Шеста тема на чакащите

  • 508 360
  • 5 041
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 436
С такива изисквания 2015 и 2016 година предложенията идваха най-много до първия 2 годишен период. Даже това ставаше в рамките на месеци. Не я гледайте статистиката колко деца има и колко осиновители. Доста дечица имат заболявания и като напишеш здраво дете половината отпадат.
Децата за осиновяване са 3000? От къде знаете това? Може би това е броя на изоставените деца. Не вярвам 3000 деца да имат откази и готови документи за да намерят своите нови родители. Био създателките ги търсят понякога с години, за да се откажат от децата си. Социалните спазват срокове и по тази причина не всички деца са вписани в регистъра.
Над 3-3.5 години се чака за чист бг произход и то бебе.

# 916
  • Мнения: 12 228
Vanibo, отговорът защо трите братчета не са осиновени е, че са трима. Лично аз познавам само едно семейство осиновило 3  деца, наведнъж, двете са близнаци. Едновременно им предлагат от двете места, не могат да решат и вземат и трите. Познавам още едно - две семейства с две осиновени деца, но не са взети наведнъж. Колко от чакащите искат повече от едно дете? Колко биха се решили да три, и то наведнъж? За съжаление, такива семейства са изключение, веднъж на години. А у нас не се разделят родни братя и сестри, ако се познават, и наистина не е редно.
Пипи, за Мачка чаках две години (не съм имала други предложения), въпреки  широкия възрастов диапазон 0-5 години, а за Емо само 8-9 месеца, при възрастово ограничение 0-6 месеца, плюс ограничение за произход и здраво. Чувала съм и за бебенца на 5-6 месеца и с откази от 2-3-ма осиновители. Всичко май е въпрос и на късмет колко ще чакаш. А и ние като осиновяваха преди 4-5 години тъкмо тръгнаха масовите проверки по домовете за невнесени деца и неспазени срокове, ти май регистрите се напълниха тогава и ставаше по-бързо. Днес доста домове са затворени, за щастие, а от познати приемни семейства от две области чувам, че и все по-рядко настаняват деца и им предлагат деца с тежки увреждания...

# 917
  • Мнения: 12 228
Vanibo, отговорът защо трите братчета не са осиновени е, че са трима. Лично аз познавам само едно семейство осиновило 3  деца, наведнъж, двете са близнаци. Едновременно им предлагат от две места, не могат да решат и вземат и трите. Познавам още едно - две семейства с две осиновени деца, но не са взети наведнъж. Колко от чакащите искат повече от едно дете? Колко биха се решили да три, и то наведнъж? За съжаление, такива семейства са изключение, веднъж на години. А у нас не се разделят родни братя и сестри, ако се познават, и наистина не е редно.
Пипи, за Лъчка чаках две години (не съм имала други предложения), въпреки  широкия възрастов диапазон 0-5 години, а за Емо само 8-9 месеца, при възрастово ограничение 0-6 месеца, плюс ограничение за произход и здраво. Чувала съм и за бебенца на 5-6 месеца и с откази от 2-3-ма осиновители. Всичко май е въпрос и на късмет колко ще чакаш. А и ние като осиновяваха преди 4-5 години тъкмо тръгнаха масовите проверки по домовете за невнесени деца и неспазени срокове, ти май регистрите се напълниха тогава и ставаше по-бързо. Днес доста домове са затворени, за щастие, а от познати приемни семейства от две области чувам, че и все по-рядко настаняват деца и им предлагат деца с тежки увреждания...

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 10:31 от Mama Ru

# 918
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Братята и сестрите на нашето осиновено дете също са за международно осиновяване, мислех, защото са по-големи, а то явно е било, защото са живели заедно. Единият брат е припознат от друг баща и после осиновен от жена му.

# 919
  • Мнения: 140
Момчета има ограничение до 6 месеца , ако се изостави дете и не го търсят биологичните му родители да се дава автоматично за осиновяване без да са подали отказ.

# 920
  • Мнения: 12 228
Така е, Бебу. Също и ако детето е отнето от семейството и настанено в приемна грижа или дом/ЦНСТ. Има срок, в който се работи за реинтеграция и след това или се връща или се дава за осиновяване. Но за да се впише в регистрите трябва отказ или дело за отнемане на родителските права, или да е престояло повече от 6м в институция, тогава може и по служебен път, но май трудно се решават на такъв ход.

# 921
  • Мнения: 140
Здравейте милички.Получавал ли е някой писмо скоро ,някакви добри вести ако имате споделете?

# 922
  • Мнения: 39
Здравейте,ние все още си чакаме вече осми месец започнахме.Както бях писала преди време сменихме критериите за дете,писах до регионалните дирекции да питам дали са получили промените,получили са ги и от тогава минаха три месеца.Та въпроса ми е дали ще бъде нахално от наша страна да им пишем пак и да ги питаме какво се случва и ако някой може да ми помогне какво точно да им пиша или да изчакаме още.

# 923
  • Варна
  • Мнения: 10
Здравейте,ние все още си чакаме вече осми месец започнахме.Както бях писала преди време сменихме критериите за дете,писах до регионалните дирекции да питам дали са получили промените,получили са ги и от тогава минаха три месеца.Та въпроса ми е дали ще бъде нахално от наша страна да им пишем пак и да ги питаме какво се случва и ако някой може да ми помогне какво точно да им пиша или да изчакаме още.


При нас след две седмици става една година...не сме писали до дирекциите, само до нашите социални работници. Казаха, че ако имаме нужда нещо да променим(но сме го обсъдили с разум, не водени от емоции) са насреща.
Може би още е рано, не знам. Понякога губя търпение, понякога си казвам, че ще се дочакаме, няма страшно.

Късмет на всички!

# 924
  • Мнения: 436
Има дирекции, които много се дразнят. Други пък са любезни и отзивчиви. Имайте впредвид, че добре работят и четат всичко. Нещата ще се случат, когато най-малко очаквате. Имайте търпение и кураж. А и всичко си е КЪСМЕТ.

# 925
  • Мнения: 335
Здравейте!

Споделям линк, от който може да се запознаете с решението на Комисия за защита от дискриминация от проведеното заседание на 05.07.2017 г., за което ви писах преди време.
Макар решението да касае по-малките деца, е голяма крачка напред в борбата ни за целеви отпуск за осиновяване за родителите на всички деца, без значение на каква възраст се осиновяват.

http://baoo-bg.org/1651-2/

# 926
  • София
  • Мнения: 596
Получих днес писмо. За момченце на 1, 7м. с външна хидроенцефалия...в петък е срещата. От Враца. Било много добре. Нямало данни родителите да са със заболявания. Отива в дом за медико-социални грижи. Забравих да питам сега къде е. Избрали нас, защото сме писали, че нямаме против дете с лечимо заболяване....И преди да коментирате поста ми, да кажа, че ще го видим и после ще решаваме....но съм в ступор...

# 927
  • Мнения: 11 935
Ина, успех!Нямам представа какво е заболяването, но трябва да зададеш максимално въпроси.Питай дали можеш да посетиш детето с твой доверен лекар, някъде разрешават.

      Понякога ми се струва, че все още липсва достатъчно координация.Мои съседи отглеждат момиченце като цветче като приемно дете.Не е боледувала,  само е малко поднормена ръст, тегло.И вече има два отказа.Сърцето ми се къса, като гледам как се усмихва сладко на децата от махалата.При толкова чакащи и приемните и се чудят защо веднага след отказ не я предлагат на следващите.Може и да се срахуват, че след още един отказ ще ходи в международния регистър, а е още толкова мъничка.

# 928
  • София
  • Мнения: 596
Ина, успех!Нямам представа какво е заболяването, но трябва да зададеш максимално въпроси.Питай дали можеш да посетиш детето с твой доверен лекар, някъде разрешават.

      Понякога ми се струва, че все още липсва достатъчно координация.Мои съседи отглеждат момиченце като цветче като приемно дете.Не е боледувала,  само е малко поднормена ръст, тегло.И вече има два отказа.Сърцето ми се къса, като гледам как се усмихва сладко на децата от махалата.При толкова чакащи и приемните и се чудят защо веднага след отказ не я предлагат на следващите.Може и да се срахуват, че след още един отказ ще ходи в международния регистър, а е още толкова мъничка.


Благодаря за подкрепата! Не знам какво да си мисля....ние искахме детето да е здраво и бяхме склонни да приемем детенце и с лесно лечимо заболяване....не мисля, че хидроенцефалията е нещо такова. Това е много сериозна диагноза. Ако е вярна разбира се. Много съм шокирана от предложението. Естествено ще го видиме, но се чудя социалните как точно са преценили, че ние сме подходящи за него и то за нас...Просто не знам какво да мисля. Жената, която разговаря с мен ми каза, че ни "издърпали" напред в списъка, защото сме писали, че приемаме дете с "лесно лечимо" заболяване като това. Иначе сме щели да чакаме още много.Confused

# 929
  • Мнения: 140
Ina Banbina и аз бях писала първо  лесно лечими заболявания , но след като разбрах какво имат предвит под леснолечими   , си  промених  претенциите ,за здраво дете .Тази диагноза , за която спомена не ми се струва никак безобидна , но всяко детенце има нужда от семейство стискам палци да вземете най -доброто решение и скоро да се похвалиш.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт