Шеста тема на чакащите

  • 505 731
  • 5 022
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 15
Стеф, според мен е грешка да слагаш ограничения за долна възраст. Знаеш ли мисля, че няма гаранции за здравето и възможните болести на никого....дори и на биологичните деца. Аз пък бях съветвана да сложа две год. като долна граница и то от приятел, който изхождаше от професионалния си опит като юрист в застрахователна компания.В крайна сметка осинових дете на 13м. Такъв ми е късмета. И вероятно някаква предопределеност... Успех! Flowers Four Leaf Clover
Благодаря за съвета,ще сменя на 0-3г през Февруари.

# 1 186
  • Мнения: 15
И аз сложих ограничение за възраст от 6 м. до 4 г възраст , като ограниението ми за 6 месечна възраст идва най-вече от факта , че не желая да ми предложат отново , дете болно от сифилис .
Как така сифилис?Сподели по подробно,ако може.Колко месеца 4ака,докато ти предложат дете и имаш ли изисквания за етнос?

# 1 187
  • Мнения: 140

Чаках 2 - 3 месеца най- много.Има едни антитела при сифилиса с който малко хора са запознати.На 6-я месец се прави тест който показва дали детенцето е имало близост с тях и съответно  е родено от майка която е боледувала от сифилис.Детенцето беше прекрасно с неизяснен произход или майка ромка  не помня какво пишеше в документите.Когато ми го предложиха изискванията ми бяха - без значение от пол и етнос , с леснолечими заболявания  .С тези изисквания получихме още 2 предложения  и то за 6 месеца от вписването ни .Променихме си изискванията с предпочитания към бг произход ,но може и др. и детето да е здраво и вече 1г не сме получавали писма.

Сифилиса искам да подчертая , че се лекува и това /,,хронично,, по някога /, че аз не желая да гледам такова детенце не означава ,че вие трябва да се плашите .Има доста информация подробна в уикипедия за него .Предполагам , че личния ви лекар е имал него в предвид.

# 1 188
  • София
  • Мнения: 596
Искам да споделя, че моето дете е било болно от сифилис още от раждането. Лекувано е от родилния дом и е с изградени антитела. Първите хора на които е било предложено са го отказали, поради този факт. Аз съм изключително доволна от това, защото ние сме били втори в списъка и защото сега тя е наша. По отношение на сифилиса нямаме никакви страхове по простата причина, че той е напълно излекуван. При това са правени контролни кръвни изследвания на шестия месец и същите са доказали този факт. Това е потвърдено писменно и от професор - светило в тази област, както по-късно установихме. Направено е с цел да се потвърди, че детето е напълно здраво за да бъде вписано в регистъра. Не напоследно място майка ми е медик и също ни поощри за осиновяването й, като разсея всичките ни притеснения по отношение на болестта. Самата тя/ майка ми/ преди много години се зарази с хепатит Б от един пациент при кръвопреливане и едва не умря. Но сега има антитела в кръвта си също както тези излекували се от сифилис. Хора преживели хепатит Б, сифилис не могат да даряват кръв и винаги при кръвна проба ще излиза, че са били болни заради наличието на антитела. Има много по-страшни и необратими болести.
Когато попитах личния ми лекар при когото записах детето ще направим ли някакви нови контролни изследвания по въпроса тя ми заяви, че няма причина затова и че единствено което иска е да се направи пълна кръвна картина и урина защото на 1 год. те били задължителни. По този повод днес я боцкаха и резултатите ни са много добри. Всичко е ток и жица. Blush Stuck Out Tongue Winking Eye Единстеното, което ме подтиска понякога е че един ден тя ще разбере, че е била болна от това и аз няма да мога да й го спестя... кръвта не лъже.

Последна редакция: вт, 16 яну 2018, 22:40 от INA BAMBINA

# 1 189
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Момичета, днес си взех писмото, с което ме уведомяват, че съм вписана в списъците, пише и номерата на кандидатурата ми в регистъра. Потвърждават ми и, че документите ми са изпратени в цялата страна. Много се зарадвах на това писмо!!! Heart Eyes
Сега остава да очаквам потвърдителни такива и от другите РДСП-та, нали?! newsm78  Grinning


 bouquet bouquet bouquet

# 1 190
  • Мнения: 15
Момичета, днес си взех писмото, с което ме уведомяват, че съм вписана в списъците, пише и номерата на кандидатурата ми в регистъра. Потвърждават ми и, че документите ми са изпратени в цялата страна. Много се зарадвах на това писмо!!! Heart Eyes
Сега остава да очаквам потвърдителни такива и от другите РДСП-та, нали?! newsm78  Grinning


 bouquet bouquet bouquet
Добре дошла в редиците на 4акащите!Аз полу4их само едно писмо и то от града в който живея.Две седмици след това се обадих на някои от агенциите в другите градове и те ми отговориха,4е съм вписана и при тях,по разговорливите ми казаха и под кой номер сам записана,до кой номер са стигнали на последното събиране на Съвета по осиновяване.Най у4тива беше служителката във Враца,която ми каза да не си правя труда да звъня на вси4ките 28 агенции по градове,попита ме за ЕГН и влезе в системата,каза ми 4е сам вписана във вси4ки 28 града.Нали сега системата е единна,няма смисъл да разпращат писма.Така 4е,не 4акай да полу4иш писма,а след седмица звънни на някои от агенциите в другите градове,които си вписала.Успех и леко 4акане...

# 1 191
  • Мнения: 18
Здравейте, искам да попитам, предлагат ми дете , което ми е извън профила пред прага на 6 години, по точно на 5 и половина. Моя профил е за дете, момиченце между 2 и 4 години. Чакам от доста дълго време, изтича ми втората година и на въпроса защо не са се съобразили с с изискването ми в профила и, че  детето е голямо, ми се отговаря, че деца във възрастовата граница между 2 и 4 няма. Странно. Социалните ми казват, че шансовете са ми минимални и едва ли ще ми предложат друго дете. Притисната съм в стената и съм поставена пред свършен факт. Притесняваме и голямата възраст на детето. Адаптация и тн.т. Моля дайте ми съвет!

Последна редакция: чт, 18 яну 2018, 00:05 от kanaidis1

# 1 192
  • Мнения: 11 970
Ами много зависи от детето и историята му. Било ли е в биологичното си семейство? Било ли е в институция? Ако е в приемно семейство, откога е при тях? Ако е било в институция ще има доста да наваксва, ако е гледано в приемно семейство по-дълго време, вероятно вече голямата работа е свършена, поне в това отношение - социализация и наваксване на изоставането. Зависи и до колко е привързано към приемното семейство, ако има силна връзка с тях може и по-тредно да се адаптира. Ако са съвестни са го подготвили, че ще бъде осиновено, т.е че ще има друго семейство. Зависи и ти дали ще можеш да си позволиш поне месец - два отпуска. От друга страна детето е трета група и ще трябва да ходи на предучилищна. Ако можеш да работиш от вкъщи или почасово, вече има варианти и за почасово посещение на градина (само за задължителните занятия сутрин (9-11) ) или полудневно. Моят съвет е да се срещнете с детето и да прецените на място. Задайте си въпросите. Най-вече гледайте развитието на детето - внимание, контактност, как говори, знае ли стихове, песни, приказки, какви интереси има, приятелчета, какво обича и какво - не, мечтае ли и за какво?

# 1 193
  • Мнения: 256
Иди и виж детето. После сама ще прецениш дали това е твоето дете, или не. А това, че шансовете са ти минимални е меко казано смешно. Не позволявай на никой да те притиска.

# 1 194
  • Мнения: 335
Здравейте, искам да попитам, предлагат ми дете , което ми е извън профила пред прага на 6 години, по точно на 5 и половина. Моя профил е за дете, момиченце между 2 и 4 години. Чакам от доста дълго време, изтича ми втората година и на въпроса защо не са се съобразили с с изискването ми в профила и, че  детето е голямо, ми се отговаря, че деца във възрастовата граница между 2 и 4 няма. Странно. Социалните ми казват, че шансовете са ми минимални и едва ли ще ми предложат друго дете. Притисната съм в стената и съм поставена пред свършен факт. Притесняваме и голямата възраст на детето. Адаптация и тн.т. Моля дайте ми съвет!

В действителност по-малките деца са много малък брой в сравнение с по-големите, но това не дава право на социалните да ви манипулират и притискат по този начин. Би трябвало да ви дадат разяснения относно посочените от вас критерии и до каква степен те са реалистични спрямо профила на децата, които са вписани в регистрите. От там би следвало вие да си направите изводи какви са шансовете ви. Смятам, че разлика от година и половина сравнена с посочената от вас, не е малка, та да ви прилагат подобна психоатака. Разбира се освен възрастта са важни и другите ви критерии - пол, произход, здравословно състояние и посочените от вас области.
Моя съвет е да се абстрахирате от това, което са ви казали и прецените възможностите си - Бихте ли приели това дете и на тази възраст? Имате ли възможност да си останете с него в къщи, за да се адаптирате по-лесно един към друг? Предполагам, че посочената от вас възраст е заради регламентирания отпуск при осиновяване между 2 и 5 г. След като се съобразите с всичко около детето, което са ви предложили, тогава мислете за шансовете си. Ако осиновите само, за да не пропуснете шанса си въобще за осиновяване, без да можете да го дарите с безрезервната си обич, рискувате както неговото, така и вашето бъдеще.
Пиша всичко това с най-добри намерения и с разбирането в колко трудна ситуация сте в момента, но ние сме възрастните и в нас е отговорността да взимаме решения, както и "ресурса" да се справяме с трудните ситуации след осиновяването.

# 1 195
  • Мнения: 436
Здравейте, искам да попитам, предлагат ми дете , което ми е извън профила пред прага на 6 години, по точно на 5 и половина. Моя профил е за дете, момиченце между 2 и 4 години. Чакам от доста дълго време, изтича ми втората година и на въпроса защо не са се съобразили с с изискването ми в профила и, че  детето е голямо, ми се отговаря, че деца във възрастовата граница между 2 и 4 няма. Странно. Социалните ми казват, че шансовете са ми минимални и едва ли ще ми предложат друго дете. Притисната съм в стената и съм поставена пред свършен факт. Притесняваме и голямата възраст на детето. Адаптация и тн.т. Моля дайте ми съвет!

Kanaidis, доколкото разбирам ще осиновяваш сама?
Отиди и виж детенцето. Попитай всичко, което поискаш социалните, но не им вярвай на 100 процента. По-важното е да попиташ и разбереш каква е причината толкова дълго да не е предлагано за осиновяване, има ли откази?
Много зависи и къде детето е прекарало тези 5 години и половина.
За да ти даваме съвети отиди и дай повече инфо тук.

Не се плаши, че е на 5.5 години.
И шансовете ти не са минимални. Можеш да подновиш пак документите си.

В приемно семейство ли е детето или в дом?

# 1 196
  • Навсякъде и Никъде
  • Мнения: 126
Здравейте имам вече насрочена дата за дело, въпроса ми е.Как е правилно,да взема ли болничен за делото и периода на обжалване или да взема неплатен отпуск? Искам да не съм на работа през това време да си подредя стаята имам още дрешки за купуване

# 1 197
  • Мнения: 182
Здравейте имам вече насрочена дата за дело, въпроса ми е.Как е правилно,да взема ли болничен за делото и периода на обжалване или да взема неплатен отпуск? Искам да не съм на работа през това време да си подредя стаята имам още дрешки за купуване
А има ли проблем отпуска да е платен?

# 1 198
  • Мнения: 140
kammma честито , добронамерено леко ти завиждам  , че скоро ще си имате детенце у дома .

# 1 199
  • София
  • Мнения: 596
    Аз взех платен отпуск за деня на делото. Но за периода на обжалване ходех на работа. Но ако не можеш да си вземеш платен си вземи неплатен. След това автоматично ти започва майчинството. Честито! Blush

    Общи условия

    Активация на акаунт