Шеста тема на чакащите

  • 507 551
  • 5 037
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 596
Криспи събрала си смелост и нещата са се получили...браво!  Вероятно ще изчакаме малко. Съпругът ми не иска да се отказваме още. Така, че засега нещата остават така. Не знам, какво ще се случи, но не искам повече да преживявам това.

# 946
  • Мнения: 436
Вероятно ще изчакаме малко. Съпругът ми не иска да се отказваме още. Така, че засега нещата остават така. Не знам, какво ще се случи, но не искам повече да преживявам това.
Според мен си променете изискванията на .... здраво дете, ако не искаш да преживяваш пак това. Не ги слушай социалните, че сте стане бавно. Аз бих увеличила и възрастта от 0 до 4 годинки, ако съм на ваше място.
Успех и кратко чакане.

# 947
  • Мнения: 12
Здравейте ,момичета.Да се включа и аз .И ние сме от чакащите за детенце .От края на януари 2016 сме вписани в регистъра за осиновяване.До момента нямаме предложение .Първоначалните ни критерии бяха за момиче от 6м. до 1г. бълг.или смесен произход и най -близките до нас Дирекции 8на бр.което беше по съвет на социалните.Но след година и половина направихме промени и преди 1 седмица получихме 2 писма с подновена заповед с новите критерии която важи до януари 2017г.Сега новите ни критерии са следните :здраво дете от 0 до 2г.без претенции за произход но без видими белези на ромски етнос т.е. да не е с много тъмна кожа.и без претенции за пол и вписване във всички регионални Дирекции.Как мислите какви са ни шансовете ,защото времето минава а от никъде нищо и вече започвам да се отчайвам че няма изобщо да ни се обадят.

# 948
  • София
  • Мнения: 596

[/quote]
Според мен си променете изискванията на .... здраво дете, ако не искаш да преживяваш пак това. Не ги слушай социалните, че сте стане бавно. Аз бих увеличила и възрастта от 0 до 4 годинки, ако съм на ваше място.
Успех и кратко чакане.
[/quote]
Да ще ги променим. Ще пишеме здраво дете. Така ще и най-добре. И дано да имаме късмет. И всички останали също. Пожелавам го!

# 949
  • Мнения: 140
Криспи това което ти се е случило на теб е като шестица от тотото  .Да са ти живи и здрави децата и винаги да се обичате щастието винаги да озарява домът ви !!!
Тинче  наши познати осиновиха деца с тези претенции за  няма и година така че би трябвало да се случат нещата бързо и при вас.
Ние с предпочитания към бг. но сме склони да вземем и друг произход без да е с черти от ромската раса и държим да е здраво вече 8 месеца никой не ни се е обадил , но и аз имах нужда малко като Инчето да си почина от самата процедура понеже се бях ошашавила .

# 950
  • Мнения: 256
Ина, как ще се отказваш? Естествено и да има в главата ти страшно много мисли и емоции, но не се отказвай по никакъв повод, моля! Съвсем нормално е да се чувстваш слаба и отчаяна сега, но всичко това ще премине. Това детенце ще си намери дом и семейство, пък било то и чужбина. А вие ще срещнете ВАШЕТО дете!

# 951
  • София
  • Мнения: 596
Ина, как ще се отказваш? Естествено и да има в главата ти страшно много мисли и емоции, но не се отказвай по никакъв повод, моля! Съвсем нормално е да се чувстваш слаба и отчаяна сега, но всичко това ще премине. Това детенце ще си намери дом и семейство, пък било то и чужбина. А вие ще срещнете ВАШЕТО дете!
Цвети, благодаря ти за милите думи. Успокоих се вече. Няма да се отказвам. Просто много се разстроих. Емоциите ми дойдоха в повече. Днес говорих със социалната, която ни заведе и пуснахме официален отказ. Обясних й причините и й благодарих за предложението. Тя каза да не се притесняваме и да не чувстваме вина. Детето ще бъде вписано в регистъра за чужденци и ще намери своето семейство. А ние .... продължаваме. Така, че засега нямаме да мислим за отстъпление.

# 952
  • Мнения: 97
Ина, съжалявам и аз за преживяните емоции. Сигурно не е никак лесно, но ви пожелавам занапред всичко да се случва много по-положително и още следващото ви предложено детенце да е вашето. Пожелавам да е скоро, както и на Тинче и Бебу и на всички чакащи.
Криспи познавам подобно развитие на нещата и ми изглежда прекрасно. Simple Smile Пожелавам си го ... защо не Simple Smile. Пожелавам да са много здрави и двете дечица и много радост да ви носят.

# 953
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Криспи това което ти се е случило на теб е като шестица от тотото  .Да са ти живи и здрави децата и винаги да се обичате щастието винаги да озарява домът ви !!!
Тинче  наши познати осиновиха деца с тези претенции за  няма и година така че би трябвало да се случат нещата бързо и при вас.
Ние с предпочитания към бг. но сме склони да вземем и друг произход без да е с черти от ромската раса и държим да е здраво вече 8 месеца никой не ни се е обадил , но и аз имах нужда малко като Инчето да си почина от самата процедура понеже се бях ошашавила .
Ина, успех,мила! С изисквания-здраво, от 0-18 месеца, без претенции за пол, без видими за ромския етнос черти, без пари под масата чакахме точно 3 месеца. Сега имаме най-прекрасното дете на света!

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 20:08 от rumibumy

# 954
  • Мнения: 436
.....
С изисквания-здраво, от 0-18 месеца, без претенции за пол, без видими за ромския етнос черти, без пари под масата чакахме точно 3 месеца. Сега имаме най-прекрасното дете на света!


Ааааа rumibumy  Naughty, нашето е най-прекрасното  smile3503. И ние чакахме колкото вас само, че пожелахме дете от 2 до 4 годинки.

# 955
  • Мнения: 12 190
Еее, щото не сте виждали моите гарджета Grinning Нали помните приказката за най-хубавото птиче?

# 956
  • Мнения: 140
Ах как ме развеселихте :д.Мойто ще е още по - хубаво от ваще .Само дано доживея да се запознаем  и пътя ни се прессече.

# 957
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Ах как ме развеселихте :д.Мойто ще е още по - хубаво от ваще .Само дано доживея да се запознаем  и пътя ни се прессече.
Ще дойде и вашето време! Когато трябва! Като го гледамнашия се сещам за песента,в която се пее "....черни огнени очииии, крещят обичаам теее...и т.н."Laughing

# 958
  • Мнения: 140
Разбрах , че ще се обсъжда майчинството ,  което да е вместо 1 г да стане2 г и също децата между една и две год. да имат право на цяла година майчиство а не както до сега ако го вземеш на година и половина да ползваш само 6 месеца платено майчинство което много ме зарадва  !

Относно темата с хубоста на децата всички до едно са хубави и е редно да имат семейство и да не остават в домове и приемни родители.Понякога се връщам назад в времето като Ива и си казвам дали не трябваше да взема 1то дете , дали   изобщо е редно да си държи човек на изискванията  и ейтака просто е нужно да си затворим очите и да вижда единствено и само с сърцето .Знам ,че е редно да изхвърим всички предрасъдъци и да се хвърлим в дълбокото без претенции , но в същия момент знам , че ако не опитам и не дам шанс на съдбата , за това което е най - близко до мойте представи за подходящо нямаше да е честно спрямо мен .В същия момент ще помня една трета среща с едно прекрасно дете което аз с лека ръка отхвърлих накрая защото нещо в мен се надигна и не ми позволи да стигна до края.Не се взима лесно такова решение особено ако нещо те тревожи , но в същия момент си казвам , че сама си удължих проблема с липсата на детенце в нащо семейство .Вярвам , че най - хубавото предстои .НАистина са много неприятно тези откази , за това щеше да е по -лесно ако можеше да си изберем ние ,но в същия момент съм съгласна че и децата не са стока , но така няма ли да се случват по лесно нещата ?!Няма на кой да го споделя около мен и за това реших на вас ейтака да си излея малко чувствата  .

# 959
  • Мнения: 3 933
Разбрах , че ще се обсъжда майчинството ,  което да е вместо 1 г да стане2 г и също децата между една и две год. да имат право на цяла година майчиство а не както до сега ако го вземеш на година и половина да ползваш само 6 месеца платено майчинство което много ме зарадва  !

Какво, какво? Аз нещо не разбрах. Колко е полагащото се майчинство при осиновяване на детенце на 1,5 г.? Ами в такъв случай колко ще е ако осиновиш детенце на 3 или 4 г?

Общи условия

Активация на акаунт