Шеста тема на чакащите

  • 508 570
  • 5 041
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 411
Пропуснах нещо - какво от това, че детето е циганче?

# 616
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен ! И ние сме от чакащите  , в регистрите сме от април 2016 и до сега нямаме обаждане с предложение . Нашите критерий  са за здраво дете , до 2 год. , произход - без ромски .  Май  доста ще почакаме , но  от постовете тук ми се струва , че предлаганите деца са малко на  броя чакащи ! Весели празници на всички  и много усмивки,  и  много подаръци от  Щъркелите и от Дядо Коледа !

# 617
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен! И ние сме от чакащите, в регистрите сме от април 2016 и до сега нямаме обаждане с предложение. Нашите критерии  са за здраво дете, до 2 год., произход - без ромски.  Май  доста ще почакаме, но  от постовете тук ми се струва, че предлаганите деца са малко на броя чакащи!
Здравей Sisany, ние сме вписани в регистъра от февруари. Критериите ни са здраво момиченце от 2 до 4 г. Нямаме претенции към произход, даже се надявам да е мургавко. Имахме само едно предложение за детенце на 6,5 г. Все още чакаме. И на мен ми се струва, че децата за осиновяеане са по-малко. В предишните теми сякаш нещата се развиваха по-бързо.

# 618
  • Мнения: 12 290
Здравейте момичета,
Добре дошли на новите!

Не знам дали децата са по-малкото, сигурно е така, нали вече доста домове са затворени. Не забравяйте и друго, в статистиките се дава общия брой деца до 18-годишна възраст. Като приспаднете  децата над 5г, децата с тежки заболявания и увреждания, децата с братя и сестри (по три, четири, някои от тях на доста висока възраст или с увреждане), ромчетата наистина остават малко. В някои области дори няма здрави деца под 7г. Ако не ви се чака дълго помислете с какво можете да направите компромис - възраст, етнос, здравословен статус - например дали бихте приели здраво ромче или българче с кривогледство, астигматизъм, астма и т.н.  или пък детенце над 4-5 г? ( дъщеря ми беше на 3,4г., изглеждаше на 2, с развитието на 15-18 месечно - да я видите сега!!! Все още има какво да желаем, хиперактивна е, с шум на сърцето, но си е моето момиченце и догодина ще е първокласничка с всички вълнения и тревоги, а са я смятали "неосиновяема" и я бяха вписали в международния регистър)

На всички момичета от тази тема, които все още не са станали "мамо" пожелавам през следващата година пораснали семейства и дечица, трескаво разопаковащи коледни подаръци под елхата. Много здраве, любов и късмет на всички.
Весела Коледа и Щастлива Нова Година!
 newsm07 santa2

# 619
  • Мнения: 5
Благодаря за съветите ! Ще ги предложа на “семейния съвет “ !

# 620
  • Мнения: 11
Здравейте момичета,
нова съм във форума. Самотен осиновител. Приключението е подобно на доста от вас. Вписана съм в регистъра началото на декември 2016. От 0-3г, без претенции за пол и произход. Притеснявам се, даже вече много се притеснявам, дали ще се справя, защото няма на кого разчитам, в буквалния смисъл. На 42 съм. Моля се само за здраве. Казаха ми да чакам обаждания от януари. Искам да ви благодаря, че ви има и, че предоставяте ценна информация, много полезна, както и Весела Коледа и късмет на всички, които още чакат. И възхищение към всички, които вече се грижат за съкровищата. Много съм объркана, все си мисля, че няма да се справя, а в началото бях супер самоуверена. И аз бих искала да споделя опита си, когато има какво да кажа, защото форумът е много полезен. Стискайте ми плаци и със сигурност, скоро ще имам въпроси. Виждам, че много от вас са супер отзивчиви. Бъдете здрави!

# 621
  • Мнения: 256
Здравей, добре е да имаш притеснения, но на този етап няма нужда де го мислиш много, тъй като това, което ще се случи ще бъде коренно различно от това, което сега си мислиш. Аз също сама си гледам детето. Беше на година и три месеца, когато се намерихме. Сега след три месеца ще навърши три години. Трудните периоди бяха в началото, когато детето имаше нужда да се адаптира, да свикне някой да го гушка, да промени тотално навиците си. За мен беше нужно малко повече време, за да свикна да я разбирам, да предусещам реакциите й. Сега вече с много, много по-лесно. Все едно цял живот сме били заедно. Пак е трудно, особено, когато е болна, но иначе всичко е страхотно. Пожелавам ти по-скоро да срещнеш детето си!

# 622
  • Мнения: 12 290
Здравей АnaHorn, и добре дошла в клуба на самотните осиновители. Въпреки, че имам възрастна майка, която ми помага отчасти, трудни моменти има. Най-вече, когато трябва да отидем на лекар или другаде и няма на кого да оставим детето/ децата, вземането от детската градина, ако работното ти време не съвпада с тяхното, пазаруване, когато детето е болно и от този род. Поне това са основните трудности, с които аз съм се сблъсквала. Можеш да обмисли тези ситуации и да се подготвиш, а може и изобщо да нямаш такива проблеми. Ще се справиш. Децата са най-големият стимул за решаването на всякакъв род проблеми. Успех и детенце за следващата Коледа.

# 623
  • Мнения: 11
Благодаря ви "Мама Ру" и "Цвети 75" за симпатичните отговори и подкрепа!

# 624
  • Мнения: 436
AnaHorn, добре дошла при Чакащите.
Тези дни, когато детенце се разболя и няма на кой да го оставим се бях замислила как хората се наемат да осиновят детенце сами. Ако имат баби, дядовци, лели, чичовци, добре, но да не можеш да разчиташ на никой е голямо предизвикателство. Ние имаме близки, но изведнъж се оказа, че не могат да се справят, болнави са, ... и така.
Хубаво е, че имаш желание, но помисли имаш ли на кой да разчиташ? Много време се иска за адаптация и има много трудни моменти. Ако можеш да се справиш действай смело.
Между другото с тези изисквания мисля, че до 6 месеца максимум ще си мама. Успех и късмет.

# 625
  • Мнения: 11
Здравей Пипи Мипи, предполагам, че ще бъде трудно. Плановете са ми да си взема една година отпуск по майчинство, лошото е, че ако детето е от 1-2 г. се получават 340 лева. Започвам да се замислям, дали не постъпвам безотговорно. Имам възрастна майка, на която не мога да разчитам за акитвности. Иначе, имам съседки (1-2), пенсионерки. Чудя се, дали в Организацията за осиновители не предлагат помощ, под форма на жени за гледане. Ще проверя. Много въпроси ми се въртят в главата, но предполагам, че човек се организира. Замисляла съм се за всичко, което изброихте като примери (за което благодаря, че споделяте). И повече се паникьосвам. Човек все пак не бива да се предава.

# 626
  • Мнения: 436
AnaHorn, не се предавай разбира се. Това си е твоя живот и ако си решила твърдо се бори за детенце. Живота е интересен, може да ти поднесе хубави изненади. Провери дали не се предлага такава услуга от социалните, плаща ли се, колко струва? Ако имаш въпроси ... питай.

# 627
  • Мнения: 84

AnaHorn, ще се справиш, както са се справяли много жени преди нас. Аз също съм сама осиновителка и не мога да разчитам на помощ. Майка ми е инвалид, трудноподвижна, самата тя има нужда от моята подкрепа. Но колкото може, ми помага. Помагат ми и 2-3 приятелки, налагало се е да оставям детето по няколко часа при тях и винаги са се отзовавали. Може би плюс при нас беше това, че детето не беше бебе, беше на 2 години и половина при осиновяването. Така че, смело напред, за всичко се намира начинът

# 628
  • Мнения: 11
Ann_ и Пипи Мими, страхотни сте! Благдаря ви за подкрепата и споделянето!

# 629
  • София
  • Мнения: 596
Здравейте отново! Искам да ви се похваля! Връчиха ни заповед за вписване на 21.12. Много съм щастлива!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт