като  осиновим продължават ли да важат двете години или трябва да пуснем някаква молба за да ги продължим
Здравей ние осиновихме миналата година само три месеца след като бяхме вписани получихме две предложения. Първото отказахме не отговаряше на нашите критерии за възраст второто е нашия син. Докато бяхме в процедура по осиновяването на нашето момче получихме още две предложения отказахме ги. След като си го прибрахме получихме още едно.Когато дойдоха социалните от нашето РДСП на проверка ни казаха че трябва да подадем молба дали искаме да спрат регистрацията или молба в която да пишем че искаме друго дете и откога да започна пак да ни разглеждат документите и дали имаме други критерии и ние подадохме молба след навършването на една година на малкия и че искаме момиче. Май догодина изтичат нашите документи.

# 485
  • Мнения: 411
Момичета,

някои от вашите социални казват ли нещо за предстоящите промени в процеса на осиновяване? Питали ли сте ги?

# 486
  • Пловдив
  • Мнения: 270
Да се похваля - имаме си момченце - отново 😍 След година и 3 мес. чакане. Със същите изисквания като първия път , когато чаках 2 месеца. Съдията направи прецедент и обяви решението си да влезе в сила веднага и съответно си взех детето на същия ден 🤗 Да попитам сега , че не помня - кога ще ми е готов акта за раждане ?

# 487
  • Мнения: 12 068
Зависи колко са експедитивни. Моите бяха готови за седмица и двата пъти.
Честито! Да е живо и здраво детенцето и само да те радва! Лека и бърза адаптация.

# 488
  • Мнения: 36
Честито,Самира! Да са ти живи и здрави дечицата! Желая ви много щастливи моменти заедно! Simple Smile
Благодаря,че си се сетила за "Статистиката". На мен лично ми дава кураж и предполагам,че е така и за всички чакащи.
Самира,ще се радвам,ако разкажеш нещо по-подробно за адаптацията при вас,когато имаш време.Сега сигурно се опознавате и нямаш време. Simple Smile

# 489
  • Мнения: 335
Честито! Много щастие и разбирателство между малчуганите!

# 490
  • Мнения: 411
Да се похваля - имаме си момченце - отново 😍

Честито Simple Smile

Да са ти живи и здрави мъниците  Hug

# 491
  • Мнения: 436
Честито Самира. Живи и здрави да са ти дечицата, да си дадете много взаимна любов. Много се радвам.

Тъкмо си мислех, че няма никакви обаждания, никакви предложения и хоп, изненада. Значи системата пак е заработила и социалните организират съвети. Даже точно вчера ходих в старата тема, за да видя миналата година как е било. Тогава след 10 август е имало предложения.


# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 270
Здравейте  Simple Smile Когато отидохме първия път за срещата питах всички - социалните в РДСП-то, социалната на детето и където се сетих, защо се бавят осиновяванията - вярвайте ми, не е защото няма деца - точно обратното. Въпросът е да се вземат едни пари, за една камара социални. Нашето дете е вписано в регистрите февруари, това е първото му предложение. Приемното семейство казва, че в техния град има много деца по приемни семейства и никакво развитие за осиновяване. В същото време при първото ми осиновяване имаше социални в РДСП и до там, а сега детето има социални, семейството имат май 2 бр, а и аз като кандидат-осиновител имам такъв. На приемното семейство това им е трето дете и казват, че с всяко следващо растат бюрата на социални, но ефект от тях...... виждате сами. Не знам какво се обърка в закона и какво направиха, но предния път когато кандидатствах, както вече писах, със същите изисквания чаках 2 мес., сега 1год и 3 мес., семейство, което беше с мен на курса имат същите изисквания като мен + по-висока възраст, все още не са получили нито едно писмо. Да не говорим, че предния път в темата през седмица-две до двайсетина дни, все някой се похвалваше - сега - ТИШИНА !
Иначе адаптацията върви добре, като изключим, че е като гербова марка за мен и не позволява да ме изпусне от поглед, но с всеки изминал ден, се поотпуска.  Ние имахме всичко на всичко 2 срещи + видео разговори всеки ден, но това не мисля, че е достатъчно, детето да не страда.  Cry

# 493
  • Мнения: 411
Ще видим какви ще са промените с новия закон.

# 494
  • Мнения: 16
И ние след една година чакане, получихме предложение за момче на 1,3 година. Ходихме, видяхме го и ще си го вземем. Яд ме е, че детето е оставено веднага след раждането от майката, а това му е първо предложение. Защо трябва да стои в дома една година?

Общи условия

Активация на акаунт