Шеста тема на чакащите

  • 506 177
  • 5 029
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 311
Здравейте, момичета,
Ние взехме решението си още същия ден и в петък се обадихме до Враца да кажем отговора си - това е нашата дъщеря!!!
За делото ни искат само декларациите, медицинско и свидетелство за съдимост. До края на тази седмица ще имаме всички документи и ще им ги пратим, за да подадат в съда за делото.
Срещата беше кратка и ревлива  Mr. Green  за нея дее, ние и се хилехме насреща.Казаха, че момата си ни е ревлива по принцип, а в комбинация с непознати беше чудо. Лошото е, че освен на делото ще имаме възможност да идем още веднъж само да я видим и контактите ни няма да са кой знае колко много, но ще се нагласяме в движение  Mr. Green
Искам да попитам тези, които имат идея как седи въпроса в еднократната помощ за раждане на второ дете и дали за работещи майки се полага половината от майчинството до навършване на две години на детето???

# 661
  • Мнения: 12 003
 bouquet честито Вилкони, само да ви радва девойката и бърза адаптация. Полага ти се еднократна помощ, но не знам дали сумата ще е като при второ дете или е твърда - 250лв, но и така, все е помощ. Относно майчинството имаш същите права, както и ако я беше родила, което значи че ще получаваш майчинство до навършване на 1г /90%/, след това през втората - 340лв. Втората година можеш да я прехвърлиш и на друг, например непенсионирани баба/дядо, таткото или да вземаш половината сума, ако се върнеш на работа, без да си прехвърлила майчинството.

# 662
  • Мнения: 182

Здравейте, момичета,
Ние взехме решението си още същия ден и в петък се обадихме до Враца да кажем отговора си - това е нашата дъщеря!!!
За делото ни искат само декларациите, медицинско и свидетелство за съдимост. До края на тази седмица ще имаме всички документи и ще им ги пратим, за да подадат в съда за делото.
Срещата беше кратка и ревлива  Mr. Green  за нея дее, ние и се хилехме насреща.Казаха, че момата си ни е ревлива по принцип, а в комбинация с непознати беше чудо. Лошото е, че освен на делото ще имаме възможност да идем още веднъж само да я видим и контактите ни няма да са кой знае колко много, но ще се нагласяме в движение  Mr. Green
Искам да попитам тези, които имат идея как седи въпроса в еднократната помощ за раждане на второ дете и дали за работещи майки се полага половината от майчинството до навършване на две години на детето???
Страхотна новина! Скоро да си я приберете и лека адаптация! Да, полага се майчинство до втората година. Да, полага се еднократна помощ 250 лв, а не като за раждане на второ дете.

# 663
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Здравейте, момичета,
Ние взехме решението си още същия ден и в петък се обадихме до Враца да кажем отговора си - това е нашата дъщеря!!!
За делото ни искат само декларациите, медицинско и свидетелство за съдимост. До края на тази седмица ще имаме всички документи и ще им ги пратим, за да подадат в съда за делото.
Срещата беше кратка и ревлива  Mr. Green  за нея дее, ние и се хилехме насреща.Казаха, че момата си ни е ревлива по принцип, а в комбинация с непознати беше чудо. Лошото е, че освен на делото ще имаме възможност да идем още веднъж само да я видим и контактите ни няма да са кой знае колко много, но ще се нагласяме в движение  Mr. Green
Искам да попитам тези, които имат идея как седи въпроса в еднократната помощ за раждане на второ дете и дали за работещи майки се полага половината от майчинството до навършване на две години на детето???
Честито, мамо! Не се притеснявай от малкото срещи. Осиновихме дете от институция. Решихме, че е нашето още на първата среща, че това е нашето дете. Тогава подадохме и документите за съда. След това го видяхме само на делото и в момента на прибирането у дома. От третата вечер спи в самостоятелна стая по 12 часа. Йееее! Късметлии сме с такова дете! Адаптация не сме имали. Имах чувството, че то се чувства у дома от първата секунда! Пожелавам ви същото!

# 664
  • при него
  • Мнения: 1 230
Вилкони, честито и от мен!!!
Ние съще се бяхме видяли само 2 пъти, веднъж на първата среща и веднъж, когято ходихме на делото, в смисъл след делото минахме да го видим. Далече беше и не можехме да отсъстваме от работа. Когато го взехме (вече седмица по-късво, когато влезе в сила съдебното решение)  се скъса от рев поне 70 километра по магистралата, представете си картинка, той реве та се къса, аз пея (?!), мъжа ми шофира. После се изтощи, заспа и точно на влизане в София, аха да се успокоим и направи гигантско повръщане тип фонтан. Имаме парадно видео с влизането в къщи, ние с физиономии шах-мат, сина ни жестоко разреван и оповръщан. Кучето изскача и с кучешка радост се мята върху него и го събаря (още нямахме рефлекс за такива ситуации) hahaha
първата седмица беше странна, аз почти не я помня, не знам какво ми се случваше изобщо.
9 месеца по-късно, целият си е наш и не можем дори да си представим, че миналата година по това време, дори още не се бяхме срещнали. Адаптацията мина леко, обичта се развихри с пълна сила и всичко върви добре. В неделя се готвим за голям купон за рождения ден. Така че, спокойно, сигурно ще се шашкате, сигурно на моменти няма да знаете къде сте, но всичко ще се нареди и щастието ще дойде.

# 665
  • Мнения: 12 003
Момиче младо, влюбено, красиво –
така се спомням днес – във време сиво –
сглобяваше житейската мозайка,
мечтаеше да бъде майка.

Но ето че годините минават,
помалко се надеждите стопяват.
И ето – сваля маската удобна,
почти на 30 вече. И безплодна.

И миговете тичат безполезни,
душата стене в гърчове болезни.
А сълзите не могат да се крият…
и мъката не могат да измият…

Но…женското сърце е стара кримка-
изстрадало опъва свойта примка.
И в миг във него огън се подклажда,
надежда нова плахо се заражда.

И майчиното чувство изтерзано
подпира с болка счупеното рамо.
И вместо да проклина и се вайка
напук прошепва:“Ти ще бъдеш майка!“

И не чрез плът от твоята утроба.
И не чрез кръв от твоята природа.
А с увереността, че ще обичаш лудо,
защото е най – чаканото чудо.

Закърмено не с мляко, а с надежда,
че в тоя свят не гените отреждат.
От сила страшна – сили ще питае.
И тая страшна сила ЛЮБОВТА е!

Автор: Неизвестен

Публикувано на 25.06.2015г, списание "Родител"

# 666
  • София
  • Мнения: 596
Честито Вилкони! Желая ти цялото щастие на света с това мъниче! Нека ви е здраво и много късмет!  bouquet

# 667
  • Мнения: 311
Благодаря момичета,
На нас това ние второ осиновяване, имаме тренинг както се казва  Peace
Това с повръщането ми е познато  Joy Joy Joy
Малкото срещи не ме притесняват,толкова имахме и със сина ни, но ми е по-притеснено този път.... сигурно защото вече знам какво ни чака  Joy Joy Joy
Ще се нагласим това е ясно, а и бати ще помага този път  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 668
  • Мнения: 55
Мина нашата среща с детето. Но за съжаление, това няма да е нашето дете. Не можах да го приема по никакъв начин. Детето е много жизнено, но просто не е моето. Още на пръв поглед има ромски черти, поне за мен. Ние сме писали без силно изразени ромски черти, но явно за социалните те не са силно изразени. Сега мисля как да си формулирам доклада, така че да не ни се отрази, за последващи разглеждания от социалните. Ако някой може да ми изпрати на лични модел на отказ. Много е трудно да напишеш отказ, но не мога да го приема на всяка цена.

# 669
  • Мнения: 411
Променете си изискванията и пишете без ромски произход.

# 670
  • Мнения: 55
Ние нямаме ромски произход. Критериите ни са български, турски, смесен, без силно изразени ромски черти. А на детето майката е ромски произход и баща неизвестен. Така го смятат като смесен. А като звънях в друга дирекция да питам, защо не ни се обаждат, ни казаха, че при тях били с неизвестен произход, а ние сме нямали такъв. Просто всеки си тълкува различно. Със сигурност ще си сменя критериите.

# 671
  • Мнения: 411
Тогава махнете и смесен. Няма смисъл да ходите на срещи с деца, които не искате и да губите и тяхното, и вашето време.

# 672
  • Мнения: 55
Благодаря за съвета!
Искам да попитам, ако откажа среща по телефона, при евентуално следващо писмо, в случай, че още в разговора разбера, че детето не отговоря на критериите ни, това приема ли се за предложение и съответно за наш отказ. Въобще мога ли така. Някой сблъсквал ли се е с това.

# 673
  • Мнения: 411
В рамките на 1 месец от получаването на писмото трябва да решите дали искате детето или не. След като сте получили писмото, предложението се брои.

# 674
  • Мнения: 182
Дори да решите да не отидете на срещата трябва да отидете до вашето РДСП да напишете отказ.

Общи условия

Активация на акаунт