Шеста тема на чакащите

  • 505 378
  • 5 022
  •   2
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 335
Нашето дете беше настанено в "малка къща" и това го разбрахме по време на информационната ни среща за него. Процедурата е една и съща за всички деца, разликата е в грижите които се полагат за тях, както и достъпа на кандидат-осиновителите, след като им предложат детето, зависеща от порядките и режима на различните видове грижа. В нашето заявление не бяхме посочили изискване за типа грижа, от която искаме да осиновим детето си, но съм чувала за кандидат-осиновители, които го правят. С други думи посочват дали искат дете от дом, приемна грижа или ЦНСТ. От където и да се предложи дете, то вписването му в регистрите за осиновяване и процедурата по фактическото осиновяване се водят от социалните работници от отдел Закрила на детето, съобразявайки се с нормативните изисквания, които са еднакви за всички деца.

# 1 171
  • София
  • Мнения: 1 030
Благодаря, точно това питах. Нас въобще не са ни питали за типа грижа, който предпочитаме, но явно има различни практики. Жалко, че вече почти не се споделя в този форум, за "начинаещите" като нас е много полезно да научаваме полезни съвети от "кухнята" за тънкостите, трудностите и предизвикателствата, когато голямото събитие настъпи, а и след това. Едно е теорията, друго си е практиката:grinning:

# 1 172
  • Мнения: 256
С какво ще се сблъскате след голямото събитие няма как някой да знае. Всеки е преживял различни неща - и децата и родителите им. Когато дойде този момент ще го мислите. Сега прочетете предишните теми. Ще Ви бъдат от полза. Поне за определени неща. Лично аз съм споделяла в предишни постове за това, какво се случи при мен. Отдавна се научихме да се разбираме с детето ми и на този етап нямаме сериозни проблеми, които да са свързани с осиновяването. Тогава, когато имаш конкретни въпроси, аз с удоволствие ще ти отговоря. Кратко чакане ви пожелавам засега!

# 1 173
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 665
Здравейте,

Да се запиша и аз вече при чакащите. От вчера официално сме в списъка, за да си осиновим второто ни детенце. Имаме си едно биологично момиченце, което също чака да стане кака.
Стискайте палци и аз ви стискам на всички и кратко чакане! Hug bouquet

# 1 174
  • Мнения: 436
cveval, добре дошла и кратко чакане. Какви са ви изискванията за детенце? Каката на колко годинки е?

# 1 175
  • Мнения: 15
здравейте,вписана в регистъра от средата на септември 2017г.Осиновявам сама,моми4е от 6м-3г без изисквания за произход и етнос.Изминаха 4 месеца,дано скоро полу4а заветното писмо...Успех на вси4ки които 4акат като мен!

# 1 176
  • Мнения: 11 912
Здравей и кратко чакане.
А защо слагаш долна граница? Ако детето е с отказ още към края на втория месец се вписва в регистрите и до месец му намират кандидат осиновители.

# 1 177
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Има заболявания, които се проявяват на по-късна възраст. Дори 6 месеца е малко.

# 1 178
  • Мнения: 15
Здравей и кратко чакане.
А защо слагаш долна граница? Ако детето е с отказ още към края на втория месец се вписва в регистрите и до месец му намират кандидат осиновители.
Mama Ru,когато подавах документите ли4ната ми лекарка,ме посъветва да сложа долна граница...сега оба4е,като из4етох толкова много във форума,обмислям да направя промени от 0-4г.Това,4е имам предпо4итания за пол,малко ще позабави нещата,а и с тази долна граница...

# 1 179
  • Мнения: 15
Има заболявания, които се проявяват на по-късна възраст. Дори 6 месеца е малко.
Да,това имаше в предвид ли4ната ми лекарка

# 1 180
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 665
cveval, добре дошла и кратко чакане. Какви са ви изискванията за детенце? Каката на колко годинки е?


Благодаря! Добре заварила!  Mr. Green
Момченце, до 2 годинки, без претенции за произход, от цялата страна... Дъщеря ни е на 2 и три месеца.

# 1 181
  • Мнения: 11 912
Стеф, да има неща, които се проявяват по-късно. Дори и да родим пак няма гаранция. (На три години паднах по стъпала и получих сътресение, след което ми откриха епилепсия. Добре, че беше в лека форма и отшумя)
Всичко е до късмет. За каката ме уверяваха, че изоставането е заради престоя в дом и ще навакса. Е, четири години все още наваксва. Детето се оказа, че е с дискалкулия, дисграфия и дислексия. За дислексията последните 1-2 години имах някакви съмнения, но другото си пролича едва в първи клас. Само времето ще покаже дали с малкия всичко ще е наред.
Но определено има значение за адаптацията. Бърза, лека, неусетна за бебе на 4м и доста трудна и продължителна за дете на 3г и 4м и с минало.

Последна редакция: вт, 16 яну 2018, 22:13 от Mama Ru

# 1 182
  • София
  • Мнения: 596
Стеф, според мен е грешка да слагаш ограничения за долна възраст. Знаеш ли мисля, че няма гаранции за здравето и възможните болести на никого....дори и на биологичните деца. Аз пък бях съветвана да сложа две год. като долна граница и то от приятел, който изхождаше от професионалния си опит като юрист в застрахователна компания.В крайна сметка осинових дете на 13м. Такъв ми е късмета. И вероятно някаква предопределеност... Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 1 183
  • Мнения: 140
И аз сложих ограничение за възраст от 6 м. до 4 г възраст , като ограниението ми за 6 месечна възраст идва най-вече от факта , че не желая да ми предложат отново , дете болно от сифилис .

# 1 184
  • Мнения: 15
Стеф, да има неща, които се проявяват по-късно. Дори и да родим пак няма гаранция. (На три години паднах по стъпала и получих сътресение, след което ми откриха епилепсия. Добре, че беше в лека форма и отшумя)
Всичко е до късмет. За каката ме уверяваха, че изоставането е заради престоя в дом и ще навакса. Е, четири години все още наваксва. Детето се оказа, че е с дискалкурия, дисграфия и дислексия. За дислексията последните 1-2 години имах някакви съмнения, но другото си пролича едва в първи клас. Само времето ще покаже дали с малкия всичко ще е наред.
Но определено има значение за адаптацията. Бърза, лека, неусетна за бебе на 4м и доста трудна и продължителна за дете на 3г и 4м и с минало.
   Абсолютно си права,благодаря за съветите.На4алото на Февруари ще отида да променя изискванията си за възраст.последно реших да пиша 0-3г.Прозвънях на няколко агенции,за да разбера дали са разглеждали молбата ми.Някои бяха доста любезни,други не 4ак толкова...Във Враца служителката ми отдели доста време и ми обясни,4е още е рано за мен...може би номера ми ще излезе за разглеждане някъде към Март.Каза ми още,4е е възможно да се позабавят нещата,защото имам изискване за пол.А на мен не ми се 4ака ве4е...Нямам търпение да ми звъннат...

Общи условия

Активация на акаунт