Шеста тема на чакащите

  • 508 332
  • 5 041
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 38
Дадохме си една седмица да помислим със съпруга ми. Трябва да обмислим решението си наистина добре. Детенцето е живяло до 4 годишно при майка си. Дотогава детето е говорило само на майчин език. Вписана е в регистъра преди няколко месеца.  Rolling Eyes Има да наваксва с българския език, защото ходи на детска градина (предучилищна) от една година. Няма да бъде готова за есента да е първи клас, за да бъдат заедно със сина ми. Трябва да й се обърне много внимание.
Детенцето има дълга коса й аз казах: "Косата ти е прекрасна, дълга като на Рапунцел. Знаеш ли коя е Рапунцел?". Отговорът й ме узадачи, очаквах да каже, че Рапунцел има дълга коса, а отговоът й бе: "Рапунцел имала ужасна мащеха, която не я е обичала!" Може да си въобразявам, но обърнах внимание на това. Струва ми се, че възрастта на детето е досатъчно голяма, за да знае какво се е случило с нея (не искам да влизам в подробности) и това за вбъдеще може да създава проблеми. Признавам, че не почувствах нищо. Чувствам се емоционално празна. Много съм объркана.

# 226
  • София
  • Мнения: 108
skwestarz, доста от момичетата споделят, че на първата среща не са почувствали нищо, но след това са обикнали децата си. Така че според мен това не трябва да те притеснява.
Иначе положението не звучи много розово, но ми се струва, че няма как положението на дете на тази възраст, което е оставено за осиновяване, да е розово...
Лошо, че няма да можеш да ползваш по-дълго време отпуск. Но пък хубавото е, че наистина децата на тази възраст учат бързо, наваксват бързо.

Ох, никак няма да е лесно това решение, но каквото и да предпиемете, имате право на този избор. Стискам ви палци!  Hug

Рапунцел сега къде живее - в приемно смейство, в дом, друго?
Някой каза ли ви защо не са се съобразили с изискването ви за възраст?

# 227
  • Мнения: 38
Рапунцел сега къде живее - в приемно смейство, в дом, друго?
Някой каза ли ви защо не са се съобразили с изискването ви за възраст?
Детенцето живее в къща от семеен тип. Преди това са правили опити за реинтеграция към бабата, несполучливо. Загубили са толкова много време!
За изискването за възраст ни казаха, че винаги предложенията варират +/- 1,5 години. Споделиха още, че са много малко децата във възрастовата граница, която сме посочили  Rolling Eyes

# 228
  • Мнения: 256
Значи по тази логика на вас може и детенце на месеци да ви предложат. Просто си говорят глупости понякога. Аз днес цял ден си мисля за репликата, която е казало. Може просто да си мисли, че никой към настоящия момент не го обича. Толкова е изтърпяло милото. Страхотна тромава система си имаме. Докато се опитват да го реинтегрират, да го подмятат от тук до там, то са минали цели две години. Време, в което е могло да бъде щастливо. Може би трябва да го видите и още един път, преди да вземете окончателно решение. При всички случаи ви стискам палци.

# 229
  • Мнения: 106
Здравейте, не съм писала скоро, но редовно Ви чета.Виждам колко нови предложния има.Искам да кажа само: заредете се с търпение, момичета.Аз чаках 1г. и 3м.Мислех си, че на мен няма да ми предложат детенце- изискванията са ми до две годинки а аз не съм първа младост-тази година ще стана на 45г.Имах изисквания само да няма много изявени ромски черти, като произхода да е български, турски или ромски.На 02.02.2016г имах среща с малко момиченце на 1г и 1м.Не почувствах нищо, видях я на улицата като я носеха.След това ме извикаха и мен, не смеех да погледна момиченцето- толкова не ми хареса.А, какво значи хареса, не можех да кажа.Влязохме в стаята със социалната и приемната майка, която я носеше.Тогава се усмелих да я погледна - тя се засмя със широко отворени устички и протегна ръчички към мен.Нищо не почувствах, просто гушнах едно детенце.После се заиграхме, подържах я да походи, защото не можеше и така неусетно беше минал 1ч.Тръгнах си без да подам декларация и без никакви чувства, просто насрочихме дата за следващата седмица.На другия ден размислих трезво, като само да отбележа се хващах да си мисля с усмивка за нея и на няколко пъти в разговор с близки казах това моето без да се усетя.Та, размислих и си казах: какво да искам повече, красавица кукла със златни коси ли.със сини очи ли, та аз дори не харесвам руси хора, може би защото аз съм руса винаги съм харесвала тъмните хора.Детето беше здраво, добре гледано със всички качества за тази възраст като казване на срички, опит за ходене, игриво , усмихнато .Много лъчезарна и усмихната- тя с това грабва.Така на следващата седмица подадох документите.Без притеснение, без съмнение, даже се ядосах на себе си защо не го направих на първата среща.Утре е делото, ами какво да кажа, чакам с нетърпение както делото така и всяка среща с нея.Днес се случи друго обаче- получих второ писмо за момиченце на 9м, и ми е много мъчно, не защото бих оставила моята маймунка, а защото не мога да взема и другото детенце.Утре ми е делото и няма как да отида на среща, да, обадих се да кажа, но няма да мога да се справя с две.Това ми беше притеснението, и трябва да напиша отказ за второто детенце, дори без да я видя.Винаги съм искала две деца да имам за да са сестрички, просто защото аз съм само дете, но на този етап няма как да стане с 2, може би ако получа друго писмо след 4-5м.Та, за емоционалната връзка исках да кажа, че и при мен я нямаше, но винаги има начин да ви грабне едно дете, просто Вие си го позволете.И да, детето ми е ромче, мургава е, но е с толкова хубави, миловидни черти.Не е черна, но е мургава, но пък е моето прекрасно, усмихнато и лъчезарно дете.

# 230
  • София
  • Мнения: 108
skwestarz , и аз съм много озадачена от това, което са ви казали.
+/- 1,5 години!!! Та на някои хора изискванията за възраст са в по-малък интервал от техния "толеранс"! Знам, че в различните райони действат по различен начин, но все пак... Ако не е тайна, това в района на кое РДСП е?
Изненадва ме и другото - че децата във възрастовата граница, която сте посочили, са много малко. Чак се връщах да търся вие каква възраст сте писали. Намерих от 1 до 4 години. Това ли сте писали наистина? Ако е така, тогава се чудя в каква възраст са повечето деца, вписани за осиновяване. На вас споменаха ли ви нещо по този въпрос?
Питам те, защото ние сме посочили от 2 до 3,5 години.

DPP, честито! Това е страхотна новина! Бъдете щастливи заедно! Дано делото мине бързо днес и скоро да сте заедно в къщи?
Може и да е от днешното ми настроение, но успя да ме просълзиш... от умиление разбира се Simple Smile

Надявам се скоро и в нашето семейство да огрее детска усмивка. Напоследък се усещам, че ставам малко по-нетърпелива.

# 231
  • Мнения: 118

DPP -честитооооооо и от мен Много се радвам за вас и за това че сте се намерили с вашето детенце Аз преди съм писала във форума При нас се получи така че получихме 2 предложения за дечица за момиченце и за момченце За момиченцето направихме отказ притесненията ми бяха дали ще се справя Много мислих и за двете деца но страхът ми надделя и взехме само едното дете На днешна дата година след това много съжалявам че не взехме двете деца ама наистина много съжалявам Вече обмисляме да подаваме документи за второ детенце  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 232
  • Мнения: 38
skwestarz , и аз съм много озадачена от това, което са ви казали.
+/- 1,5 години!!! Та на някои хора изискванията за възраст са в по-малък интервал от техния "толеранс"! Знам, че в различните райони действат по различен начин, но все пак... Ако не е тайна, това в района на кое РДСП е?
Изненадва ме и другото - че децата във възрастовата граница, която сте посочили, са много малко. Чак се връщах да търся вие каква възраст сте писали. Намерих от 1 до 4 години. Това ли сте писали наистина? Ако е така, тогава се чудя в каква възраст са повечето деца, вписани за осиновяване. На вас споменаха ли ви нещо по този въпрос?
Питам те, защото ние сме посочили от 2 до 3,5 години.
В последствие увеличихме долната граница, писахме 2-4 г., заради майчинството. Нямаме претенции за етнос, детенцето може да е с много изразени ромски черти. За мен това няма значение. РДСП-то е Пловдив. И да, на срещата ми казаха, че децата са малко. Може би са имали впредвид, че са малко здравите деца

# 233
  • Мнения: 436
skwestarz, не мисля, че това е истина, че няма дечица на тази възраст. И ние писахме от 2 до 4 год и ни предложиха малко над 3 годишно.

DPP, честито мамо и от мен. Скоро да се гушкате в къщи. Не се притеснявай, че отказваш 2-то детенце. По-добре да го предложат на следващата избрана двойка, отколкото ти да се задъхваш с 2 деца. Трудничко е, но ще справим  Laughing.

# 234
  • София
  • Мнения: 138
Здравейте момичета, как върви при вас имате ли дати за дело нашето е чак др седмица вече нямам търпение, а и този път ме убива направо. Много изморена се чувствам.

# 235
  • Мнения: 436
Здравейте момичета, как върви при вас имате ли дати за дело нашето е чак др седмица вече нямам търпение, а и този път ме убива направо. Много изморена се чувствам.

deina_li, я се вземи в ръце. Отивай на едно СПА, че после като дойде детенцето .... , знаеш как е. Сега си почини добре и времето ще мине. Наслади се на тази почивка. Хей го на, аз вече ходя рошава и недоспала  Wink .

За да не идват повече писма трябвало да се подаде декларация. Има ли такова нещо?

# 236
  • София
  • Мнения: 138
Еми да точно така ни обясни социалната  за писмата . А що се отнася до почивката аз имам детенце и за мен няма почивка от 4 години вече  Laughing

# 237
  • Мнения: 256
За да не идват повече писма трябвало да се подаде декларация. Има ли такова нещо?




[/quote]

Да, ако искаш да ви отпишат от регистрите, подаваш писмено заявлеение. Ако искаш само временно да стопираш получаването на писма пак попълваш декларация с това твое желание. Иначе ще трябва да си пишеш само откази.

# 238
  • Мнения: 436
skwestarz, мина седмицата ви за размисъл. Взехте ли някакво решение? И ние мислихме, затова си представям какво ви е ...

cveti_75, благодаря ти. Ще подадем в най-скоро време писмено заявление.

# 239
  • Мнения: 38
skwestarz, мина седмицата ви за размисъл. Взехте ли някакво решение? И ние мислихме, затова си представям какво ви е ...
Искаме да я видим още веднъж, но тази седмица и двете ми деца са с грип вкъщи и се гледаме. Разговаряхме много със съпруга ми. Не искаме да бавим детенцето, но ако това е ТЯ? Искаме да сме сигурни. Вероятно ще пътуваме пак следващата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт