Шеста тема на чакащите

  • 510 080
  • 5 043
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 132
Здравей Пипи Мипи, предполагам, че ще бъде трудно. Плановете са ми да си взема една година отпуск по майчинство, лошото е, че ако детето е от 1-2 г. се получават 340 лева. Започвам да се замислям, дали не постъпвам безотговорно. Имам възрастна майка, на която не мога да разчитам за акитвности. Иначе, имам съседки (1-2), пенсионерки. Чудя се, дали в Организацията за осиновители не предлагат помощ, под форма на жени за гледане. Ще проверя. Много въпроси ми се въртят в главата, но предполагам, че човек се организира. Замисляла съм се за всичко, което изброихте като примери (за което благодаря, че споделяте). И повече се паникьосвам. Човек все пак не бива да се предава.
Здравей. Аз осинових сама момиченце на 6 м когато бях на 41 години . Ще си позволя да ти пиша на лични .

# 631
  • Мнения: 12 428
ЧНГ момичета! Здраве и късмет и нека тази година се сбъдне най-съкровената ви мечта - да станете майки!

AnaHorn, не го мисли толкова и не се панирай предварително, ще се справиш. Аз разчитам на майка ми да гледа малкия, докато съм на работа (цял ден), както и за готвенето. Но, след Коледа тя трябваше да влезе планово в болница за три дена, а непланирано я оставиха до 3-ти. Аз през това време трябваше сама да се грижа за децата, да домакинствам, да ги забавлявам(все пак сме ваканция и добре, че е така) и оцеляхме. Даже вчера обещах на децата, че съм приключила с всички важни и маловажни задачи и от днес три дена ще се посветя изцяло на тях.  Simple Smile

# 632
  • София
  • Мнения: 596
Честита Нова Година на всички! Желая ви сбъдване на най-съкровенните ви мечти! Днес в първия работен ден на годината ми връчиха две уведомителни писма за вписване от АСП София-град и Пазарджик. Звучи пресилено, но ужасно се развълнувах въпреки, че знам че сигурно ще мине много дълго време до момента в който ще получа онова писмо, което ще ми съобщава предложение за детенце. Въпреки това много се зарадвах, тъй като да ви кажа и тази процедура по одобрение на кандидатите е доста тромава във времето...а като си помисля, че чакането тепърва предстои....ала си заслужава сигурна съм по радостта, която блика от написаното от жени станали вече майки. Извинете за емоционалния пост. Не мога да се сдържа от вълнение.  Simple Smile Embarassed Blush

# 633
  • Мнения: 71
Честита Нова Година и нека всеки срещне детенцето си!

# 634
  • Мнения: 436
INA BAMBINA, много е вълнуващо, наистина. Ние получихме само 4-5 писма за вписване. Но по важно е да дойде това с предложение за детенце. Ако нямате претенции за етност може да стане бързо, но всъщност всичко е въпрос на късмет.

# 635
  • София
  • Мнения: 596
Аз нямам, но съпругът ми не иска да има мургава кожа за да не го дискриминират околните. Страхува се, че детето ще страда от обществените предрасъдъци. Аз съм по войнствено настроена. Naughty

# 636
  • София
  • Мнения: 596
Ей хора! Много замряхте! Как я карате?  Simple Smile Ние си останахме само с двете писма от София-град и от Пазарджик.....и до там. newsm78 Знам, че няма да получа от всички РДСП но и не очаквах само две от цялата страна и то едното е по местоживеенето ни..... Rolling Eyes Дали са ни вписали изобщо започвам да се питам. Sad

# 637
  • Мнения: 411
Вписали са ви. Можеш да им напишеш по един мейл, за да ти потвърдят и да си спокойна и да си свериш дали са ви вписали с коректните изисквания.

# 638
  • Мнения: 256
Вписали са ви, няма страшно. И аз получих три писма, като от там, от където осинових, въобще не бях получила писмо за вписване. Така че ви пожелавам бързо да се намерите с детето си! Знам колко е мъчително чакането, но ще мине.

# 639
  • Мнения: 436

INA BAMBINA, бъди сигурна, че сте вписани. И не се притеснявай, че имате само 2 писма. Ние мисля, че получихме 4, но пък в началото на на 2016 получихме най-важното, това с предложението, само 3 месеца след вписването ни. Така, че не бъди нетърпелива. А за предложението на vanibo, мисля, че няма смисъл да си губиш времето. Аз го направих и съжалявам, защото някои ми се поскараха защо ги безпокоя.

# 640
  • Варна
  • Мнения: 10
Здравейте...и ние чакаме...от септември 2016г. Неусетно минават дните, опитвам се да не мисля само за заветното писмо...утеха в момента ми дават милите ми ученици...
Желая на всички търпение и кураж Simple Smile И вяра, че ще дочакаме децата си Simple Smile

# 641
  • Мнения: 335
На курса ни за кандидат осиновители ни обясниха, че ще получим само 1 писмо и то е от РДСП по постоянен адрес. Това писмо е най-важното, останалите РДСП-та не са длъжни да ни изпращат. Въпреки, че знаех това, аз имах съмнения от сорта на: "Ами ако някъде не ни е стигнало досието, ами...." още куп други въпроси. Неизвестността не ми даваше мира и исках да получа някаква информация все пак. Не си представях, че ще звъня на всички 27 РДСП-та, защото от нашето вече бяхме получили, за това реших да напиша мейл. Седнах един ден и го написах, копирах всички РДСП-та в страната, пуснах го и зачаках. Не мина много време и отговорите започнаха да пристигат - някои с писмо като прикачен файл по мейла, други по пощата, а трети в свободен мейл. Имаше много мили отговори, имаше и 2-3 с не най-добрия тон, но вече имах информация, случваше се нещо. Бяхме вписани почти навсякъде по едно и също време с няколко дни разлика. Предполагам, че това зависи от деня, в който са ни получили досието. Отговори не получихме от всички, но това ми стигаше.
Наистина не са длъжни и практиката е да не пращат, а и заради пощенските разходи пък съвсем.
INA BAMBINA, със сигурност сте вписани, но можеш да им пишеш за твое успокоение и информация. Не очаквай най-милите отговори, но и такива има. Аз не съжалявам, че го направих. Успех и кратко чакане!

# 642
  • Мнения: 47
Момичета дойде време отново да се запиша тук и да вдъхна кураж на чакащите.След дълго чакане вече си имаме и момченце.От 30.12 вече си е при нас и сме най-щастливото семейство.А най-хубавото е ,че е на възраста на дъщеря ни понеже аз винаги съм искала да имам близнаци , след всеки опит инвитро се молех на БОГ да бъдат две и ето ,че той все пак е чул молитвите ми имат само 13 дни разлика и това ако не е Божие дело.....Момичета молете се и вярвайте-мечтите се сбъдват!Успех на всички!

# 643
  • София
  • Мнения: 596
Благодаря за подкрепата! Да ви се връща!  bouquet Hug

# 644
  • Мнения: 55
Здравейте! Днес реших да се обадя на някои социални грижи, за да разбера дали са ни предлагали досега на съвет. Говорих с една служителка, от една от службите и какво се оказа... че в електронният регистър сме вписани със сбъркани критерии за възраст на детето. Вместо от 6 месеца до 1,5 година, сме вписани от 1,5 година до 5 години. Служителката се опита да ми обясни, че въпреки всичко, те си гледат хартиените доклади. Същото ми казаха и от нашите социални, след като ги информирах за грешката. Но просто в мен остана чувството на лъжа. Има ли пишещи, които да са адвокати, какво биха ме посъветвали, дали трябва да направя жалба или нещо друго или да си остане така. Вписани сме от почти 2 години и никой не се е обадил досега.

Общи условия

Активация на акаунт