Шеста тема на чакащите

  • 503 689
  • 5 021
  •   1
Отговори
# 1 080
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Нашите деца нямаха отказ от БР. На делото бяха призовани и те и се явиха.

# 1 081
  • Мнения: 11 739
При Лъчезара също. Доколкото разбрах на много места дори с отказ призовавали БР в съда. Питах защо, след като има отказ ги призовават, но не получих разумно обяснение. Нещо като презастраховка. Аз бях изведена в страничен коридор, зада не ме види БМ, едва тогава охраната по сигнал на социалната я пусна да се качи, а след като си тръгна ме въведоха мен в залата. Разминахме се на стъпалата, докато влизах, аз я познах (бях я виждала на снимка с детето), но тя не разбра, че съм там.

# 1 082
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
При Лъчезара също. Доколкото разбрах на много места дори с отказ призовавали БР в съда. Питах защо, след като има отказ ги призовават, но не получих разумно обяснение. Нещо като презастраховка. Аз бях изведена в страничен коридор, зада не ме види БМ, едва тогава охраната по сигнал на социалната я пусна да се качи, а след като си тръгна ме въведоха мен в залата. Разминахме се на стъпалата, докато влизах, аз я познах (бях я виждала на снимка с детето), но тя не разбра, че съм там.
На делото, в залата са били и те. След това са поискали от съпругът ми 10 лева, за да се почерпят за здравето на децата и са му казали да се грижи добре за тях. Той им е дал 20 лв. и те си тръгнали...Отново някой не си беше свършил работата...
Децата ни нямаха отказ от БР...и за това са призовали и тях. При липса на отказ от БР те са страна по делото и се призовават задължително. Но дори и да не присъстват това с нищо не промена изхода от делото. В нашият случай и двамата са се явили...

# 1 083
  • Мнения: 11 739
Неприятна ситуация се е получила. Някой е допуснал грешка като е допуснал в залата да са едновременно осиновителят и БР. Не би трябвало да се виждат по закон - първо се изслушва БР, след това се въвеждат кандидатите. И при мен можешеда се случи гаф - социалната, която бяха пратили не познаваше БМ, аз я разпознах влизайки в съда (охраната не искаше да я пуска) и успях да предупредя социалната, а тя реагира адекватно като уведоми секретаря. Важното е, че децата вече са при нас.

# 1 084
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Mama Ru, те отдавна са при нас!

# 1 085
  • Мнения: 11 739
Да. Май горе-долу по едно време сме осиновили. Лъчезара вече почна петата година. (Взех я на 31.10). Емо беше бебе на 4 м. Делата минаха без проблеми, ама аз доста треперих после да не би да подхвърлят 20лв и адреса на БМ и да ми създадат проблем, че в ЦНСТ-то само повтаряха "горката майка". Като, че ли върша престъпление и аз я разделям от детето й. А, че тя толкова години не може да спре да пие и да си прибере детето, пък и състоянието,в което беше след престоя в институции са без значение.
В този смисъл разбирам притесненията на момичетата. С времето ще се успокоят, но в този момент са по-емоционални и чувствителни и лесно се филмират. Ще обръгнат.

# 1 086
  • Мнения: 298
Здравейте, момичета! Една питанка и от мен- записаните предпочитания за произход български, турски, смесен, неизвестен без черти на ромски етнос как се разбират- ще бъдат ли предлагани деца, при които единият или двамата родители са роми или не? Че май всяко РДСП си има собствено виждане по въпроса, както и по доста други теми...

# 1 087
  • София
  • Мнения: 596
Според мен така написано да. Неизвестен произход - какво означава. Ами че не се знае кои са родителите. Това означава, че може и да са от  ромски произход.

# 1 088
  • Мнения: 11 739
Прословутото "без ромски черти" е доста субективно. Често пъти кандидат осиновители са споделяли,че са им предлагали деца, които според тях имат видими черти ни ромския етнос. На курса пък нас ни питаха кои са тези черти.

# 1 089
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Здравейте, момичета! Една питанка и от мен- записаните предпочитания за произход български, турски, смесен, неизвестен без черти на ромски етнос как се разбират- ще бъдат ли предлагани деца, при които единият или двамата родители са роми или не? Че май всяко РДСП си има собствено виждане по въпроса, както и по доста други теми...
Ще бъдат! А и тези, които се водят с бългаски произход не е изключено да са роми. Ако майката се е определила като българка, а реално е ромка съвсем задължително и детето й се води българче по произход. То в България всички роми са българи по документи.  newsm78

# 1 090
  • Мнения: 298
Аз си мислех, че при така определен произход ще се предлагат деца и от ромски произход ( заради смесен и неизвестен или пък както казва betray защото майката се е самоопределила като българка), но да кажем с не много явни белези. Оказа се, че пак всяко РДСП си тълкува нещата по свое усмотроение. Вчера от едно РДСП ми заявиха, че за тях това означава, че ромският произход се изключва и те няма да предлагат такива деца. А за относителността на понятието "черти на ромски етнос" съм съгласна, но все пак дава някакъв ориентир за предпочитанията на кандидат -осиновителите... Освен това четейки темите назад се замислих, че при формулирането на предпочитанията ни за произход съм недогледала вероятността, макар и неголяма, да има и деца с друг произход- например от сръбски, чешки, полски, руски т.н. или пък по-екзотичен... Не знам обаче как бих могла да ги обхвана... "Без претенции за произход" ми е твърде широко скроено...Anguished

# 1 091
  • Мнения: 11 739
Аз бях писала без ромски и турски и смесен с тях. На което моята социална твърдеше "е, то други няма". Според нея явно в България има само три етноса или просто от другите е твърде рядко явление. Макар, че съм чувала и за армено-кубински произход на дете. Можеш да напишеш обаче, че би приела дете от друга раса. Има мами осиновили така мулатчета или дета с азиатски черти.
Момичета, през осемдесетте години у нас имаше много виетнамци. Чувала съм и, че съответно е имало изоставени деца от такива бащи. Те вече са големи. Как биха били оприделени техните деца в такъв случай? Чувала съм, черазиатските черти били много силни.
Ако си склонна да осиновиш дете от ромски произход или смесен и не искаш да е много тъмно, вместо " без ромски черти" защо не напишеш да е с по-светла кожа.

# 1 092
  • София
  • Мнения: 596
Здравейте момичета! Искам да споделя, че при нас засега делото за осиновяване на детето не е насрочено. Чакаме и това е....иначе вчера я видяхме и аз се чудя дали ще спази съда двуседмичния срок за делото. Disappointed При вас колко бързо се развиха нещата от подаването на документите в съда?

Последна редакция: нд, 26 ное 2017, 12:54 от INA BAMBINA

# 1 093
  • Мнения: 11 739
Само Стара Загора не спазват срока. За Емо осемнайсет дни (подадох в петък, а делото беше във вторник), за Лъчито - един месец (точно четири седмици ). За Емо беше и през юли, отпускарски сезон, но от съда бяха предупредили социалните, че ще гледат делата без прекъсване, приоритетно. За Лъчито - през есента (септември-октомври).

# 1 094
  • samokov
  • Мнения: 110
При нас се спази срока.След първата среща с детето  си подадохме документите за осиновяване и след 10дни ни се обадиха за дата за делото.След делото си изчаках ме период а за обжалване и след като влезна в сила решението от делото.Уведомих ме домът в който беше нашия син и се разбрах ме за другия ден да отидем и да си вземем нашето слънчице.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт