Шеста тема на чакащите

  • 503 604
  • 5 021
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 411
Как го променихте сега? Ако сте писали за произход "всякакъв без ромски" мисля, че ще ви свърши работа. Но така изключвате и неизвестния произход, защото няма как да знаят дали неизвестният татко не е от ромски произход.

# 781
  • Мнения: 236
 Не сме променяли критериите си, само ги уточнихме подробно впредвид кореспонденцията ни с РДСП гр.Русе и неясната информация. В заявлението написахме същите изисквания, както и в изпратения мейл.
"Едно или две деца ( имаме впредвид второто дете да осиновим след време или направо две ако са с роднинска връзка (братя, сестри) или близнаци и не надвишават 3 години. Относно произхода на детето, предпочитаме да е с български произход или европейски ( руски, чешки, полски, украински, скандинавски и прочие, за да не изброяваме всички, дори арменски, израелски.., т.е всякакъв без ромски. Може да е от всякакъв смесен произход, също без участие на ромския. Възраст - от 0 до 3 години, пол- без значение."

Това са ни предпочитанията за детенце, не се различават от първоначалните, просто са по- подробни и доуточнени.
П.П. Относно неизвестния произход, още в началото ни обясниха , че майката определя произхода, дори и таткото да е неизвестен.За мен вариантите да е от неизвестен произход са когато и майката е с такъв и не се самоопредели.

# 782
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Днес подадохме молба и чакаме насрочване на дело.

# 783
  • Мнения: 97
Здравейте и от мен! Пожелавам успех на всички чакащи и да се запиша и аз - и на себе си успех Simple Smile. От 17.05.2017 г. ми е подписан доклада. Предстои ми чакането. До сега поне имаше някакви ангажименти, които да те карат да усещаш, че нещо се случва - обучения, посещение на социалните .... Сега ми е едно голямо неизвестно в главата Simple Smile. Но ще се опитам да си правя интересен живота с друго докато се случи това, което чакам - писмото със заветното "одобрена сте....". Сама съм както става ясно, но се надявам, че няма да е за дълго и ще сме поне двама скоро Simple Smile.

# 784
  • София
  • Мнения: 596
Слънчоглед добре дошла!Желая ти успех! Peace
Перуника ти си минала най-трудното, а именно чакането. Така, че другото ще свърши бързо. Леко дело ти желая! bouquet

# 785
  • Мнения: 411
Слънчоглед, добре дошла и кратко чакане! Какви са ти критериите за детенце?

perunika, колко е голямо вашето слънчице? Не се притеснявай за делото, минава бързо.

# 786
  • Мнения: 411
П.П. Относно неизвестния произход, още в началото ни обясниха , че майката определя произхода, дори и таткото да е неизвестен.За мен вариантите да е от неизвестен произход са когато и майката е с такъв и не се самоопредели.

Според мен са имали предвид, че майката може да се самоопредели и да каже, че е българка, когато е циганка. По-добре пуснете един мейл до всички РДСП-та и ги питайте при вашите изисквания дали ще ви предложат дете с майка българка и баща неизвестен, според мен не. Решението си е ваше. Успех.

# 787
  • Мнения: 97
vanibo благодаря ти, дано наистина е кратко. По отношение на критериите - без значение на пол, възраст от 6 м. до 5 г., по отношение на произхода и на мен като на Mery Dik идеята ми беше да изключа ромския произход и това бях казала при посещението на социалните. После в доклада бяха написали произход - български, турски и смесен без видими ромски черти. Реших да го оставя така в крайна сметка и искрено се надявам да не попадам в ситуация да отказвам. Този момент ми създава най-много притеснения как ще се приемем при първото виждане. Но Simple Smile вярвам че сърцето ми ще се отвори за него. По принцип съм човек, който като обикне някого и може да се раздава много.  Вярвам, че сега и то и аз чакаме момента на първата среща Simple Smile и че Бог ще ни помогне да се намерим.

# 788
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
На 8 месеца е. За делото не се притеснявам, по-скоро за това дали ще се съобразят с молбата ми за насрочване, че аз самата имам дела тези две седмици и нямам много свободни дни

# 789
  • Мнения: 411
На 8 месеца е. За делото не се притеснявам, по-скоро за това дали ще се съобразят с молбата ми за насрочване, че аз самата имам дела тези две седмици и нямам много свободни дни

Супер, бързо ще навакса, ако въобще има дефицити. Бърза и лесна адаптация  Hug

# 790
  • Мнения: 11 737
Vanibo, и в нашето РДСП се приема, че произходът се определя от майката, т.е дете с неизвестен произход е дете, на което не са установени нито майката, нито бащата, т.е подхвърлено/ намерено дете. Явно не навсякъде е така. И на двете ми деца в документите пише за баща - неизвестен, но произходът им беше определен по произхода на майката, а не се водеха с неизвестен произход. За дъщеря ми социалната на майката каза, че е виждала ББ и е със бг произход, за малкия не съм питала какво знаят за бащата и за произхода му. На месечните ни среща, които са смесени осиновители и кандидат осиновители, когато се обсъжда произхода, социалната го тълкува по следния начин - майката може да заяви какъвто си иска произход и детето ще бъде вписано така, както го заяви БМ, дори тя да е ромка, ако заяви, че детето й е българчета то ще се води и предлага като българче. Аз лично съм чувала ромка да твърди, че детето й е българче, понеже ББ е българин и независимо от факта, че детето се отглежда в ромската си фамилия и не контактува с бащата.

Перуника, честито! bouquet Много, много щастие с малкото юначе! А каката как приема факта, че ще става кака?

Слънчоглед, добре дошла и кратко чакане. Видях, че си писала до 5г. Предполагам знаеш, че имаш право на майчинство само до деня, в който детето навърши 5г, макар че, ако детето идва от приемно семейство, това вероятно няма да е голям проблем и ще минете и с по-малко време за адаптация и наваксване.

Последна редакция: пт, 26 май 2017, 20:24 от Mama Ru

# 791
  • Мнения: 411
Точно заради различните тълкувания после хората се чудят защо чакат. Вероятно е най-добре въобще да отпадне изискването за произход.

# 792
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
И при нас ни го обясниха така, както мамаРу е описала за произхода. Майката го определя при неизвестен баща.
Нашата кака е много дива и се надяваме да се кротне с лъчезарния юнак  А и семейството ни ще е пълно вече.

# 793
  • Мнения: 97
Mama Ru благодаря за уточнението, зная за майчинството. Мисля, че ще намеря начин как да се справя и да остана пак поне за 2-3 месеца в къщи и да работя така. Вярно, че не може всичко да се предвиди, но се надявам да няма неочаквани изненади Simple Smile.
Перуника, пожелавам Ви много щастливи моменти заедно и да се радваш на развитието на децата Ви и на взаимната Ви любов.

# 794
  • Мнения: 11 737
Перуника, надявай се и дано наистина се кротне, но се подготви, че след половин година ще имаш две дивачета Grinning. И моята кака е дива, направо си е хиперактивна. Малкият като е сам е кротък, но съберат ли се двамата първо се превъзбужда, а после и да се кротне кака му, той отива и я дърпа и дразни. А и игрите им все буйни, подвижни - годеница, криеница, а най-обичат да се катерят по секция и дивани, кога ли някой ще си счупи главата newsm78? Така, че у нас е весело, като проходи стабилно малкия и у вас сигурно ще бъде весело, ама чак не си представям при две и повече деца на тази възраст да е тихо и мирно като са заедно.

Слънчоглед, наистина е хубаво, ако имаш възможност да работиш от вкъщи, а и работата може да не е проблем, ако осиновяването е през  учебната година и детето задължително посещава предучилищна, там и да искаш ,нямаш голям избор - ДГ или полудневна в у-ще. И аз бях писала първия път до 5г, но това беше преди да променят закона (кандидатствах през 2011, а първото дете осинових през октомври 2013, но ползвах 10 месеца през 2014, с влизането на промените в сила).  Всичко това може и да няма значение, зависи какво детенце ще осиновиш, може да е на 2-3 и да си цяла година по майчинство. Няма чак такова значение, важното е да се случи, тогава другото са подробности.

Успех и кратко чакане на всички момичета. Напоследък като че ли има раздвижване, няколко момичета вече станаха мами smile3541

Общи условия

Активация на акаунт