Шеста тема на чакащите

  • 505 409
  • 5 022
  •   2
Отговори
# 870
  • Мнения: 97
Пипи Мипи, не мога да разбера след като ти вече се радваш на своите дечица (дете) защо точно реши да се заяждаш с новодошлите тръгнали по пътя. От заядливост полза никаква, да ме прощаваш. Няма никакво надграждане на мнение и полезни съвети както благодаря на другите, които ги дават. Затова и нямам никакво намерение да коментирам съображенията си за каквото и да било, тъй като нито ти ще застанеш на моята позиция, нито аз на твоята. А и .... няма нужда. И освен това аз също като Мама Ру оценявам и вашата решителност и гледна точка по въпроса, радвам се на мисленето ви, но просто приеми че със заяждане няма да постигнеш нищо. Сигурно би била много полезна за форума ако просто смениш тона и бъдеш толкова толерантна към нас, колкото и към всички други.

Последна редакция: чт, 15 юни 2017, 13:08 от Слънчоглед 66

# 871
  • Мнения: 11 893
Който направи отказ ... отива последен. И докато имаш предложение не ти правят нови.

Не е много редно, едва ли би се възприело.

Аз от години не съм писала тук, не зная дали сега е така, но е имало случаи/ вкл. и при мен/, които са драстично разминаване с критериите.
Например- при зададен критерий възраст 0-3г. се предлага дете почти на 5г.
При никакви изисквания относно етнос, пол, а само добро здр. състояние се предлага  болно с много тежка диагноза и нужда от денонощно обгрижване.Да,ясно е, че всяко дете има нужда от семейство, тук спор няма.

Дано вече не е така, но критериите са все пак, условни.

Всеки има своя избор, не е важно колко ще чакаш, а да се случат нещата от сърце.

Имала съм повод да го казвам- тук всички истории имат щастлив край!

# 872
  • Мнения: 436
С никого не се заяждам. Просто си казвам мнението. За ваше сведение съм изчела всичките 5 теми на чакащите по няколко пъти, както и други теми в раздела. Преживяла съм вълненията на доста мами. Но най-важното е, че никой  Naughty до сега не е обиждал децата така, както вие го направихте.
 Stop

# 873
  • Мнения: 32
Здравейте, момичета. Отдавна не съм ви писала. Смятам, че никой не е обидил децата, та нали всички се борим за една и съща кауза-да отгледаме и възпитаме едни добри деца. По повод етноса аз бях категорична- български произход.Това, което се казва, че може да е от ромски произход, но да е бяло като пуканка...може, но е доста рядко. Няма смисъл от спорове, дискусиите са по-полезни. И както мамите се радват на хората, осиновили деца с друг етнос, нека се подкрепят и тези, които предпочитат българския произход. Поздрави и успех.

# 874
  • Мнения: 97
Бих си взела забележка ако конкретно ми кажеш с какво АЗ ги обидих, защото единственото което ме интересуваше и попитах е дали се води отказ, ако не го видиш и откажеш и това го направих с единствената цел да съм наясно защото все пак това има значение за самото дете. За него ще има разлика ако има 3 отказа. Нито съм казала, че имам предложение и ще отказвам, нито че мисля най-вече за това. Попитах и какъв произход се води детето ако майката е с известен а бащата не, защото съм писала смесен, но не и неизвестен. Как точно обидих децата с това. Обидно е да ни караш да се оправдаваме като ученички, при положение че нито си най-знаещата за емоциите на всички хора, нито имаш право да ни търсиш сметка защо съм писала 5 г. Искам да спрем този тон на разговор защото това което правя изобщо не е нещо, което искам да ме зарежда с отрицателна емоция и няма да го позволя. Ти с твоите коментари точно това правиш. Това е действие, което не е благородно, а повече дори мисля егоистично, но определено трябва да е водено от ЛЮБОВ, а не от негативизъм и злорадство.

# 875
  • Мнения: 97
Благодаря Алекс!

# 876
  • Мнения: 161
Привет на всички! Още не съм в листа на чакащите, но се надявам скоро да съм там. Следя темата по тази причина, но понякога не ми допада назидателния тон. Нали затова е да споделяме, а не да се доказваме кой е най-знаещ и прав ...
Аз лично няма да имам (имаме със съпруга ми) изисквания за произхода, но мисля, че всеки сам може да прецени кое е добре за него, и това не ми се струва обида към децата.
Успех на всички!

# 877
  • София
  • Мнения: 596
Момичета, тона много се изостри...излишно е. Всеки има свои очаквания за детето, което ще вземе. Не бъдете настъпателни. Няма смисъл от това. По-добре мислете какви предизвикателства ще ни се изпречат след това, а не какво дете ще ви предложат. Аз нямам претенции за произхода му за разлика от съпруга ми, но се наложи да се съглася с неговите ограничения, защото иначе нямаше да се се съгласи за осиновяване. Ето нагледен пример затова как очакванията на хората дори и в едно семейството се разминават.Но това сме ние хората -различни очаквания, различни нагласи...няма как.

# 878
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
За пореден път установявам колко е безсмислено да се пише в тази тема...За жалост и аз спирам участието си тук.
Успех на чакащите!

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 18:24 от betray

# 879
  • Мнения: 32
Betray, здравей. Ти имаш повече опит като служител в тази система от всички нас, но искам да те опровергая. Има българчета, изоставени в дълбоката провинция, не защото родителите са психично болни, а защото вече имат деца и нямат ресурса да гледат поредното им.И с пълното съзнание се отказват от детето, за да му дадат шанс за по-добър живот.Моето момченце е от такова семейство.И знаете ли, смятам, че ние всички тук в този форум харесваме всяко дете на улицата, обичаме безкрайно своето и сме едни прекрасни дами Simple Smile

# 880
  • Мнения: 11 918
Aleks827331,  bouquet

Betray, прекрасни деца!

Mama_ТЕ, добре дошла и кратко чакане.

Да са ни живи и здрави децата, на вече осиновилите. И нека, тези, които все още очакват своето детенце, скоро се похвалят, че са го срещнали. И няма значение дали ще е бяло или мургаво, дали ще е здраво или не съвсем, дали ще е бебе или вече пораснало малко човече, дали ще е принцеса или принц, важното е, че това ще е вашето слънчице, което ще огрее домовете ви, ще изпълни дните ви с щастие и грижи, ще ви държи будни нощем, когато е болно, ще ви прегръща най-силно, ще ви целува най-сладко и ще ви разтапя с "Мамо, обичам те! Ти си моята майка!".

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 06:23 от Mama Ru

# 881
  • Мнения: 11 893
Как за десет години нищо не се е променило....

Когато някой каже, че е ограничил изискванията си за произход се приема като обида за децата от друг етнос.

Когато някой каже, в прав текст, че всички деца от бг произход са с психично болни родители или самите деца са болни, се приема за о.к

Един съвет към чакащите, ама много сериозен- Докато чакате- повече разходки, кино, книги, шопинг, кулинария и задължително- минимум форум.Не ви трябва чак толкова. Много се изкривяват тук нещата, то и затова заглъхна подфорумът.А от друга страна, когато се появи мъничето, за всички приятни неща няма да имате никак, ама никак време, особено в началото.

Послушайте ме Hug

# 882
  • Мнения: 411
От дистанцията на годините виждам колко са безсмислени някои неща - изискванията за произход, дрязгите във форума, курсовете за кандидат-осиновители, приемните семейства. На мен ми беше трудно да приема, че кандидат-осиновителите са същите ограничени хора, които после заявяват: "Ама как така, детето е цели 2 месеца при вас, а още не сте го възпитали", "няма да стане човек от него, такъв му е гена, кофти родители, щом са го изоставили", "не можем да го приемем при нас, толкова е изостанал, никога няма да стигне нивото на нашите деца". Това, че някой осиновява не го прави добър човек, а човек, който си решава проблем чрез осиновяването, съответно цял живот се срамува от това, трепери от разкриване на тайна, която не съществува и се вманиачва по цвета на кожата. Точно заради общуването с тях напуснах групата. По-малко са тези, които поради други причини взимат дете и съответно им е все едно каква му е наследствеността и дали ще се вижда от километри, че е различно от тях. Малко са, но за щастие ги има и някои от тях познавам лично, огромна прегръдка за тях  Hug

За всички останали - изборът си е изцяло ваш. Към думите на Светкавица ще допълня само - забравете и всичко, което са ви учили на курсовете за кандидат-осиновители, не вярвайте на думите на приемните и наблюдавайте детето, изградете си сами впечатление за него.

P.S. Слагам и себе си към групата на тъпи, прости и ограничени осиновители, защото позволих реакциите на околните да ме засегнат, позволих учители и родители да дават оценка на детето ми, да му налагат изисквания и да превърнат живота ни в кошмар. Също така сгреших със споделянето в групата - очаквах да помогна на тези, които идват след нас, а се оказа, че те яростно се дистанцират и вместо да научат как да се справят с някаква ситуация, заявяват: "А, не, моето няма да е ТАКОВА". В крайна сметка онова изоставащото, невъзпитаното, втрещяващо всички с реакциите си ще стане човек, просто защото отдавна не е ничий, а е мой син.
Приключвам с писането в този форум, няма смисъл. Ако някой желае помощ, той я намира. Ако някой не иска да си отвори очите, остава сляп.

Бъдете здрави и дано децата ни са по-разумни от нас!

# 883
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
....

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 18:24 от betray

# 884
  • Мнения: 256
Какъв е смисълът да продължаваме в същия дух? Всеки има право на мнение, виждане и очакване да се случат нещата. За мое щастие темите, които бяха тук, когато аз чаках ме промениха много. И хората, които са писал в тях ми вдъхнаха кураж, за да мога да напиша изискванията си. За мое щастие вече две години се радвам на прекрасно дете. Кой колко ще чака и дали си заслужава чакането, само той си решава. Не можеш да натрапиш вижданията си на някой друг. Може да има хора, които ще вземат под внимание мнението ти, и такива, които това няма да ги промени. Затова светът е шарен. Пожелавам на всички бързо да намерите децата си! И наистина отделете внимание на нещата, които обичате СЕГА, че после вече няма да имате тази възможност. За две години не ми се е случило и един филм да изгледам от началото до края. И много правилно е, че трябва да гледате самото дете. Аз това бях взела като решение, спазих го и не съжалявам.  Hug  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт