Шеста тема на чакащите

  • 505 404
  • 5 022
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 11 918
Ех, че хубави новини. Тази есен май вали дъжд не от есенни листа, а от хубави предложения и щастливи мами! Честито  family 1swing

# 1 066
  • Мнения: 335
Честито на бъдещите нови мами! Пожелавам ви лесна адаптация и много споделена любов!

# 1 067
  • Мнения: 11 918
Щастливи майки, моля ви не забравяйте да минете и през статистика. Тя е важна за все още чакащите.

# 1 068
  • София
  • Мнения: 596
Здравейте, мога да се похваля, че семейството ми ще се увеличи с още един член - момиченце на 4 годинки.
Поздравления! Бъдете живи и здрави! Много радост и щастие! HeartKissing Heart

# 1 069
  • София
  • Мнения: 596
    [/list]
    И ние да се похвалим....ще имаме момиченце в дома си! Днес видяхме момченцето и колкото и да ни умили все пак почувствах, че нашето дете е тя.HeartPurple HeartHeartpulse

    # 1 070
    • Мнения: 436
    Здравейте, мога да се похваля, че семейството ми ще се увеличи с още един член - момиченце на 4 годинки.
    Поздравления! Бъдете живи и здрави! Много радост и щастие! HeartKissing Heart

    Честито и на двете ви.

    # 1 071
    • София
    • Мнения: 596
    Здравейте, мога да се похваля, че семейството ми ще се увеличи с още един член - момиченце на 4 годинки.
    Поздравления! Бъдете живи и здрави! Много радост и щастие! HeartKissing Heart

    Честито и на двете ви.
    БЛАГОДАРЯ! Hug

    # 1 072
    • Мнения: 3
    Честито на всички, които са получили шанса за детенце. Благодаря и за отговорите, общо взето всичко написано ми е минавало през главата. Ще се срещна със социалните и ще подам документите. Благодаря още веднъж Simple Smile

    Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 01:19 от prolet26

    # 1 073
    • София
    • Мнения: 596
    Обръщам се към онези момичета осиновили вече. Бихте ли ми казали какъв документ трябва да представя в службата след като излезне съдебното решение за да излезна в майчинство? Съдебния акт или акта за раждане след като го издаде общината? От кога се счита, че влизам в официално майчинство? От деня на влизането в сила на решението ли? И друго. Детето навърши годинка. Какво майчинство мога да ползвам? Мисля, че е 1 год. платено на минималната заплата и 1 неплатено? Thinking Интересуваме също така дали биологичните родители се уведомяват за съдебното решение или не са страна по делото? Опитвам се да изчисля колко време след подаването на документите за осиновяването на малката ще мине преди да дойде вкъщи за да знам с какво време разполагам за подготовка? Много въпроси станаха.....а имам още Scream

    # 1 074
    • Мнения: 11 918
    Здравей Ина.
    Провери дали промените са влезли от сила. Гласяха втората година да стане 380лв, а осиновителите да ползват 1 година платено майчинство от датата на вземане на детето. Предполагам за второто ще мине повече време докато го въведат. За Емо (4,5 месечен) представих само удостоверението за раждане, тъй като там майчинството ми беше на общо основание. (На мен се опитаха да ми искат в работата и съдебното решение, но аз не им го дадох - заявих, че не им е нужно).
    Колко време ще мине зависи от съда. В повечето градове делата са с приоритет и се дават дати до три седмици след внасяне на документите, а решението влиза в сила на осмия ден след делото. Така, че в най-добрия случай имаш месец да се подготвиш. Изключение е Стара Загора. Там делата се назначаваха три месеца след внасяне на документите.
     Русе и Монтана не дават на осиновителите решението, а само някаква служебна бележка. В Пловдив даваха на осиновителите два броя решения - едното за тях, а другото за ЦНСТ. В случаите, когато не е в институция, а в приемна грижа - не знам. В Шумен социалните си го получаваха от съда. Като мине делото ще се уговориш със социалните кога, къде и в колко часа ще стане вземането на детето. Те ще присъстват, ще подпишеш и документи. Ще ти трябва столче за кола. Ако детето е в приемно семейство осиновителите може да получат доста от вещите му, по преценка на семейството. Задължително си вземи лекарство за бебета срещу повръщане (попитай ЛЛ) и два комплекта дрехи. Не пътувай сама, ако ти шофираш - твоето място е при бебето отзад. Ако пресичате Стара планина, не минавайте през Шипка - пътят може да е много тежък за бебето. Вземи от храната му и имай готовност да спирате за почивка. Най-добре ще е, ако времето за пътуване съвпадне с времето за сън на бебето. Дай твоя дреха, която не е прана и мирише на теб на приемната майка - нека детето свиква с миризмата ти. Поискай да ти дадат и любима играчка и одеалцето, с което е свикнало. Обувки купувай само като ги премериш на крачето на детето. Вземането на мярка не винаги върши работа.
    Ако се сетиш още нещо - пиши.

    # 1 075
    • Мнения: 11
    Здравейте момичета, виждам, че има развитие за някои от нас! Честито! Вписана съм в регистъра на 6 декември 2016г. Нищо до сега. Звънях на социалните в моята община да питам за повече информация и ми се развикаха, че ще чакам толкова колкото и другите чакат. За какво изобщо звъня? Попитах дали изобщо са ми изпратили досието до 27-те области и дали да им звъня. Отговорът беше - "Ама как ще им звъните"?!  И ми затвори телефона. Имам приятелка, която осинови един месец, след като беше вписана в регистъра. Нямам претенции към етнос. Изисквания до 3 г. Не знам как да процедирам? Все пак чакам 11 месеца – самотен осиновител.

    # 1 076
    • Мнения: 11 918
    Аз бих проверила след такова отношение. Най-много някой пак да се тросне. А някакви писма за потвърждение?

    # 1 077
    • Мнения: 11
    Получих писма от РД София и Пазарджик - януари 2017. Започнах да пиша имейли днес до всички дирекции. Simple Smile Ще видим какво ще излезе. Благодаря за отговора. Simple Smile

    # 1 078
    • София
    • Мнения: 301
    Ина, това на което мога да отговоря от въпросите ти е:
    Майчинството започва да тече от датата на влизане в сила на съдебното решение.
    Биологичните родители не са страна по делото и не се уведомяват по закон. Но на някои места ги уведомяват, не знам защо. Явно всеки различно тълкува закона. Дори когато ние осиновявахме и говорих с адвокат, той първо ми каза, че са страна и се уведомяват. След като аз прочетох пред него пасажа от закона  и го попитах не съм ли права, той каза - а, да, наистина  не са страна по делото. При нас не са ги уведомявали и призовавали. До колкото знам те се уведомяват в момента на вписване на детето в регистъра за осиновяване, след това вече не.
    В работата ми поискаха съдебното решение. Аз забелих старите имена на детето, както и имената на биологичната майка, снимах го и така им го дадох, нямах проблеми. На тях им е нужно точно защото майчинството започва от влизането му в сила.
    Делото може да бъде насрочено и много скоро след внасяне на документите. Нашето го насрочиха за 3-4 дни след това.
    Успех с бюрокрацията и много радост у дома Ви желая!

    # 1 079
    • София
    • Мнения: 596
    Благодаря ви за отговорите Мама Ру и Елени! Relaxed

    Последна редакция: вт, 14 ное 2017, 06:50 от INA BAMBINA

    Общи условия

    Активация на акаунт